Zapytaj Farmaceutę - Przyjaciel Pacjenta 2022

Redakcja KtoMaLek.pl 2023-03-03 12:28
Grafika z okazji wyników plebiscytu na Przyjaciela Pacjenta roku 2022.

Choć mieliśmy nadzieję, że rok 2022 okaże się nieco łagodniejszy niż poprzednie lata, stało się inaczej. Był to rok pełen narastających niepokojów i wyzwań, które niejednokrotnie wystawiały nas na ciężką próbę. Te niepokoje miały też swoje odzwierciedlenie w działalności platformy Zapytaj Farmaceutę. Pacjenci każdego dnia pytali o dostępność leków, których w aptekach brakowało od wielu miesięcy. Nie brakowało również pytań od osób z Ukrainy, które szukały fachowej porady farmaceutycznej. Farmaceuci wychodzili naprzeciw tym potrzebom, codziennie niosąc wsparcie wszystkim, którzy tego potrzebowali. Nadszedł więc czas, aby sprawdzić, kto w tym roku został nagrodzony tytułem „Przyjaciel Pacjenta”.

Jak wyglądał rok 2022 na platformie Zapytaj Farmaceutę?

Serwis Zapytaj Farmaceutę powstał w 2019 roku i od tego czasu cieszy się rosnącą popularnością wśród pacjentów, którzy chętnie korzystają z jego funkcjonalności. Tylko w ciągu ostatniego roku pacjenci odwiedzili platformę blisko 5 milionów razy! Dzięki rosnącej bazie pytań pacjenci z łatwością mogą wyszukać odpowiedź na nurtujące ich pytanie wśród tych, które wcześniej zadali inni użytkownicy.

Każdego dnia w serwisie pojawia się kilkadziesiąt pytań. W roku 2022 pacjenci zadali ich aż 19 839! Trafiały one do ponad 11 tysięcy farmaceutów zarejestrowanych na platformie. 

W sumie farmaceuci udzielili 33 805 odpowiedzi, a zatem każda osoba, która szukała pomocy, otrzymała odpowiedź na zadane pytanie.

Nagrodzeni Przyjaciele Pacjenta w roku 2022

Jak co roku najbardziej aktywne farmaceutki i farmaceuci otrzymali od serwisu KtoMaLek.pl wyróżnienie za współtworzenie serwisu oraz pomoc pacjentom. 

Tytuł „Przyjaciel Pacjenta roku 2022” otrzymują:

 • mgr Teresa Grzyb-Sikora z apteki w Kłobucku - 6 761 odpowiedzi i 1 656 polubienia;
 • mgr Bartłomiej Łuczyński z apteki w Bełchatowie - 6 118 odpowiedzi i 6 132 polubienia;
 • mgr Jan Pawełkiewicz z apteki w Koninie - 1 184 odpowiedzi i 430 polubień;
 • mgr Andrzej Jakimiuk z apteki w Opolu Lubelskim - 960 odpowiedzi i 278 polubień;
 • mgr Barbara Kołodziejska z apteki w Burzeninie - 834 odpowiedzi 243 polubienia;
 • mgr Michał Dybka z apteki w Bogatyni - 795 odpowiedzi i 1 543 polubienia;
 • mgr Agnieszka Dyl z apteki w Krakowie - 701 odpowiedzi i 1040 polubień;
 • mgr Martyna Brzezińska z apteki w Krakowie - 410 odpowiedzi i 217 polubień;
 • mgr Piotr Szabla z apteki w Krakowie - 375 odpowiedzi i 121 polubień;
 • mgr Andrzej Sławiński z apteki w Śremie - 349 odpowiedzi i 54 polubienia.

Aż 3 osoby z tego grona nagrodzone zostały już po raz czwarty! Dwoje farmaceutów zdobyło ten tytuł po raz trzeci, a kolejnych 3 już drugi rok z rzędu. W zestawieniu znalazły się również dwie osoby, które nagrodzone zostały po raz pierwszy. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Oczywiście w budowanie serwisu zaangażowanych jest znacznie więcej osób. Wszystkim farmaceutkom i farmaceutom, którzy codziennie poświęcają swój czas, aby pomagać pacjentom, chcielibyśmy serdecznie podziękować. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za to, że dzięki Wam możliwe jest codzienne budowanie naszej rosnącej społeczności.

Zapytaj Farmaceutę – jak możesz korzystać z serwisu?

Platforma Zapytaj Farmaceutę to miejsce dla każdego, kto potrzebuje wsparcia i porady w zakresie stosowania leków i dbania o zdrowie. Jak uzyskać pomoc?

Wystarczy:

 1. Wejść na stronę;
 2. Wpisać treść pytania (warto opisać problem szczegółowo i dokładnie, to ułatwi pracę farmaceucie) oraz wypełnić formularz;
 3. Zaakceptować regulamin;
 4. Wysłać pytanie.
Print screen formularza do zadawania pytań na Zapytaj Farmaceutę.

I gotowe!

UWAGA!

Przypominamy, aby w pytaniach nie umieszczać tak wrażliwych danych, jak imię i nazwisko, adres, numer telefonu czy nawet numer PESEL!

Pytania pojawiają się na łamach serwisu i trafiają do farmaceutów w pobliżu wskazanej w pytaniu lokalizacji. Jeżeli w formularzu podamy swój adres e-mail, powiadomienie o nowej odpowiedzi na pytanie trafi na naszą skrzynkę pocztową.

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów