Zadaj pytanie farmaceucie za pomocą aplikacji VisiMed!

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-12-22 14:32
Zmartwiona kobieta w telefonem w ręce. W rogu logotyp VisiMed.

W przypadku, gdy stosowanie lub dawkowanie leków budzi wątpliwości, wiele osób szuka pomocy w Internecie, jednak wiarygodność informacji dostępnych na forach internetowych i portalach niejednokrotnie pozostawia wiele do życzenia. Rozwiązaniem jest zasięgnięcie porady u farmaceuty.

Magister farmacji ma fachową wiedzę na temat stosowania leków u dzieci i dorosłych, zna ich działania niepożądane, a także wie, które farmaceutyki mogą wchodzić ze sobą w groźne interakcje. 

Jak więc w prosty sposób zasięgnąć porady farmaceuty? Z pomocą przychodzi VisiMed. Za pośrednictwem tej aplikacji zdrowotnej możesz wygodnie za pomocą swojego urządzenia mobilnego z każdego miejsca zadać pytanie farmaceutom współpracującym z serwisem KtoMaLek.pl.

Jak to działa?

  • W VisiMed pytanie farmaceucie możesz zadać z poziomu menu głównego, wybierając przycisk „Zapytaj farmaceutę” lub wybierając serwis KtoMaLek.pl, a także z poziomu Twojej Apteczki 
  • Zadając pytanie, nie musisz uzupełniać metryczki jak płeć i wiek, VisiMed zrobi to za Ciebie
  • Wystarczy, że wpiszesz treść pytania w odpowiednim polu i klikniesz przycisk „wyślij pytanie”, a pojawi się ono na łamach serwisu KtoMaLek.pl. 
  • Aplikacja poinformuje Cię, jak tylko pojawi się na nie odpowiedź.

Zdarza się, że podczas wizyty u lekarza zapominamy zapytać o trapiący nas problem, a z kolei w zatoczonej aptece nie ma na to miejsca i czasu. Dlatego za pośrednictwem funkcji Zapytaj Farmaceutę w VisiMed możesz zadawać pytania anonimowo. Pytania publikowane są w serwisie KtoMaLek.pl w czasie rzeczywistym, a farmaceuci udzielają na nie odpowiedzi praktycznie od razu. To sprawia, że szybko otrzymasz pomoc w zakresie stosowania leków, produktów medycznych i suplementów diety, bez wychodzenia z domu.

Co więcej, w module KtoMaLek.pl w VisiMed, w zakładce Zapytaj Farmaceutę, oprócz zadania pytania masz również możliwość obserwacji wybranych pytań innych użytkowników, co pozwala Ci w na łatwiejsze odnajdowanie interesujących Cię wątków.

Już dziś pobierz aplikację mobilną VisiMed z GooglePlay lub AppStore i korzystaj ze wsparcia VisiMed w łatwym i wygodnym uzyskaniu porady farmaceuty.

VisiMed to bezpłatna aplikacja dla pacjentów, dzięki której kompleksowo zadbasz o zdrowie Twoje i Twojej rodziny. Za jej pomocą szybko i sprawnie zarezerwujesz leki w aptece, umówisz wizytę do lekarza, czy zamówisz receptę na kontynuację leczenia. Aplikacja zapewnia dostęp do wyszukiwarek lekarzy, placówek medycznych oraz aptek. Dowiedz się więcej na https://visimed.osoz.pl

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów