Lutein Forte Max - opinie i obiecujące działanie luteiny na oczy oraz wzrok

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-08-16 13:46
Opakowanie suplementu diety Lutein Forte Max.

Suplement diety Lutein Forte Max przyczynia się do poprawy jakości wzroku, jednocześnie wzmacniając naturalną barierę ochronną oka. Zawarte w preparacie karotenoidy, czyli luteina i zeaksantyna wykazują właściwości zmniejszające ryzyko wystąpienia chorób związanych z wiekiem, a także niwelują negatywny wpływ wolnych rodników na delikatną strukturę gałki ocznej.

Lutein Forte Max - skład i stężenie poszczególnych mikroskładników z ulotki

Suplement Lutein Forte Max stanowi bogate źródło witamin oraz substancji aktywnych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Niedobór poszczególnych substancji, występujących w suplemencie może prowadzić do rozwoju schorzeń oraz wad wzroku.

  • Luteina i zeaksantyna w proporcji 5:1
  • Antocyjany z borówki amerykańskiej (Vaccinium Cyanococcus)
  • Selen
  • Cynk
  • Witaminy A i E
  • Witamina C
Skład suplementu diety Lutein Forte Max.

Gdzie kupić Lutein Forte Max?

Lutein Forte max produkowany jest przez polską firmę Proton Labs i najbezpieczniej zamówić go bezpośrednio na stronie producenta: Lutein Forte Max

Jak działa Lutein Forte Max na oczy? Czy wysoka dawka luteiny może poprawić wzrok i zapobiegać chorobom oczu?

Suplement diety Lutein Forte Max zawiera w składzie wysoką dawkę luteiny oraz zeaksantyny. Te dwa przeciwutleniacze hamują negatywny wpływ, jaki na powierzchnię oka wywierają wolne rodniki oraz zanieczyszczenia. Luteina i zeaksantyna występują w składzie Lutein Forte Max w stężeniu 5:1, dzięki czemu mogą w skuteczny sposób spowalniać proces starzenia się oka oraz zmniejszać ryzyko rozwoju chorób związanych z wiekiem, takich jak zwyrodnienie plamki żółtej czy zaćma.1

Ekstrakt z borówki amerykańskiej (Vaccinium Cyanococcus) standaryzowany na 25% antocyjanów to substancja wykorzystywana w wielu preparatach mających na celu wzmocnienie jakości wzroku. Dzięki neuroprotekcyjnym działaniu w sposób korzystny wpływa na zdrowie oczu oraz zmniejsza ryzyko rozwoju wad i schorzeń występujących w obrębie gałki ocznej.

Zawarte w kapsułkach pierwiastki, takie jak cynk i selen regulują ciśnienie w oku, dzięki czemu zmniejszają ryzyko rozwoju zaćmy oraz zapobiegają uszkodzeniu nerwu wzrokowego.2 Przeprowadzone badania dowodzą również, że karotenoidy przyczyniają się do obniżenia prawdopodobieństwa rozwoju zwyrodnienia plamki żółtej oraz wspomagają proces produkcji melaniny.3

W suplemencie zawarta witamina A, której niedobór może prowadzić do rozwoju schorzeń, takich jak kurza ślepota. Odpowiednie stężenie witaminy A w organizmie przyczynia się natomiast do większego nawilżenia oka oraz do rozprowadzania optymalnej ilości filmu łzowego po powierzchni gałki ocznej.4

Dla kogo suplement diety Lutein Forte Max będzie najlepszym wyborem?

Kapsułki Lutein Forte Max zalecane są dla wszystkich osób, które chcą wzmocnić wzrok oraz przyczynić się do zmniejszenia ryzyka rozwoju wad oraz schorzeń występujących w jego obrębie.

Suplement diety Lutein Forte MAX zalecany jest również dla osób starszych, które już zmagają się z dolegliwościami w obrębie narządu wzroku i chcą spowolnić rozwój poszczególnych wad i schorzeń.

Jak stosować suplement Lutein Forte Max?

Suplement diety Lutein Forte Max powinien być zażywany w dawce dwóch kapsułek na dobę. Należy pamiętać, że suplementacja nie jest zamiennikiem zbilansowanej diety oraz zdrowego, aktywnego życia.

Przeciwwskazania i możliwe skutki uboczne

Należy zrezygnować z zażywania kapsułek Lutein Forte Max w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników suplementu. Preparatu nie powinny przyjmować również kobiety w ciąży oraz w trakcie laktacji.

Przechowywanie

Kapsułki Lutein Forte Max należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Suplement powinien być chroniony przed negatywnym wpływem wilgoci oraz promieni słonecznych.

 

1. ncbi.nlm.nih[dot]gov/pmc/articles/PMC3708350/
2. healthyeating.sfgate[dot]com/zinc-selenium-eyesight-8608.html
3. webmd[dot]com/eye-health/zinc-vision
4. allaboutvision[dot]com/nutrition/vitamin_a.htm

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów