Maść z żyworódki do pielęgnacji skóry zimą

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-10-03 14:32
Kobieta po kąpieli owinięta białym ręcznikiem.

Powroty do codzienności po okresie wakacyjnym, nie należą do najłatwiejszych. Letnie wspomnienia zachowujemy dla siebie w pamięci, podczas gdy oddziaływanie promieni słonecznych zostaje z nami na dłużej. Mowa oczywiście o efektach nadmiernego wystawiania skóry na słońce. I choć piękna opalenizna na czas lata wygląda świeżo i dodaje twarzy kolorytu, w efekcie przyczynia się do podrażnień i wysusza cerę. Dlatego tak ważna jest jej regeneracja i zastosowanie odpowiednich produktów nawilżających. Dobrej jakości kosmetyk leczniczy o działaniu przeciwzapalnym, zniweluje podrażnienia skóry i odpowiednio przygotuje ją na okres jesienno-zimowy. Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry po lecie, a przed zimą? Który wyrób medyczny leczniczy jest wart uwagi, by pozbyć się podrażnień i niedoskonałości?

Skąd się biorą podrażnienia skóry po wakacjach?

Naturalna opalenizna latem poprawia koloryt i wyrównuje przebarwienia na twarzy. Jednak jak to w życiu bywa, wszystko co dobre, szybko się kończy. Wraz z nadejściem jesieni, skóra blednie i co gorsza, złuszcza się. Z tygodnia na tydzień, staje się coraz mnie elastyczna, a przebarwienia, które tak pięknie przykryło słońce, powracają. Towarzyszą im często znamiona i popękane naczynka, widoczne szczególnie u osób, które podczas urlopu traktowały krem ochronny jako zbędny element pielęgnacji. Dlatego tak ważne jest, by w porę zastosować odpowiednią maść lub krem dla odżywienia i nawilżenia naskórka.

Czym nawilżać skórę i błony śluzowe naskórka zimą?

Zmiany skórne powstałe po lecie wymagają przede wszystkim regularnej pielęgnacji oraz czasu. Dobrej jakości maść z pewnością przyspieszy proces ich usuwania i sprawi, że substancja czynna przedostanie się przez barierę skórną, a następnie wniknie w komórki naskórka. Wybierając kosmetyk na jakiekolwiek problemy skórne, należy w pierwszej kolejności mieć na uwadze jego skład. Maść na sezon zimowy powinna przede wszystkim wykazywać właściwości pielęgnacyjne i przeciwzapalne. Złagodzi bowiem swędzenie i podrażnienia powstałe na skutek silnego oddziaływania promieni słonecznych. W przypadku osób, które cierpią na atopowe zapalenie skóry, z pewnością sprawdzi się maść z żyworódki do twarzy. Produkt stosuje się także w leczeniu wszelkiego rodzaju stanów zapalnych. Sprawia, że skóra odzyskuje naturalną sprężystość, staje się gładka i idealnie nawilżona.

Maść z żyworódki na problemy skórne

Żyworódka jest niestety rośliną mało znaną w Polsce. Podczas, gdy jej popularność jest bardzo niska, wykazuje ona mnóstwo korzystnych właściwości o dobroczynnym działaniu dla skóry oraz ogólnej kondycji organizmu. Występuje m.in. w postaci maści. Działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo oraz regenerująco. Stosuje się ją również w leczeniu wszelkiego rodzaju zmian skórnych w tym np. trądziku. W jej składzie znajduje się bowiem m.in. cynk, który reguluje produkcję sebum oraz mangan o właściwościach bakteriobójczych. Maść często aplikuje się także w przypadku trudno gojących się ran, podczas leczenia egzemy lub popękanego naskórka dłoni i stóp.

W domowej pielęgnacji w okresie jesienno-zimowym najważniejsza jest przede wszystkim systematyczna pielęgnacja. Skóra, podobnie jak cały organizm, potrzebuje odżywienia i odpowiednich bodźców, które pozwolą jej się zregenerować i odpowiednio przygotować na zmienne warunki atmosferyczne. Ważne jest to, by nie doprowadzić do jej nadmiernego wysuszenia, które z czasem spowoduje podrażnienia i nieestetyczny wygląd. Dlatego warto zawczasu wprowadzić codzienną rutynę pielęgnacyjną z wykorzystaniem dobrej jakości, naturalnych kosmetyków. Produkty głęboko ją nawilżą i stworzą idealną barierę na oddziaływanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów