Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Dieta OXY - czy jest skuteczna?

Redakcja K. 2019-10-23 14:29
Dieta OXY - czy jest skuteczna?

Dieta OXY staje się coraz bardziej popularną metodą walki z nadmiarowymi kilogramami. Przynosi rewelacyjne efekty w krótkim czasie, przez co grono osób wprowadzających ją do swojego życia stale się powiększa. Na czym polega dieta OXY? Czy jest bezpieczna dla zdrowia? Czy jest odpowiednia dla każdego? Jak wygląda przykładowy jadłospis w diecie OXY?

Co to jest dieta OXY ?

Dieta OXY to nowa dieta wysokobiałkowa. Jej specjalnie opracowany program został podzielony na cztery kolejne etapy: detox, fat burning, step i balance. Każdy z nich trwa równo po 7 dni, ale bazuje na innych zaleceniach żywieniowych. Zasady diety OXY trochę przypominają dietę Dukana, która ze względu na niekorzystny wpływ na zdrowie - przede wszystkim stan nerek i wątroby - budzi wiele kontrowersji. Natomiast autorzy diety OXY zapewniają, że jest ona skomponowana tak, że nie odbije się negatywnie na naszym zdrowiu. Dieta OXY umożliwia zrzucenie nadmiaru kilogramów w krótkim czasie i z tego powodu zaczyna mieć coraz większą grupę zwolenników. 

Podstawowa zasada diety OXY opiera się na spożywaniu dużych ilości białka, które wzmaga spalanie tkanki tłuszczowej. Dieta funkcjonuje w dwóch wariantach - klasycznej i dla wegetarian. Oprócz białka obowiązkowo w każdym z czterech etapów diety OXY, stosuje się OXY shake’i. Są to koktajle sporządzone z żurawin, babki lancetowatej, otrąb pszennych i ksylitolu w połączeniu z kefirem. Stanowią źródło antyoksydantów, których zadaniem jest ochraniać przed skutkami ubocznymi diety wysokobiałkowej oraz oczyszczać organizm z zalegających toksyn. Dodatkowo otręby pszenne i nasiona babki lancetowatej, będące jednym ze składników OXY shake’u, stanowią źródło usprawniającego pasaż jelitowy błonnika pokarmowego.

4 fazy systemu odchudzania OXY

Dieta OXY została podzielona na cztery, siedmiodniowe etapy. W każdym z nich spożywa się 5 posiłków dziennie - śniadanie, przekąskę poranną, obiad, przekąskę wieczorną i kolację. Kolejne fazy diety OXY to:

  1. Detox - jest to etap wprowadzenia do diety, w trakcie którego organizm przygotowuje się do zmian i pozbywa się nagromadzonych toksyn. Dieta w trakcie detoksu oparta jest na dużych ilościach warzyw, owoców i koktajli.
  2. Fat burning -  to etap intensywnego spalania tkanki tłuszczowej i zauważalnego spadku masy ciała. Posiłki w dużej części opierają się białku zwierzęcym - mięsie, drobiu, rybach, krewetkach i produktach niebiałkowych. Odpowiednio dobrane ilości białka mają wzmagać spalanie tkanki tłuszczowej i zagwarantować efekt odchudzający bez negatywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu. 
  3. Step - to czas utrwalania efektów diety. Do menu zostaje włączone dodatkowe białko roślinne w postaci roślin strączkowych - ciecierzycy, soczewicy, fasoli, grochu oraz bobu.
  4. Balance - to ostatnia faza stabilizacji. Przejście przez ten etap ma uchronić przed efektem jo-jo. W diecie znów pojawiają się węglowodany i tłuszcze, a białko pokrywa jedynie 15-20 % dziennego zapotrzebowania kalorycznego.
Efekty stosowania diety OXY KtoMaLek.pl

Efekty stosowania diety OXY

Dieta OXY umożliwia pozbycie się nadmiaru kilogramów w bardzo krótkim czasie, i dlatego też jest wyjątkowo kuszącą propozycją dla osób walczących o szczupłą sylwetkę. Należy jednak zaznaczyć, że zdrowe odchudzanie, które przyniesie długotrwałe efekty powinno być procesem długotrwałym, opartym przede wszystkim na zmianie dotychczasowych złych nawyków żywieniowych. Powinno polegać na wdrożeniu do swojej kuchni zasad zdrowego odżywiania - bo to prawidłowa, odpowiednio zbilansowana dieta i aktywność fizyczna są kluczem do zdrowia i smukłej sylwetki. Ponadto trzeba pamiętać o tym, że każdy szybki spadek wagi, jaki uzyskuje się m. in. dzięki diecie OXY, wiąże się z ryzykiem wystąpienia efektu jo-jo. Dlatego ważne jest, aby po już zakończeniu diety odchudzającej, nie powrócić do złych przyzwyczajeń.

Czy dieta OXY jest bezpieczna?

Ilość spożywanego białka oraz czas prowadzenia diety OXY zostały tak dopasowane, że nie powinna ona stanowić zagrożenia dla naszego zdrowia. Jednak wszystko zależy od indywidualnego stanu zdrowia osoby odchudzającej się - wieku czy obecnych chorób i schorzeń. Należy pamiętać, że nowa dieta to dla organizmu prawdziwa rewolucja. Dlatego przed każdą tak istotną zmianą sposobu odżywiania należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wdrożenia jej wdrożenia.

Przeciwwskazania do diety OXY

Autorzy diety OXY zapewniają, że została ona tak skomponowana, że nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia, jednak należy mieć na uwadze, że nie każdy może przejść na dietę OXY. Osoby, które cierpią na alergie pokarmowe na białko, kobiety w ciąży i okresie laktacji, osoby z chorobami nerek i wątroby, chorobą wrzodową, obecnymi kamieniami nerkowymi, cukrzycą  i niedokrwistością nie powinny jej stosować. Dieta jest przeciwwskazana także u dzieci i młodzieży w okresie dojrzewania. Pamiętaj, że dla własnego bezpieczeństwa przed wdrożeniem każdej nowej diety najlepiej skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów