Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Serie leku Toramide wycofane z obrotu

Redakcja KtoMaLek.pl 2018-10-09 10:52
Toramide - wycofany lek

GIF wycofuje ze sprzedaży kolejny preparat! Tym razem wycofano dwie serie leku stosowanego m.in. w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Co było przyczyną takiej decyzji GIF? Których serii leku ona dotyczy?

Lek Toramide – kiedy się stosuje?

Substancją czynną leku Toramide jest torasemid. Wykazuje ona silne działanie diuretyczne, przyczyniając się do zwiększenia objętości wydalanego moczu. Prowadzi również do obniżenia ciśnienia tętniczego u osób z nadciśnieniem

Lek Toramide wskazany jest z leczeniu nadciśnienia tętniczego pierwotnego, a także obrzęków pochodzenia nerkowego lub wątrobowego oraz obrzęków płuc i związanych z zastoinowa niewydolnością serca.

Które serie leku Toramide wycofano z obrotu?

Decyzja GIF nastąpiła na wniosek podmiotu odpowiedzialnego, który stwierdził w kilku seriach leku obecność pochodnej torasemidu (p-torasemid) w substancji czynnej użytej w tym leku. Oznacza to, że lek nie spełnia ustalonych wymagań jakościowych.

Zgodnie z decyzją nr 107/WC/2018 wycofano z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Toramide 20 mg (Torasemidum), tabletki, 30 tabletek o numerach serii:

  • numer serii: 10618, data ważności: 30.06.2021
  • numer serii: 20619, data ważności: 30.06.2021

Podmiotem odpowiedzialnym są Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. z siedzibą w Starogardzie Gdańskim. Decyzji GIF nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Źródło: https://archiwum.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1323,Decyzja-Nr-107WC2018.html


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów