Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Lek na problemy żołądkowe wycofany z obrotu

2018-04-20 15:27
Ircolon Forte wycofany lek

20 kwietnia 2018 r. Główny Inspektorat Farmaceutyczny opublikował decyzję o wycofaniu z obrotu leku Ircolon Forte. Dotyczy ona jednej serii tego preparatu. Co było powodem wycofania leku?

Kiedy stosuje się lek Ircolon Forte?

Substancją czynną leku Ircolon Forte jest maleinian trimebutyny. Działa ona na mięśnie gładkie układu pokarmowego, regulując jego pracę. Ircolon Forte stosuje się zarówno w zaburzeniach motoryki przewodu pokarmowego (zespół jelita drażliwego), ale również przy bólach wynikających z zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego i dróg żółciowych, takich jak: biegunka, zaparcia, stany skurczowe jelit. Ircolon Forte stosuje się u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12. roku życia.

Która serialeku Ircolon Forte została wycofana?

Decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego została wydana w oparciu o wniosek podmiotu odpowiedzialnego o wycofaniu z obrotu serii produktu. Przyczyną jest nieprawidłowe oznakowanie terminu ważności. Seria powinna być oznaczona terminem ważności 02.2020 r.

Decyzja GIF nr 26/WC/2018 dotyczy leku Ircolon Forte (Trimebutini maleas), 200 mg, tabletki o numerze serii: 010218 i dacie ważności 02.2021 r.. Podmiotem odpowiedzialnym jest Polfarmex S.A.

Źródło: http://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1154,Decyzja-Nr-26WC2018.html ​


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów