Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

5 serii popularnych kropli do nosa (Sulfarinol) wycofanych ze sprzedaży!

Redakcja K. 2020-01-14 09:51
krople do nosa

Ze sprzedaży wycofanych zostało 5 serii popularnych kropli do nosa. Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał ze sprzedaży Sulfarinol, 50 mg + 1mg/ml z powodu stwierdzenia wady jakościowej. Kiedy stosowany jest Sulafarinol i jak był powód jego wycofania?

Krople Sulfarinol – kiedy się je stosuje?

Krople Sulfarinol stosowane są w przypadku leczenia objawów przekrwienia błony śluzowej nosa. Najczęściej wykorzystywane są w przypadku zakażeń bakteryjnych, które powodują katar, uczucia zatkania nosa czy obrzęk błony śluzowej nosa. Lek zmniejsza również obrzęk zatok przynosowych. Substancjami czynnymi leku jest sulfatiazol i azotan nafazoliny

Dlaczego wycofano Sulfarinol?

Główny Inspektor Farmaceutyczny uzyskał od pełnomocnika producenta informacje o wystąpieniu zanieczyszczenia azotanu nafazoliny. W wyniku wystąpienia tej wady jakościowej z obrotu wycofane zostały następujące serie leku: 

  • Numer serii: 010617, termin ważności: 06.2020
  • Numer serii: 070617, termin ważności: 06.2020
  • Numer serii: 010717, termin ważności: 07.2020
  • Numer serii: 041018, termin ważności: 10.2021
  • Numer serii: 161018, termin ważności: 10.2021

Sprawdźcie, czy nie macie ich w swoich apteczkach. Jeśli szukacie innych leków, skorzystajcie koniecznie z naszej wyszukiwarki KtoMaLek.pl, która pozwoli Wam zarezerwować znaleźć i zarezerwować lek w najbliższej okolicy, pozwalając na oszczędność czasu. Za le zapłacicie na miejscu w aptece. 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów