5 serii popularnych kropli do nosa (Sulfarinol) wycofanych ze sprzedaży!
Ze sprzedaży wycofanych zostało 5 serii popularnych kropli do nosa. Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał ze sprzedaży Sulfarinol, 50 mg + 1mg/ml z powodu stwierdzenia wady jakościowej. Kiedy stosowany jest Sulafarinol i jak był powód jego wycofania?
Krople Sulfarinol – kiedy się je stosuje?
Krople Sulfarinol stosowane są w przypadku leczenia objawów przekrwienia błony śluzowej nosa. Najczęściej wykorzystywane są w przypadku zakażeń bakteryjnych, które powodują katar, uczucia zatkania nosa czy obrzęk błony śluzowej nosa. Lek zmniejsza również obrzęk zatok przynosowych. Substancjami czynnymi leku jest sulfatiazol i azotan nafazoliny
Dlaczego wycofano Sulfarinol?
Główny Inspektor Farmaceutyczny uzyskał od pełnomocnika producenta informacje o wystąpieniu zanieczyszczenia azotanu nafazoliny. W wyniku wystąpienia tej wady jakościowej z obrotu wycofane zostały następujące serie leku:
- Numer serii: 010617, termin ważności: 06.2020
- Numer serii: 070617, termin ważności: 06.2020
- Numer serii: 010717, termin ważności: 07.2020
- Numer serii: 041018, termin ważności: 10.2021
- Numer serii: 161018, termin ważności: 10.2021
Sprawdźcie, czy nie macie ich w swoich apteczkach. Jeśli szukacie innych leków, skorzystajcie koniecznie z naszej wyszukiwarki KtoMaLek.pl, która pozwoli Wam zarezerwować znaleźć i zarezerwować lek w najbliższej okolicy, pozwalając na oszczędność czasu. Za le zapłacicie na miejscu w aptece.
Źródło: https://rdg.ezdrowie.gov.pl/Decision/Decision?id=4204
Autor
Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.