Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Preparaty pielęgnacyjne i ochronne na skórę

Preparaty ochronne na skórę służą ochronie skóry przed czynnikami drażniącymi, takimi jak kontakt z wodą, substancjami chemicznymi itp. Podrażnienie skóry może mieć wiele przyczyn – stany zapalne, przesuszenie, zmiany trądzikowe czy nadmierna ekspozycja na słońce. Nigdy jednak nie należy bagatelizować zmian skórnych, ponieważ są nie tylko problemem estetycznym, ale też zdrowotnym, dając odczucie dyskomfortu, pieczenia, swędzenia, a nawet bólu. Na skórę podrażnioną, ze skłonnością do wysuszania warto stosować różnego rodzaju preparaty, które mogą złagodzić dolegliwości, a także przywrócić skórę do normalnego stanu. Wybierać można spośród bardzo wielu rodzajów produktów. Specjalnie z myślą o skórze podrażnionej, stosuje się kremy na suchą skórę (np. Diprobase), maści na suchą skórę (np. Maść ochronna z witaminą A), żele, a także oliwki. Jeśli występują skłonności do podrażniania skóry, można rozważyć również stosowanie kremów lub maści ochronnych (barierowych), które mogą zapobiec występowaniu podrażnienia.


A-VIT MAŚĆ OCHRONNA

A-Vit Maść ochronna interakcje ulotka   25 g | tuba

A-Vit Maść ochronna

25 g | tuba

wyrób medyczny


Ulotka

BOTAME DIY

BOTAME DIY Gliceryna interakcje ulotka   50 ml

Ulotka

DIPROBASE

krem

Diprobase interakcje ulotka krem  50 g | tuba

Diprobase

50 g | tuba

lek dostępny bez recepty


Ulotka

DIPROBASE

maść

Diprobase interakcje ulotka maść  50 g | tuba

Diprobase

50 g | tuba

lek dostępny bez recepty


Ulotka

EMOTOPIC MED+

FLEXIDERM

FLEXIDERM Krem interakcje ulotka   75 g

FLEXIDERM Krem

75 g

kosmetyk


Ulotka

FLEXIDERM Krem piel. interakcje ulotka   30 g | tuba

FLEXIDERM Krem piel.

30 g | tuba

kosmetyk


Ulotka

GLICEROL 86%

płyn

Glicerol 86% interakcje ulotka płyn  1 kg

Glicerol 86%

1 kg

lek dostępny bez recepty


Ulotka

GLICERYNA 86%

płyn do stosowania na skórę

Gliceryna 85% interakcje ulotka płyn do stosowania na skórę  40 g

Gliceryna 85%

40 g

lek dostępny bez recepty


Ulotka

Gliceryna 86% interakcje ulotka płyn do stosowania na skórę  30 g

Gliceryna 86%

30 g

lek dostępny bez recepty


Ulotka

Preparaty ochronne na skórę

Jakie zadania spełnia skóra? Jakie czynniki mogą powodować problemy ze skórą?

Zadaniem skóry jest utrzymanie stałej temperatury ciała, oczyszczanie organizmu z toksyn przez wydzielanie ich wraz z potem. Dodatkowo skóra chroni przed szkodliwymi czynnikami środowiska, zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi oraz nadmierną utratą wody.

Niekorzystne czynniki zewnętrzne takie jak: mróz, wiatr, zanieczyszczenia powietrza, zmiany temperatur, suche powietrze w pomieszczeniach, mogą negatywnie odbić się na kondycji skóry. Skóra staje się sucha, szorstka, traci elastyczność, czasem pojawiają się pęknięcia naskórka.

Kiedy i kto powinien stosować preparaty ochronne na skórę?

Kremy ochronne wzmacniają naturalną barierę ochronną skóry oraz chronią przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych (wiatr, mróz, promieniowanie UV). Szkodliwe czynniki atmosferyczne uszkadzają płaszcz lipidowy, efektem czego jest odwodnienie skóry. Działanie kremów ochronnych polega na uzupełnianiu niedoborów lipidów, pozostawiając na skórze ochronny film lipidowy. Pośród licznych składników roślinnych można znaleźć m.in. olej macadamia, masło karite, witaminę A i E, glicerynę, parafinę ciekłą, alantoinę, woski, wyciągi roślinne. Kremy ochronne polecane są do zabezpieczenia wrażliwej i delikatnej skóry niemowląt i dzieci w okresie jesienno-zimowym, a także osobom uprawiającym sporty zimowe.  Kremy ochronne przeznaczone są do codziennej pielęgnacji i ochrony każdego rodzaju skóry narażonej na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Niezależnie od typu cery, należy wybierać kosmetyki hipoalergiczne i nieperfumowane. Szczególnie zalecane jest stosowanie kremu ochronnego z lipidami na zimę przed każdym wyjściem na mróz. Krem należy nakładać przynajmniej 15 minut przed wyjściem z domu, by zdążył się wchłonąć, a tym samym stworzyć odpowiednią barierę ochronną.

W profilaktyce przeciwodparzeniowej stosuje się preparaty ochronne do pielęgnacji skóry osób cierpiących na nietrzymanie moczu, zwłaszcza niesamodzielnych i leżących. Kremy ochronne przeciw to preparaty hipoalergiczne, chroniące przed podrażnieniami i stanami zapalnymi dzięki zawartym w nich składnikom aktywnym (np. arginina, tlenek cynku).

Czy dieta może wpływać na kondycję skóry?

Oprócz kompleksowej pielęgnacji kosmetykami, które chronią skórę od zewnątrz, można zadziałać na nią od wewnątrz. Wskazane jest przede wszystkim picie dużej ilości wody mineralnej, która ma właściwości nawilżające, oczyszcza organizm z toksyn i tym samym poprawia kondycję skóry. Bardzo ważna dla stanu skóry jest też odpowiednio zbilansowana dieta. Potrawy bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze, takie jak: witamina A, E, C i beta-karoten, mają korzystny wpływ na elastyczność i nawilżenie naszej skóry.

Należy wystrzegać się używek, zbyt małej ilości snu i przewlekłego stresu, ponieważ negatywnie odbijają się na wyglądzie skóry. Wrogiem skóry w okresie zimowym są przegrzane pomieszczenia. Starajmy się wietrzyć je kilka razy w ciągu dnia i stosujmy nawilżacze powietrza.