Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Seria leku Benodil wycofana z obrotu

Redakcja KtoMaLek.pl 2019-06-28 11:38
Seria leku Benodil wycofana z obrotu

27 czerwca 2019 r. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję wycofującą z obrotu na terenie całego kraju serię leku przeciwastmatycznego Benodil. Decyzji tej nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Dlaczego wycofano z obrotu tę serię leku?

Kiedy stosuje się lek Benodil?

Benodil zawiera budezonid, lek o silnym miejscowym działaniu przeciwalergicznym i przeciwzapalnym. Ogranicza przekrwienie błon śluzowych oraz wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, jak również zmniejsza podrażnienie i świąd. Podaje się go w formie wziewnej z zastosowaniem nebulizatora z kompresorem.

Benodil wskazany jest w leczeniu:

Przyczyny wycofania serii leku Benodil z aptek

Wycofanie serii Benodilu nastąpiło na wniosek pełnomocnika podmiotu odpowiedzialnego. Przyczyną takiej decyzji było wykrycie w konkretnej serii preparatu przekroczenia limitu specyfikacji w zakresie parametru zawartość substancji pokrewnych.Zgodnie z decyzją nr 29/WC/2019 wycofano z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Benodil (Budesonidum) zawiesina do nebulizacji, 0,125 mg/ml, 20 ampułek po 2 ml o numerze serii 1031518 i dacie ważności 09.2021. Podmiotem odpowiedzialnym są Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. z siedzibą w Starogardzie Gdańskim.

Źródło: https://rdg.ezdrowie.gov.pl/Decision/Decision?id=4115


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów