Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Popularny lek przeciwbólowy wycofany w Unii Europejskiej

Redakcja KtoMaLek.pl 2018-03-16 10:01
tabletki katadolon

GIF wydał decyzję o wycofaniu serii leku Katadolon (Flupirtini maleas), który produkowany jest przez Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o. Decyzja była spowodowana szkodliwością głównej substancji czynnej leku, czyli flupirtyny. Komitet ds. Oceny Ryzyka w Ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii Europejskiej Agencji Leków zalecił wycofanie wszystkich leków z tą substancją.

Kiedy stosuje się Katadolon?

Lek Katadolon stosowany jest w przypadku ostrych i przewlekłych bólów mięśni i szkieletu u osób dorosłych.

Dlaczego wycofano Katadolon?

Przyczyną wycofania leku z obrotu jest wykazanie szkodliwości flupirtyny która jest jego substancją czynną. Podczas badań Komitetu ds. Oceny Ryzyka w Ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii Europejskiej Agencji Leków wykazano szkodliwe działanie flupirtyny na wątrobę. Z obrotu wycofane zostały wszystkie serie.

Źródłohttps://archiwum.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1142,Decyzja-3WS2018.html


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów