Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Krople do oczu wycofane ze sprzedaży!

2019-01-15 10:59
krople do oczu

14 stycznia 2019 z obrotu w całym kraju zostały wycofane krople do oczu Xaloptic Free. Sprawdź, co było przyczyną wycofania i kiedy się je stosuje. W artykule podajemy również, które serie kropli Xaloptic Free zostały uznane za niezdatne do sprzedaży.

Kiedy stosowany jest Xaloptic Free?

Lek Xaloptic Free stostowany jest w celu zmnieszenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Substancja czynną jest tu latanoprost, którego zadaniem jest zwiekszenie odpływu cieczy wodnistej. Zastowanie kropli pozwala na zmniejszenie ciśnienie w gałce ocznej przynajniej na dobę.

Dlaczego krople Xaloptic Free wycofano ze sprzedaży?

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu serii leku Xaloptic Free (Latanoprostum) wyprodukowanego przez Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. Powodem do takiej decyzji były wyniki badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytut leków. Wynikało z nich, że dostarczone próbki kropli nie spełniają wymagań specyfikacji wytwórcy w zakresie zawartości zanieczyszczeń: 15(S)-latonoprostu, pojedynczego nieznanego zanieczyszczenia oraz sumy zanieczyszczeń i sumy wszystkich zanieczyszczeń.  Z obrotu na terenie całego kraju zostały wycofana Xaloptic (Latanoprostum), krople do oczu, roztwór, 0,05 mg/ml o numerze serii 511017 i dacie ważności 06.2020 r. Podmiotem odpowiedzialnym są Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. Decyzji GIF nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

źródło: https://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1385,Decyzja-Nr-2WC2019.html


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów