Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Dlaczego bolą Cię mięśnie?

2017-12-12 14:49
ból karku ktomalek.pl

Ból mięśni to powszechna przypadłość, dotykająca osób w różnym wieku. Choć najczęściej kojarzy nam się z niedyspozycją spowodowaną wcześniejszą aktywnością fizyczną, może mieć różne podłoża i być sygnałem ostrzegawczym wysyłanym przez nasz organizm. Kiedy ból mięśni powinien nas zaniepokoić i z jakimi chorobami najczęściej idzie w parze? O tym w dzisiejszym artykule.

Ból mięśni – przyczyny mechaniczne

Kiedy pojawia się ból mięśni, warto przeanalizować, jakich aktywności podejmowaliśmy się w ostatnim czasie. Jeżeli ćwiczyliśmy pierwszy raz po dłuższej przerwie lub poświęciliśmy trening na wzmocnienie rzadko używanych mięśni, ich ból nie jest powodem do niepokoju. Przyczyną takich dolegliwości mogą być również prace wykonywane w domu, np. przenoszenie ciężkich przedmiotów lub intensywne porządki. Nieprzyzwyczajone do takiego wysiłku mięśnie ulegają mikrouszkodzeniom, a ból który nam wtedy towarzyszy to popularne zakwasy.

Wymagające ćwiczenia, brak rozgrzewki lub aktywności, do których organizm nie jest jeszcze przyzwyczajony prowadzić mogą jednak również do kontuzji – naciągnięcia czy naderwania elementu płaszcza mięśniowego. Warto więc słuchać swojego ciała i kierować się zdrowym rozsądkiem. Jeśli nie uważaliśmy i ból mięśni się pojawił, pomogą nam zimne okłady, leki przeciwzapalne i przeciwbólowe takie jak: Ibuprom Max, Apap, Ibuprom Max Sprint, Ibupar Forte, Nurofen czy Ibum Express, a także maści: Voltaren Max, Ibalgin Sport. Ich dokładny opis oraz dawkowanie znajdziemy na stronie KtoMaLek.pl.

ból nogi ktomalek.pl

Bóle mięśni, a objawy choroby

Jeżeli, obok bólu lub skurczów mięśni, zauważamy również inne objawy takie jak: chudnięcie, wytrzeszcz gałek ocznych, nadmierna potliwość, nietolerancja gorąca i charakterystyczne wole w okolicy szyi, możemy cierpieć na nadczynność tarczycy. W diagnozie choroby pomogą nam odpowiednie badania krwi, dlatego konieczna jest wówczas wizyta u lekarza.

Bóle mięśniowe zwiastować mogą również infekcję wirusową. Pojawiają się zarówno przy lekkich przeziębieniach, ale i podczas zachorowania na grypę, dlatego warto obserwować swój organizm i reagować na każdą nieprawidłowość.

Dolegliwości te dotyczyć mogą poza tym: cukrzycy, boreliozy, zespołu przewlekłego zmęczenia, zespołu niespokojnych nóg, zapalenia kaletki maziowej, a nawet niedoboru potasu – pierwiastka, który odpowiada za prawidłową pracę mięśni. Przyczynę takiego bólu, dla własnego spokoju, konsultujmy zatem zawsze ze specjalistą.

Ból mięśni w chorobach reumatycznych

Bóle mięśni spowodowane mogą być także chorobami reumatycznymi takimi jak:

  • reumatoidalne zapalenie stawów;
  • zapalenie wielomięśniowe;
  • zapalenie skórno-mięśniowe;
  • polimialgia reumatyczna;
  • fibromialgia.

Po stwierdzeniu jednego z tych schorzeń, lekarz przepisuje odpowiednie leki, w tym silne preparaty przeciwbólowe na receptę: Tramal, Poltram, . Dobrze zdiagnozowana choroba to jednocześnie gwarancja szybszego uporania się z dolegliwościami i powrotu do pełnej sprawności, dlatego podstawą jest w tym wypadku określenie przyczyny bólu mięśni.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów