Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Seria leku Vitaminum C Teva wycofana z obrotu

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-07-21 11:29
Szklane ampułki zawierające lek.

19 lipca 2022 r. nastąpiło wycofanie z obrotu na terenie całego kraju produktu leczniczego Vitaminum C Teva w postaci roztworu do wstrzykiwać. Dlaczego Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu?

Lek Vitaminum C Teva – kiedy się stosuje?

Substancją czynną leku Vitaminum C Teva jest kwas askorbowy, czyli witamina C. dostępny jest on w formie roztworu do wstrzykiwań. Lek wskazany jest w terapii szkorbutu oraz innych stanów niedoboru, które wymagają uzupełnienia witaminy C. 

Lek stosuje się w postaci wstrzyknięć domięśniowych lub dożylnych. 

Lek Vitaminum C Teva – dlaczego wycofano jedną serię?

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęła informacja od pomiotu odpowiedzialnego, który w jednej serii leku stwierdził istotną wadę jakościową. Jak czytamy w komunikacie, nastąpiło to po:
stwierdzeniu w badaniach stabilności wyniku poza limitem specyfikacji w zakresie parametru cząstki widoczne okiem nieuzbrojonym dla produktu leczniczego Vitaminum C Teva (…), a co za tym idzie o zaistnieniu podstaw do wycofania przedmiotowego produktu leczniczego z obrotu na terenie całego kraju

Zgodnie z decyzją nr 19/2022 wycofano z obrotu na terenie całego kraju produkty leczniczy

  • Vitaminum C Teva (Acidum ascorbicum) roztwór do wstrzykiwań 100 mg/ml 
    • numer serii: X05459A, termin ważności: 03.2023

Podmiotem odpowiedzialnym jest Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Niniejszej decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Źródło: https://rdg.ezdrowie.gov.pl/Decision/Decision?id=4314

 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów