Wszywka alkoholowa jako skuteczne wsparcie w walce z chorobą alkoholową

Artykuł sponsorowany

Jeszcze do niedawna wszywkę alkoholową stosowano w leczeniu alkoholizmu z wykorzystaniem przymusu, dlatego nie kojarzy się ona zbyt dobrze. Obecnie jednak, coraz częściej stosuje się ją jako metodę wspomagającą walkę z nałogiem, gdyż jej działanie pozwala uzyskać długoterminową abstynencję. Zastanawiasz się czym właściwie jest wszywka alkoholowa i kto może z niej skorzystać? W poniższym artykule poznasz odpowiedzi na te pytania!

Artykuł rekomendowany przez:
wszywka alkoholowa 1

Wszywka alkoholowa – jeden z elementów terapii awersyjnej

Terapia awersyjna w głównej mierze oddziałuje na psychikę osoby uzależnionej. Jej użycie ma na celu zniechęcenie do sięgania po substancję uzależniającą poprzez wytworzenie lęku przed złym samopoczuciem. Jedną z form terapii awersyjnej jest wszywka alkoholowa, czyli implant wszczepiany pacjentowi pod skórę. Działanie wszywanych tabletek z disulfiramem jest zmienne osobniczo, choć zazwyczaj utrzymuje się do 12 miesięcy. Przez ten czas stopniowo uwalniana jest substancja czynna, która wpływa bezpośrednio na proces metabolizowania alkoholu. W konsekwencji, po wypiciu alkoholu w organizmie odkłada się substancja toksyczna, czyli aldehyd octowy. Wywołuje on szereg nieprzyjemnych i niebezpiecznych dolegliwości, w tym:

  • uderzenia gorąca;
  • zaczerwienienie twarzy;
  • nadmierną potliwość;
  • ból i zawroty głowy;
  • nudności i wymioty;
  • tachykardię;
  • skoki ciśnienia;
  • uczucie lęku.

Ważne jest, aby pamiętać, że zwykły kac, choć nieprzyjemny, nie stanowi zagrożenia życia w przeciwieństwie do objawów wywołanych przez wszywkę. Nie warto więc próbować swoich sił w przepijaniu wszywki. Terapia wszywką alkoholową trwa około 12 miesięcy, w czasie których osoba uzależniona powinna rozpocząć równolegle terapię uzależnień, by w pełni wygrać z chorobą.

Wszywka alkoholowa – cudowna metoda dla każdego?

Należy wyraźnie podkreślić, że wszywanie esperalu nie leczy alkoholizmu. Stosowanie tej procedury ma na celu uświadomienie konsekwencji spożywania alkoholu oraz wykształcenie negatywnych odczuć do samej idei jego spożycia. Zastosowanie wszywki alkoholowej powinno więc być połączone z terapią uzależnień. Ważne jest również, aby pomysł wykorzystania wszywki alkoholowej wyszedł od osoby uzależnionej, dzięki czemu będzie miała ona większe szanse powodzenia i nie spowoduje, że będzie ona prezentować zachowania zastępcze.

Przeszkodą do zastosowania implantacji wszywki alkoholowej jest stan zdrowia. Procedury tej nie powinno się stosować u osób:

  • uczulonych na substancję aktywną preparatu;
  • obarczonych chorobami układu sercowo-naczyniowego;

zmagających się z zaburzeniami psychicznymi, zwłaszcza ze współistniejącymi myślami samobójczymi.

wszywka alkoholowa 2

 

Implantacja wszywki alkoholowej a odtrucie alkoholowe

Zaleca się, aby przed implantacją wszywki alkoholowej do organizmu chorego, wykonać odtrucie alkoholowe za pomocą kroplówek dożylnych. Działanie to ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pacjentowi poprzez wypłukanie resztek alkoholu i jego metabolitów z organizmu, a co za tym idzie – zapobieganie wystąpieniu działań niepożądanych po wejściu w interakcję z lekiem. Ponadto, odtrucie alkoholowe dostarcza organizmowi niezbędnych związków odżywczych, które poprawiają stan ogólny chorego i przyspieszają regenerację jego organizmu.

KacDoktor – sprawdzeni specjaliści od redukcji negatywnego wpływu alkoholu na zdrowie

Masz problem z alkoholem i szukasz profesjonalnej pomocy? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! KacDoktor to firma oferująca odtrucie alkoholowe i wszywanie esperalu w Warszawie oraz okolicznych miejscowościach. Co istotne, KacDoktor umożliwia skorzystanie ze swoich usług także w domu pacjenta! Wystarczy skontaktować się z firmą telefonicznie bądź za pomocą formularza internetowego, a doświadczony lekarz lub ratownik medyczny dojedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w ciągu 45 minut. Nie musisz martwić się późną porą, ponieważ usługi świadczone są całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Skorzystaj z detoksu i wszywki alkoholowej, by wyrównać swoje szanse w walce z chorobą alkoholową!

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Kategorie:  Zdrowie

Więcej artykułów