Skuteczne leczenie wszywką alkoholową esperal w Bydgoszczy w przychodni Nasz Gabinet!

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-09-29 15:34
Zdjęcie gabinetu lekarskiego z logotypem Nasz Gabinet.

Zwalczanie uzależnienia od alkoholu często wiąże się z ciężką i długotrwałą terapią, na którą nierzadko składa się także leczenie w ośrodku zamkniętym. Alkoholizm uznaje się za chorobę cywilizacyjną XXI wieku, która każdego roku dotyka coraz większą liczbę osób - bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Wyniki prac badawczych wskazują, że problem z nadużywaniem alkoholu dotyczy już ponad 12% społeczeństwa i rujnuje życie setek tysięcy rodzin. Człowiek uzależniony od alkoholu nie myśli racjonalnie i nie jest w stanie zapanować nad tym, co robi. Bardzo często zdarza się, że uzależnienie naszych pacjentów jest na tyle silne, że alkoholik kradnie, zaciąga długi, a nawet zastawia rodzinny majątek tylko po to, żeby zdobyć pieniądze na alkohol. W najgorszych przypadkach wyżywa się na członkach rodziny, zmieniając ich życie w piekło.

Czym jest wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa, znana także jako esperal, to tabletki o nazwie Disulfiram, które chirurg wszywa pod powięź mięśnia pośladkowego. To lek, którego zadaniem jest efektywne powstrzymywanie ochoty spożywania alkoholu oraz pomoc w zwalczeniu nałogu. W momencie, gdy chęć napicia się jest tak ogromna, że domowe sposoby oraz klasyczny detoks alkoholowy nie wystarczają, najlepszą metodą jest właśnie wszywka alkoholowa (esperal), która w przeciwieństwie do innych metod farmakologicznych, nie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mózgu pacjenta. 
 
Wszywka alkoholowa Bydgoszcz to najskuteczniejsza metoda walki z chorobą alkoholową. Powodzenie terapii przeprowadzonych przez specjalistów w Naszym Gabinecie wynosi 93%.

Działanie wszywki alkoholowej

Działanie wszywki alkoholowej (disulfiramu) przeciwdziała rozkładowi alkoholu, czyli nie dopuszcza do dehydrogenazy aldehydowej. To powoduje, że spożyty alkohol gromadzi się w organizmie człowieka i prowadzi do silnego zatrucia pokarmowego, które na ogół znane jest jako kac. Trzeba mieć jednak na uwadze, że po implantacji wszywki alkoholowej skutki zatrucia pokarmowego, jak na przykład zawroty głowy, nudności czy skoki ciśnienia, są dużo silniejsze, niż w przypadku zwykłego kaca. Substancja czynna esperalu zawarta w leku powoduje tak silne działanie, że skutecznie zniechęca do spożywania alkoholu. Działanie wszywki alkoholowej (disulfiramu) jest prawie błyskawiczne, ponieważ pierwsze symptomy pojawiają się już w kilka minut po spożyciu alkoholu i mogą nie ustawać nawet do 10 godzin. Wszywka alkoholowa powoduje określoną reakcję organizmu po pojawieniu się choćby najmniejszej ilości alkoholu we krwi (nawet po spożyciu cukierka, leków czy płynu do płukania ust).

Logotyp sieci przychodni Nasz Gabinet zawieszony na ścianie.

Jak przebiega wszycie esperalu w poradni leczenia uzależnień Nasz Gabinet w Bydgoszczy?

Zabieg zaszycia esperalem w Bydgoszczy w poradni Nasz Gabinet jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Przeprowadzany jest przez najlepszych chirurgów i wraz z wizytą lekarską trwa około 30 minut. Konsultacja medyczna jest niezbędna, ponieważ dzięki niej lekarz bada kondycję zdrowotną osoby uzależnionej i dobiera właściwą dawkę leku. W trosce o komfort naszych pacjentów w trakcie zabiegów wszycie esperalu przebiega w znieczuleniu miejscowym, a sam preparat wszywany jest głęboko podpowięziowo. Dzięki temu rana szybko się goi i nie przeszkadza w codziennych czynnościach. Sam zabieg z zastosowaniem wszywki alkoholowej jest mało inwazyjny, a bezpośrednio po jego wykonaniu można wrócić do pracy. Z tego powodu leczenie wszywką alkoholową może pozostać tylko do wiadomości zainteresowanego pacjenta. Zależnie od wybranego standardu zabiegu (w przychodni Nasz Gabinet dostępne są cztery pakiety) stosuje się szwy kosmetyczne, które są rozpuszczalne albo tradycyjne szwy chirurgiczne, w przypadku których pacjent musi zgłosić się na ich usunięcie po koło 10-14 dni od zaszycia. Należy pamiętać, że poradnie Nasz Gabinet przeprowadzają zabiegi wykorzystując oryginalny preparat, co w niektórych klinikach nie jest takie oczywiste. 

Czym skutkuje wszycie esperalu?

Decydując się na wszycie esperalu w Bydgoszczy, uzależniona osoba chce zmienić swoje życie. Zdrowie powinno być najważniejsze, dlatego zawsze dajemy z siebie wszystko, aby pomóc pacjentom, którzy chcą wygrać walkę z nałogiem.

Sama wszywka alkoholowa esperal nie powoduje żadnego bólu ani dyskomfortu. Dodatkowo jest niewyczuwalna podczas wykonywania codziennych obowiązków czy podczas treningu. Pacjent dostaje gwarancję, że nie odczuje różnicy w codziennej aktywności. Jedynym wymogiem dobrego stanu jest pożegnanie się na dobre ze spożywaniem alkoholu.

Jakie objawy występują po spożyciu alkoholu?

Leczenie z wszywką alkoholową ma najwyższą efektywność, ponieważ powoduje awersję do picia. Jeśli alkoholik nie będzie przejmować się obecnością esperalu w ciele i zdecyduje napić się jakiegokolwiek napoju alkoholowego, musi liczyć się z ciężkimi dolegliwościami. Do najczęstszych skutków można zaliczyć:

  • nudności,
  • wymioty,
  • bóle głowy,
  • duszności,
  • uczucie niepokoju i lęk,
  • metaliczny posmak w ustach,
  • skoki ciśnienia,
  • zaczerwienioną twarz,
  • większą potliwość,
  • zaburzenia psychiczne.

Złe samopoczucie trwa od 4 do nawet 10 godzin, a w skrajnych przypadkach może powodować drgawki, zapalenie wątroby oraz pogłębienie się chorób przewlekłych. Dzieje się tak z powodu kumulacji aldehydu octowego w organizmie.

Kto powinien zdecydować się na zabieg wszycia esperalu?

Bydgoszcz jest miastem, w którym wiele osób musi zdecydować się na zaszycie. Wszycie esperalu jest dedykowane osobom uzależnionym, które nie są w stanie poradzić sobie z nałogiem samodzielnie. Po pomoc w leczeniu mogą zgłaszać się zarówno uzależnieni, jak i ich rodzina czy najbliższe osoby. Staramy się pomóc każdemu, kto tej pomocy od nas oczekuje.

Decyzję o implantacji esperalu zawsze podejmuje lekarz. Osoba zainteresowana wszywką alkoholową musi najpierw udać się na wizytę lekarską. Trzeba pamiętać, że istnieją choroby, które dyskwalifikują z tej formy leczenia nałogu alkoholowego. Zalicza się do nich:

  • nadwrażliwość na disulfiram,
  • nietrzeźwość pacjenta lub wypicie alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem,
  • problemy z układem krążenia,
  • trudności na tle psychicznym (również próby samobójcze),
  • zażywanie niektórych leków.

 
Dyskwalifikujące mogą być też inne indywidualne objawy, które według lekarza, mogą poważnie przyczynić się do nieprawidłowego działania wszywki alkoholowej.

Śledź nasze profile w mediach społecznościowych:
https://www.facebook.com/naszgabinetpl
https://www.instagram.com/naszgabinet/


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów