Których leków szukamy w internecie najczęściej?

Redakcja KtoMaLek.pl 2017-06-08 13:53
wyszykiwarka leków w internecie

„Apteka na aptece, a leków brak” – z takim odzewem spotyka się rynek farmaceutyczny w przypadku leków trudno dostępnych. Pacjenci szukają leku w okolicznych aptekach, jednakże kiedy ta tradycyjna forma poszukiwań staje się bezskuteczna, to przechodzą do planu „b”. Jest nim wyszukanie leku w sieci.

Z pomocą przychodzi serwis KtoMalek.pl, który sprawdza dostępność leków w ponad 6000 aptek. Serwis wskazuje, w której z aptek znajdującej się w interesującej użytkownika lokalizacji, lek jest do kupienia. Następnie, na KtoMaLek.pl można zarezerwować lek i odebrać go we wskazanej aptece – dokonując tam płatności i konsultując się z farmaceutą. Ten schemat zakupów zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród pacjentów. To wygodne rozwiązanie pozwala oszczędzić czas oraz, co ważne, nerwy. Jakich konkretnie leków poszukują internauci? Na podstawie ilości zapytań definiowanych na KtoMaLek.pl, przygotowaliśmy zestawienie najczęściej wyszukiwanych leków. Wśród nich znajdują się szczepionki, leki stosowane w migrenach oraz profilaktyce udarowej.

Xarelto - Lek stosowany w profilaktyce udaru i zatorowości obwodowej u dorosłych pacjentów z migotaniem przedsionków niezwiązanym z wadą zastawkową z jednym lub kilkoma czynnikami ryzyka, takimi jak zastoinowa niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze krwi, wiek > = 75 lat, cukrzyca, udar lub przemijający udar niedokrwienny w wywiadzie.

Leczenie zakrzepicy żył głębokich (ZŻG) oraz profilaktyka nawrotowej ZŻG i zatorowości płucnej (ZP) po ostrej ZŻG u dorosłych.

Vitreolent - Lek przeciwko zaćmie, stosowany miejscowo do oka (do worka spojówkowego).  Jodek Potasu – substancja czynna leku, przy podaniu miejscowym pobudza metabolizm i często przeciwdziała zmętnieniu ciałka szklistego, opóźnia postęp zaćmy starczej.

Pentaxim - Ta szczepionka jest stosowana w celu jednoczesnego zapobiegania błonicy, tężcowi, krztuścowi i poliomyelitis oraz inwazyjnym zakażeniom wywołanym przez Haemophilus influenzae typ b (takim jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, posocznica, zapalenie tkanki łącznej, zapalenie stawów, zapalenie nagłośni i inne). Ta szczepionka nie zapobiega zakażeniom wywołanym przez inne typy Haemophilus influenzae ani zapaleniom opon mózgowo-rdzeniowych wywoływanym przez inne drobnoustroje.

Infanrix - Szczepionka Infanrix hexa jest wskazana do szczepienia pierwotnego i uzupełniającego dzieci przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, poliomyelitis i zakażeniom wywoływanym przez Haemophilus influenzae typ b.

Zolmiles - Lek Zolmiles należy do grupy leków zwanych tryptanami. Lek Zolmiles jest stosowany w leczeniu migrenowego bólu głowy. Objawy migrenowe mogą być spowodowane przez rozszerzenie naczyń krwionośnych w głowie. Uważa się, że lek Zolmiles zwęża rozszerzone naczynia krwionośne. To z kolei pomaga uśmierzyć ból głowy i inne objawy napadu migrenowego, takie jak nudności lub wymioty oraz nadwrażliwość na światło i dźwięk. Lek Zolmiles działa tylko na początku napadu migrenowego. Nie zatrzymuje trwającego już ataku.

Po wpisaniu nazwy leku w okno „wskaż lek”, otrzymamy podpowiedzi, w której z lokalnych aptek, lek jest do kupienia. Nic dziwnego, że ta metoda poszukiwań farmaceutyków zyskuje na popularności – jest wygodna, pewna i szybka. Często kluczowym dla rezultatów terapii leczniczej, jest czas przyjęcia leku. Zatem zamiast tracić kolejne godziny, a nawet dni, na poszukiwanie leku, warto upewnić w kilka sekund, czy lek jest na stanie apteki, do której właśnie zmierzamy…

Źródło: KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów