Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Jak przygotować się do laserowej korekcji wzroku?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-10-20 14:37
Kobieta podczas badania okulistycznego.

Od lat nosisz okulary lub soczewki kontaktowe i w końcu chcesz to zmienić? Nowoczesnym rozwiązaniem, które pozwoli Ci zapomnieć o dotychczasowych problemach z wyraźnym widzeniem jest laserowa korekcja wzroku! Nie pozwól, by krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm w czymkolwiek Cię ograniczały. Przywróć pełną ostrość widzenia i przekonaj się, że jeden zabieg wystarczy do radykalnej zmiany jakości życia. Jak przygotować się do laserowej korekcji wzroku?

Laserowa korekcja wzroku – jakie wady można skorygować?

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który polega na skorygowaniu kształtu rogówki w taki sposób, aby wpadające światło zawsze skupiało się na siatkówce. Co istotne, to właśnie nieprawidłowości w budowie rogówki powodują takie wady wzroku, jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm.

W „zdrowym” oku obraz zawsze skupia się dokładnie na siatkówce, co gwarantuje perfekcyjną jakość widzenia. Co zatem dzieje się u osób z krótko- lub dalekowzrocznością?

  • Krótkowzroczność – światło skupia się przed siatkówką. Pojawia się zatem potrzeba noszenia tzw. „minusów”, aby dobrze widzieć obiekty położone w większej odległości od oczu.
  • Dalekowzroczność – światło skupia się za siatkówką. W takiej sytuacji konieczne jest noszenie tzw. „plusów”, które pozwalają dobrze widzieć obiekty położone blisko, zwykle na wyciągnięcie ręki (np. książkę).

Jeszcze innym problemem jest astygmatyzm – to niesymetryczne zniekształcenie rogówki (w oku bez tej wady rogówka przypomina kształtem piłkę do golfa, zaś przy astygmatyzmie piłkę do rugby). W rezultacie wpadające światło nieprawidłowo się rozprasza, przez co obraz staje się niewyraźny.

Laserowa korekcja wzroku – wizyta kwalifikacyjna

Jeśli zastanawiasz się nad laserową korekcją wzroku, w pierwszej kolejności umów się na wizytę kwalifikacyjną np. w klinice Optegra, która wykonuje takie zabiegi (szczegóły znajdziesz na https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku). Wbrew pozorom to właśnie wizyta kwalifikacyjna jest najważniejsza, ponieważ:

  • daje szczegółowy obraz na temat Twoich oczu, wady wzroku itd. – wizyta polega bowiem na wykonaniu rozbudowanego zestawu specjalistycznych badań diagnostycznych niezbędnych do zakwalifikowania Cię do zabiegu;
  • dzięki niej zyskujesz możliwość zadania ekspertom wszystkich nurtujących Cię pytań i podzielenia się ewentualnymi wątpliwościami;
  • pozwala dobrać najodpowiedniejszą dla Ciebie metodę korekcji wzroku.

Korekta wzroku laserem – jak się przygotować?

Gdy będziesz już po wizycie kwalifikacyjnej i zostaniesz zapisany na laserową korekcję wzroku, pamiętaj o tym, by odpowiednio się do niej przygotować.

W tym celu:

  1. zrezygnuj z noszenia miękkich soczewek kontaktowych na 7 dni przed zabiegiem; miękkich soczewek torycznych na 14 dni przed, zaś z okularów (tzw. twardych soczewek) na 4 tygodnie przed laserową korekcją wzroku;
  2. przez minimum 2 doby nie spożywaj napojów alkoholowych;
  3. kontynuuj przyjmowanie stosowanych już tabletek antykoncepcyjnych przez 6 miesięcy przed i 6 miesięcy po zabiegu.

W dniu laserowej korekcji wzroku pamiętaj zaś, by koniecznie zjeść lekkostrawny posiłek, wziąć okulary przeciwsłoneczne z odpowiednimi filtrami, zrezygnować z makijażu i zabrać ze sobą kogoś bliskiego, kto potowarzyszy Ci w klinice, a później odwiezie Cię do domu (w dniu korekcji nie można prowadzić auta).


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów