Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

GIF: seria leku Tetmodis wycofana z obrotu

Redakcja K. 2020-02-27 08:51
Lek Tetmodis wycofany z obrotu

26 lutego 2020 r. Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał na terenie całego kraju serię produktu leczniczego Tetmodis, stosowanego u pacjentów z chorobą Huntingtona – rzadką chorobą genetyczną ośrodkowego układu nerwowego. Dlaczego GIF podjął decyzję o wycofaniu tego leku? Sprawdź, która seria została wycofana z aptek.

Lek Tetmodis – kiedy się stosuje?

Substancją czynną leku Tetmodis jest tetrabenazyna – lek zmniejszający stężenie monoamin w szczelinie synaptycznej. Wskazaniem do jego stosowania są hiperkinetyczne zaburzenia motoryczne, które występują w przebiegu choroby Huntingtona. To rzadka choroba genetyczna ośrodkowego układu nerwowego, objawiająca się zaburzeniami psychicznymi i ruchowymi oraz otępieniem.

Zgodnie ze statystykami firmy KAMSOFT, właściciela portalu KtoMaLek.pl, w Polsce każdego miesiąca sprzedawanych jest średnio 450 - 500 opakowań leku Tetmodis

Dlaczego wycofano serię leku Tetmodis?

Główny Inspektorat Farmaceutyczny otrzymał drogą elektroniczną informację od podmiotu odpowiedzialnego dotyczącą wyników badań stabilności nad serią leku Tetmodis. Zgodnie z przesłanymi dokumentami, dla jednej serii leku Tetmodis otrzymano wyniki poza specyfikacją w zakresie parametru zawartość substancji czynnej.

Zgodnie z decyzją z dnia 26 lutego 2020 r. wycofano na terenie całego kraju wycofano produkt leczniczy Tetmodis (Tetrabenazinum), 25 mg, tabletki o numerze serii T1702PL i terminie ważności 09.2020. Podmiotem odpowiedzialnym jest AOP Orphan Pharmaceuticals AG, Austria.

Źródło: https://rdg.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/Decision/Decision?id=4210


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów