Domowe sposoby na przeziębienie – naprawdę skuteczne?

Artykuł sponsorowany

Domowe sposoby na przeziębienie cieszą się ogromną popularnością w Polsce. Zamiast wybrać się do specjalisty, wolimy sięgnąć po sprawdzone metody babci i leki bez recepty. Czy rzeczywiście są skuteczne? Kiedy wybrać się do lekarza? Czy przeziębienie może cię dopaść również latem. Na te pytania odpowiemy poniżej!

Artykuł rekomendowany przez:
kobieta z przeziębieniem

Jak odróżnić grypę od przeziębienia?

Zanim zdecydujemy o tym, czy powinniśmy udać się do lekarza, musimy znać różnicę między objawami grypy i przeziębienia. W przypadku grypy mamy do czynienia przede wszystkim z wysoką gorączką, bólami mięśni i stawów, w także tak zwanym uczuciem rozbicia. Inaczej objawia się przeziębienie. Przede wszystkim rozwija się znacznie wolniej niż grypa. Jego przebieg jest też łagodniejszy, a gorączka niezbyt wysoka. Bardzo często ma związek z pogodą, więc możemy mieć z nim do czynienia nawet latem w czasie kilku chłodniejszych dni.

Domowe sposoby na przeziębienie – kiedy mogą okazać się skuteczne?

O domowych sposobach na przeziębieniach możemy usłyszeć na każdym kroku, gdy zbliża się okres zimowy lub jesienny. Częste zmiany temperatury w lecie mogą być dla nas jednak również groźne. Początkowe objawy przeziębienia mogą zostać przez nas zlekceważone z powodu pory roku, a to właśnie wtedy domowe sposoby mogą okazać się najskuteczniejsze. Jeśli pozwolimy się rozwinąć infekcji lub jeśli dopadnie nas grypa koniecznie musimy udać się lekarza.

Jakie są najczęściej stosowane sposoby na przeziębienie?

Najczęściej mamy do czynienia oczywiście z herbatą z sokiem malinowym lub mlekiem z czosnkiem, a także rosołem. Często stosowane są również maści rozgrzewające. Przyjrzyjmy się tym metodom i sprawdźmy, dlaczego są one skuteczne w leczeniu początkowych objawów przeziębienia.

Herbata z imbirem lub sokiem malinowym

Po taki napój sięgamy nie bez powodu. Sok z malin charakteryzuje się właściwościami przeciwgorączkowymi, a imbir działa przeciwzapalnie. Jak przygotować taką herbatę, by była najskuteczniejsza? Obierz imbir i pokrój go w drobne plasterki, następnie zalej gorącą herbatą. Przykryj szklankę i pozostaw całość na 15. Następnie dodaj sok malinowy i wymieszaj dokładnie. Możesz również dodać cytrynę i miód.

Rosół na przeziębienie

Rosół na przeziębienie? Czy nie brzmi to jak mit? Badacze z University of Nebrasca Medical Center postanowili rozwiązać tę zagadkę. Grupa pijąca bulion czuła się znacznie lepiej niż ta, która go nie spożywała. Czy to znaczy, że rosół to lekarstwo na przeziębienie. Okazuje się, że nie do końca. Nie leczy on infekcji, ale poprawia nam nastrój. Wszystko za sprawą karmozyny, którą posiada w swoim składzie.

Mleko z miodem lub czosnkiem na przeziębienie

Nie każdy jest fanem tego połączenia smaków, jednak trudno odmówić skuteczność tej metodzie. Czosnek jest uznawany za naturalny antybiotyk ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i przeciwwirusowe. Miód również charakteryzuje się podobnymi właściwościami, a ponadto łagodzi kaszel i ból gardła. Więcej o tych domowych sposobów na przeziębienie znajdziesz na: http://pelavo.pl/naturalne-sposoby-na-przeziebienie-i-grype.html .

Maść rozgrzewająca na przeziębienie

Maść rozgrzewającą stosuje się przede wszystkim w celu złagodzenia kataru i kaszlu. Wciera się w klatkę piersiową i plecy kilka razy dziennie. Warto wybierać maści zawierające ekstrakt z eukaliptusa i mentolu.

Sposobów na przeziębienie jest oczywiście o wiele więcej. Jakie sprawdzają się w Waszym przypadku najlepiej? Dajcie znać w komentarzach!

Artykuł opracowany z partnerem

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl

Więcej artykułów