Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Skuteczne leczenie wszywką alkoholową esperal w Łodzi w przychodni Nasz Gabinet!

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-08-22 14:23
Zdjęcie gabinetu lekarskiego z logotypem Nasz Gabinet.

Leczenie uzależnienia od alkoholu zazwyczaj wiąże się z trudną i długotrwałą walką. Alkoholizm to choroba cywilizacyjna, która z roku na rok dotyka coraz więcej osób. Szacuje się, że problem z nadużywaniem alkoholu dotyczy już ponad 12 % naszego społeczeństwa. Powiedz STOP alkoholizmowi i odzyskaj kontrolę nad swoim życiem!

Alkoholizm niszczy życie setek tysięcy rodzin

Choroba alkoholowa to problem, który dotyczy nie tylko osoby uzależnionej, ale także jej najbliższej rodziny, której życie zamienia się w piekło. Alkoholik nie myśli racjonalnie i nie kontroluje swojego zachowania. Potrzeba zaspokojenia głodu alkoholowego jest tak silna, że jest on w stanie zrobić naprawdę wiele, żeby w końcu móc wypić alkohol. W związku z tym awanturuje się, kradnie, zaciąga długi, a w najgorszych przypadkach znęca się nad współmałżonkiem i dziećmi. Alkoholizmu pod żadnym pozorem nie można lekceważyć, ponieważ nieleczony stopniowo wyniszcza organizm chorego, w efekcie prowadząc do jego śmierci.

Wcale nie musi tak być - walka z chorobą alkoholową jest niezwykle trudna, ale pokonanie alkoholizmu jest możliwe. Wystarczy tylko podejść do tematu kompleksowo i odpowiedzialnie.

Pokonaj nałóg alkoholowy poprzez zabieg implantacji esperalu w Łodzi

Wszywki alkoholowe w leczeniu uzależnień od alkoholu są coraz bardziej popularne w mieście Łódź. Zabieg implantacji leku esperal (Disulfiram WZF) jest metodą awersyjną leczenia alkoholizmu. To leczenie farmakologiczne, które powstrzymuje chęć spożywania alkoholu i skutecznie pomaga pokonać uzależnienie od alkoholu.  Obecnie jest to metoda, która przynosi najlepsze efekty, czego dowodem są pacjenci, którzy pokonali nałóg i odzyskali pełną kontrolę nad swoim życiem.

Wszywka alkoholowa bardziej znana jest pod nazwą esperal. To lek w postaci tabletek o nazwie Disulfiram WZF, którego zadaniem jest skuteczne zniechęcenie osoby uzależnionej do sięgania po alkohol. Implantacja esperalu powoduje szereg nieprzyjemnych dolegliwości, które łudząco przypominają osławionego kaca, jednak w przypadku wszywki alkoholowej są one dużo silniejsze.

Wnętrze gabinetu lekarskiego.

Jak działa esperal, czyli wszywka alkoholowa

Esperal (disulfiram) uniemożliwia rozkład alkoholu, czyli nie pozwala na to, żeby aldehyd octowy zamienił się w kwas octowy. To sprawia, że spożyty alkohol gromadzi się w organizmie człowieka i powoduje silne zatrucie pokarmowe (podobne jak w przypadku popularnego kaca). To, o czym należy pamiętać to to, że esperal (disulfiram) sprawia, że pojawiające się dolegliwości są dużo bardziej uciążliwe, niż w przypadku zwykłego zatrucia alkoholem. Substancja czynna leku powoduje tak silne działanie, że osoba uzależniona nie myśli już o sięgnięciu po alkohol.

Esperal (disulfiram) działa niemal natychmiastowo - pierwsze objawy można zaobserwować do kilku minut bez względu na ilość spożytego alkoholu (uważać trzeba także na cukierki, leki oraz płyny do płukania jamy ustnej).
Niektórzy pacjenci i ich najbliżsi twierdzą, że wszywki alkoholowe rozwiążą wszystkie ich problemy i pozwolą pokonać nałóg alkoholowy. Jednak, aby osiągnąć pełen sukces, niezbędna jest determinacja pacjenta oraz kompleksowe podejście do leczenia. W związku z tym lekarze, oprócz wszywki alkoholowej, zalecają swoim pacjentom także detoks organizmu, który pozwoli wyjść z ciągu alkoholowego i oczyścić organizm z toksyn oraz indywidualne i grupowe spotkania z psychoterapeutą, które pozwolą zrozumieć źródło problemu oraz odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Co powoduje esperal po spożyciu alkoholu

Leczenie za pomocą wszycia esperalu ma wysoką skuteczność, ponieważ powoduje awersję do picia. Kiedy osoba uzależniona zlekceważy obecność esperalu w ciele i wypije alkohol, reakcja organizmu jest niemal natychmiastowa. To z czym musi się wtedy zmierzyć to:

 • nudności,
 • wymioty,
 • ból głowy,
 • zawroty głowy,
 • duszności,
 • niepokój i lęk,
 • przyspieszone bicie serca,
 • metaliczny posmak w ustach,
 • skoki ciśnienia,
 • zaczerwieniona twarz,
 • większa potliwość,
 • zaburzenia psychiczne.

Nieprzyjemne dolegliwości za sprawą nagromadzonego w organizmie pacjenta aldehydu octowego utrzymują się od 4 do 10 godzin.

Przebieg implantacji wszywki alkoholowej - jak wygląda zabieg wszycia esperalu

Wszycie esperalu w przychodni zajmującej się leczeniem alkoholizmu Nasz Gabinet w Łodzi jest bezpieczne, a sam zabieg jest całkowicie bezbolesny. Zabieg przeprowadzany jest przez najlepszych specjalistów leczenia alkoholizmu w Łodzi i wraz z wizytą lekarską nie przekracza nawet 30 minut. Dzięki konsultacji lekarze są w stanie określić stan zdrowia pacjenta oraz stopień zaawansowania uzależnienia, co pomoże dobrać odpowiednią dawkę esperalu, którą pacjent powinien otrzymać. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a w jego trakcie lekarz umieszcza tabletki głęboko pod skórą w okolicy pośladków. Wszycie esperalu akurat w to miejsce sprawia, że rana szybko się goi i nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności. Zgodnie z wybranym pakietem (w przychodniach Nasz Gabinet pacjent do wyboru ma cztery warianty) wszycia esperalu lekarz stosuje kosmetyczne szwy, które są samo rozpuszczalne bądź tradycyjne szwy chirurgiczne. W przypadku tych drugich pacjent musi zgłosić się na usunięcie szwów po około dwóch tygodniach od wykonania zabiegu.

Ważne jest też, aby podczas zabiegu wykorzystane były oryginalne wszywki alkoholowe, bo tylko wtedy zaszycie alkoholowe ma sens i może zapewnić sukces leczenia.

Kto nie może skorzystać z zabiegu wszycia esperalu

Ostateczną decyzję o leczeniu alkoholizmu za pomocą wszywki alkoholowej zawsze podejmuje lekarz. Pacjent zainteresowany wszczepieniem esperalu musi najpierw przejść wizytę lekarską, podczas której specjalista określa stan zdrowia oraz stopień zaawansowania choroby alkoholowej. Podczas tego spotkania specjalista określa, czy pacjentowi wolno wszyć esperal, czy też nie. Istnieją bowiem okoliczności, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Zalicza się do nich:

 • nadwrażliwość na disulfiram,
 • spożycie alkoholu na 24h przed planowanym zabiegiem,
 • niewydolność serca,
 • choroba niedokrwienna serca,
 • podwyższone ciśnienie lub nadciśnienie tętnicze,
 • problemy na tle psychicznym (w tym próby samobójcze).

Gdzie wszywany jest esperal w Łodzi

Wszywanie esperalu w Łodzi jest bardzo popularną formą leczenia alkoholizmu. Zabieg wszycia leku esperal w Łodzi najczęściej przeprowadzany jest w przychodni terapii uzależnień Nasz Gabinet. To właśnie temu miejscu zaufało już setki pacjentów, którzy teraz cieszą się nowym życiem w trzeźwości. Nie daj się alkoholi i umów się na wizytę w Naszym Gabinecie. Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem!

Śledź nasze profile w mediach społecznościowych:
https://www.facebook.com/szczepimysie.org
https://www.instagram.com/szczepimysie
https://www.facebook.com/naszgabinetpl
https://www.instagram.com/naszgabinet/


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów