Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Zmieniające się wymagania pacjentów, skutecznie rewolucjonizują rynek zdrowia.

2017-04-13 00:00
telemedycyna uśmiechnięta kobieta

Niemalże powszechny dostęp do komputerów oraz urządzeń mobilnych sprawia, że pacjent ma głos! Potrafi definiować swoje oczekiwania i coraz częściej je egzekwować. Serwisy, portale społecznościowe i fora internetowe skupiają się na prezentowaniu nowoczesnych koncepcji leczenia. Ich głównym założeniem jest zwiększenie elastyczności usług medycznych, z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Pacjenci stawiają na praktyczne rozwiązania, za którymi sukcesywnie podąża współczesna służba zdrowia.

PWC Polska wskazuje następujące zmiany w wymaganiach pacjentów:

Pacjenci chcą mieć dostęp do informacji

Pacjenci są coraz bardziej świadomi chorób i schorzeń, które ich dotykają. Internet i nowe technologie umożliwiają dostęp właśnie do takiej wiedzy, wcześnie dostępnej wyłącznie lekarzom specjalistom z danej dziedziny.

Pacjenci coraz częściej korzystają z przysługujących im świadczeń

W ramach abonamentów medycznych pacjenci zgłaszają się po poradę średnio 3,6 raza w ciągu roku, jest to ok. 20% więcej niż 2-3 lata temu. Fakt ten ma istotny wpływ na rentowność całego segmentu abonamentów i ubezpieczeń medycznych.

Pacjenci są otwarci na usługi telemedyczne

Ponad 60% pacjentów w Europie Środkowo - Wschodniej przyznaje, że jest zainteresowanych usługami telemedycznymi. Kluczowymi czynnikami są: szybka porada specjalisty oraz uniknięcie kolejek w publicznej służbie zdrowia.

Pacjenci coraz chętniej korzystają z telekonsultacji

Przede wszystkim ze względu na szybkość dostępu, łatwy proces rezerwacji wizyty, czy szeroki dostęp do specjalistów. Zmienia się także forma przeprowadzania telekonsultacji na rzecz m.in. wideo (wzrost z 10% do 25% wszystkich telekonsultacji w ciągu zaledwie jednego roku).

Koszt usługi przestał być czynnikiem decydującym

Istotnym elementem jest już nie jest tylko koszt, ale także zakres oferowanych usług, czas w jakim pacjent może dostać się do lekarza oraz wygoda i bliskość placówek ochrony zdrowia. Coraz częściej pacjenci rezerwują wizyty lekarskie przez telefon oraz internet, zamiast osobiście udawać się do kliniki, jak jeszcze parę lat temu.

Pacjenci regularnie poszukują nowego lekarza i analizują oferty30% posiadaczy abonamentów medycznych lub ubezpieczeń dokupuje dodatkowe usługi medyczne, ale tylko 35% z nich decyduje się skorzystać ze świadczeniodawcy, u którego ma wykupiony abonament lub ubezpieczenie.

Świadczeniobiorcy wyznaczają trendy, których siłą napędową są nowinki technologiczne. Świat medycyny i farmacji, podążając za wymaganiami pacjenta, będzie wykorzystywać coraz więcej e-rozwiązań zdrowotnych. Leczenie dzięki temu może być prostsze, szybsze, wygodniejsze.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów