Dziecko znowu chore? Matko, zorganizuj się!

2017-04-13 00:00

Pewnie jak każda mama, marzysz o zdrowiu dla swojej pociechy. Dbasz o odpowiednie odżywianie, witaminową suplementację i ruch. Niestety, nie wyeliminujesz chorób całkowicie. Każda infekcja wiąże się ze stresem i zmęczeniem was obojga. Przy dobrej organizacji oraz opracowaniu strategii postępowania podczas choroby malucha, będzie Ci o wiele łatwiej przebrnąć przez ten trudny czas.

Przede wszystkim:

1) Nie panikuj

Rosnąca temperatura, brak apetytu czy biegunka u malucha budzą Twój niepokój. To oczywiste! Dopilnuj, aby dziecko nie odczuło Twojego stresu. Najlepszym lekarstwem jest dla niego spokój i czułość mamy. Kiedy będziesz opanowana, znacznie łatwiej będzie Ci podjąć zdecydowane działania: umówić wizytę u lekarza, kupić leki oraz zorganizować pomoc.

2) Umawiaj wizyty do lekarza on-line

Internet daje możliwość wyboru specjalisty, sprawdzenia jego dostępności w placówce i umówienia konsultacji w konkretnym dniu oraz godzinie. Wariant wygodniejszy – zdecyduj się na wizytę domową. Jeżeli Twój zaufany pediatra nie daje Ci takiej opcji, warto kontaktując się z przychodnią, przygotować konkretne informacje na temat stanu zdrowia dziecka. Wówczas lekarz zadecyduje, czy mały pacjent wymaga badania w trybie pilnym, czy też możecie przyjść np. po południu.

3) Przed wyjściem do apteki, upewnij się, gdzie kupisz potrzebne leki

Jest lekarska diagnoza, a wraz z nią recepta. Nie uśmiecha Ci się, natomiast zakupy w aptece są konieczne. Szanse, że pozostali klienci ustąpią wam pierwszeństwa, są niewielkie, wręcz żadne. Krzywe spojrzenia na płaczące dziecko nie dodają optymizmu.

A kiedy znajdziesz się przy okienku, farmaceuta informuje Cię, że lek, którego potrzebuje Twoje dziecko, jest niedostępny. TAK BARDZO TO ZNASZ? Na ratunek przychodzą dobrodziejstwa internetu. Wiedziałaś, że możesz za pomocą telefonu lub komputera, sprawdzić, w której z okolicznych aptek są dostępne interesujące Cię lekarstwa, witaminy, suplementy diety, a nawet kosmetyki? Idąc o krok dalej, masz możliwość zarezerwowania potrzebnych farmaceutyków i odbioru ich w wybranej aptece. Przydatny okazuje się tu serwis Ktomalek.pl. Postępując zgodnie z jego instrukcją, w ciągu ok. 2 minut dokonasz rezerwacji. O ile wszystko staje się prostsze, znając tę opcję, nieprawdaż?

Leki odebrać może mąż lub zaufany sąsiad. Każda pomoc jest w cenie, o czym poniżej.

4) Zadbaj o wsparcie

W każdej dobrej organizacji obowiązki są rozdysponywane. Dokładnie tak powinno wszystko funkcjonować w Twoim domu. Deleguj zadania, komunikuj jasno co jest do zrobienia i na kiedy. Nie wstydź się poprosić bliskich o pomoc. Po kolejnym stresującym dniu i nieprzespanej nocy, należy Ci się odpoczynek. Może babcia lub ciocia zaopiekują się dzieckiem, zrobią zakupy, a Ty w tym czasie się odrobinę zregenerujesz?
Praktyczne i wygodne rozwiązania oszczędzą Ci czasu oraz nerwów. Warto całą energię skumulować na naszym potrzebującym smyku. Bądź mistrzynią zaradności, z małą pomocą bliskich i internetu.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów