Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Ból nadgarstka – jakie mogą być przyczyny?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-04-11 13:37
Mężczyzna trzyma się za bolący nadgarstek.

Ból nadgarstka wydaje się w teorii być problemem raczej niezbyt poważnym - to coś, co ludzie przez długi czas ignorują. Dlaczego? Dlatego, że generalnie mamy raczej tendencje do tego, aby interesować się swoim zdrowiem dopiero wtedy, gdy ból jest już bardzo silny lub utrudnia nam wykonywanie codziennych zadań. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że ból nadgarstka bardzo szybko może zacząć sprawiać nam spory problem – w szczególności, jeśli posługujemy się nim w pracy.

Kiedy warto wziąć pod uwagę zespół cieśni?

Zespół cieśni wywołuje ból nadgarstka u tych osób, które wykonują bardzo monotonne ruchy ręką - przez cały dzień, przez wiele lat. Nasz nadgarstek ma w sobie nerwy, naczynia i ścięgna - ciągłe powtarzanie tych samych czynności sprawia, że nerw jest nadmiernie uciskany i pojawiają się problemy. Kto zwykle choruje? Mogą być to na pewno osoby pracujące w biurze – przez wiele lat wykonują one dokładnie takie same ruchy na klawiaturze. Oprócz tego zagrożeni są również sportowcy, pracownicy fabryk. To Ty musisz odpowiedzieć sobie tutaj na pytanie – czy często powtarzam taki sam ruch przy użyciu mojego nadgarstka? Jeśli tak jest to przyczyną bólu może być zespół cieśni. 
 
Ból nadgarstka nie powinien być ignorowany, bo z czasem będzie niestety dużo gorzej – w pewnym momencie możemy mieć problemy z tym, aby coś podnieść lub utrzymać w dłoni. Każdy ruch będzie wydawał się sztywny, bolesny i po prostu trudny – a takie funkcjonowanie to nic przyjemnego. 

Co można z tym zrobić?

Zespół cieśni wywołuje ból nadgarstka, ale na szczęście możemy z tym skutecznie walczyć. Na początek warto ograniczyć te czynności, które nam szkodzą - jeśli zależy nam na zdrowiu to konieczna może być zmiana stanowiska pracy. Możemy wybrać się na wizytę do fizjoterapeuty, który zaleci nam konkretny zestaw ćwiczeń - czasami już samo to wystarczy, aby sytuacja się poprawiła. Możemy oczywiście korzystać z środków przeciwbólowych - ale nie jest to idealne rozwiązanie długoterminowe. Jeśli nic się nie sprawdzi to być może przeprowadzona będzie musiała zostać operacja. Okres rekonwalescencji trochę trwa, ale można tutaj uzyskać pozytywne efekty - ból nadgarstka zniknie na dobre. 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów