Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Antybiotyk wykorzystywany pomocniczo podczas leczenia grypy wycofany z obiegu

2017-11-27 11:39
antybiotyk wycofany z obiegu

Erythromycinum Intravenosum TZF, który występuje w postaci proszku do sporządzania roztworu do infuzji został wycofany ze sprzedaży. Lek jest stosowany podczas leczenia zakażeń bakteryjnych, które występują najczęściej w przebiegu grypy. Sprawdź, która seria nie spełnia wymagań jakościowych.

Która seria leku Erythromycinum Intravenosum TZF została wycofana?

Erythromycinum Intravenosum TZF (Erythromycinum) to lek produkowany przez Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" S.A. Ze sprzedaży została wycofana seria 1020216, która posiada datę ważności do lutego 2019 roku.

Kiedy stosowany jest lek Erythromycinum Intravenosum TZF?

Preparat wykorzystywany jest w szeregu zakażeń, które występują podczas wtórnego zakażenia grypą, ale nie tylko. Można tu wymienić zakażenia górnych i dolnych dróg  oddechowych lub zapalenie płuc i ucha. To lek często stosowany również przy zapaleniach dziąseł, powiek, skóry i przewodu pokarmowego.

Dlaczego wycofano lek z obiegu?

Zgodnie z oświadczeniem Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego lek nie spełnia wymagań jakości dotyczących ilości zanieczyszczeń.

Ulotki i interakcje leków sprawdzisz na stronie KtoMaLek.pl. Znajdziesz tu również informacje o wycofanych lekach.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów