Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Zioła na żołądek – jakie warto stosować?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-07-07 12:27
Mężczyzna trzyma się za bolący brzuch. Obok opakowanie ziołowego suplementu diety RefluxoHerbs.

Zioła na żołądek interesują wiele osób. Nie ma się temu co dziwić, gdyż każdy z nas co jakiś czas cierpi na różnego rodzaju problemy z żołądkiem. Co ciekawe, zioła na żołądek przynoszą ulgę zarówno w schorzeniach przewlekłych jak i tych, z którymi borykamy się po spożyciu niektórych posiłków. Warto dowiedzieć się tego, jakie zioła na żołądek pić. Nie wszystkie gatunki będą bowiem pomocne dla tego ważnego organu.

Zioła na żołądek - poznaj skuteczne rodzaje ziół

Jak już wspomniano na wstępie, zioła na żołądek mają szansę okazać się niezwykle pomocne. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby umiejętnie dobierać gatunki ziół. W poniższej tabelce scharakteryzowano te, które są najbardziej godne uwagi:

Kłącze tataraku Ziele to wykazuje silne właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu objawy związane z nieżytem żołądka mają szansę zostać złagodzone.
Koszyczek rumianku Silne właściwości przeciwzapalne rumianku sprawiają, że ziele to doskonale łagodzi stany zapalne w obrębie błony śluzowej żołądka. Rumianek działa także łagodząco na bóle i skurcze.
Liść szałwii Dzięki szałwii możliwe jest wzmocnienie naturalnej odporności naszego organizmu. Szałwia zapobiega także rozwojowi refluksu.
Ziele skrzypu Bogate w krzemionkę ziele charakteryzuje się przede wszystkim działaniem wzmacniającym. Dzięki temu dobrze działa na błonę śluzową żołądka.
Liść melisy Bardzo często dolegliwości żołądkowe mają swoje źródło w napięciu nerwowym i przewlekłym stresie. Melisa pomoże złagodzić wszelkie objawy napięcia.

Zioła pomocne w walce z żołądkiem warto stosować nie tylko wtedy, gdy pojawią się dolegliwości, ale również w ramach profilaktyki. Regularne ich przyjmowanie uchroni nas od nieprzyjemnych objawów jak niestrawność, zgaga czy nadkwaśność - mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego.

Zioła na żołądek - poznaj skuteczne mieszanki

Zioła na żołądek znajdziemy w wielu sklepach, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych. Śmiało można zaufać mieszankom ziołowym scharakteryzowanym w poniższym rankingu.

refluxo herbs

1. RefluxoHerbs - mieszanka starannie skomponowanych ziół. Znajdziemy w niej zioła, które są najpowszechniej stosowane w przypadku problemów z żołądkiem, jak ziele skrzypu, melisą, szałwię, tatarak czy rumianek. Nie ulega wątpliwości, że będą one łagodziły uporczywe mdłości czy skurcze żołądka. Można korzystać z ich dobroczynnych właściwości w przypadku przewlekłego nieżytu żołądka, a także wówczas, gdy zależy nam na złagodzeniu uczucia przejedzenia czy ciężkości po posiłku. Skuteczność tego preparatu ziołowego potwierdzają pozytywne opinie zadowolonych klientów. 

Odkąd stosuję zioła Refluxo Herbs, mój żołądek pracuje zdecydowanie lepiej. Wcześniej problemy ze zgagą były u mnie na porządku dziennym, a teraz od dłuższego czasu naprawdę nic mi nie jest. Prawie zapomniałam jak ciężko zawsze było mi ją zwalczyć! Te zioła naprawdę mi pomogły - przyznaje pani Helena z Raciborza.

Zioła Relfuxo Herbs pomogły mi zwalczyć dolegliwości żołądkowe, które towarzyszyły mi zwłaszcza po spożyciu obfitych posiłków. Często pojawiała się niestrawność, wzdęcia. Od kilku tygodni piję te zioła, i już widzę zauważalną różnice. Pozostanę przy nich na dłuzej - cieszy się pani Karolina z Kędzierzyna – Koźla.

Zdjęcie opakowania suplementu diety AntiUlceris.

2. Anti – Ulceris Spokojny Brzuch -  w składzie tej mieszanki ziołowej znajdziemy wiele różnych składników roślinnych. Nie ulega wątpliwości, że są one niezwykle przydatne w walce z różnego rodzaju schorzeniami żołądka. Pomogą w przypadku niestrawności, a także podczas nudności czy skurczy. Zioła te wspomogą także trawienie. Minusem jest brak zawartości w składzie takich ziół jak szałwia czy melisa.

Zdjęcie opakowania suplementu diety DGL.

3. NOW DGL - preparat ziołowy na bazie lukrecji. Jest to ziele niezwykle pomocne w walce z nieżytem żołądka oraz z innymi schorzeniami tego narządu. Nie ulega wątpliwości, że produkt ten złagodzi także uporczywe nudności oraz wspomoże gojenie się błony śluzowej żołądka. Preparat ten posiada postać kapsułek. Trzeba jednak mieć na uwadze to, iż preparatów z lukrecją nie powinny przyjmować osoby borykające się z nadciśnieniem. 

Zioła osłonowe na żołądek - jak wspomóc ich działanie?

Świeże i suszone zioła na drewnianym blacie. Obok mosiężna waga i ceramiczny moździerz.

Jeżeli zależy nam na tym, aby zioła osłonowe na żołądek działały efektywnie, warto w jakiś sposób wspomóc ich działanie. W szczególności należałoby zainteresować się:

  • właściwą dietą;
  • sportem;
  • eliminacją używek.

Jeżeli chodzi o dietę dobrą dla żołądka, powinna być lekka, ale właściwie zbilansowana. Wykluczmy z niej nadmiar soli, cukru oraz oleju. Tłuszcze zwierzęce warto przynajmniej w części zastąpić tymi roślinnymi. Należałoby także pamiętać o spożyciu odpowiedniej ilości warzyw i owoców, najlepiej tych świeżych. W naszym menu nie powinno zabraknąć także orzechów oraz pestek. Przed spożyciem warto je jednak moczyć przez kilka godzin, bo wówczas będą zdecydowanie łatwiejsze do strawienia. Doskonale byłoby także zadbać o eliminację używek. Mowa tu zarówno o tytoniu jak i o nadmiarze alkoholu. Podrażniają one bowiem błonę śluzową naszego żołądka i mogą zaostrzać przebieg niektórych schorzeń. 

Zioła dobre na żołądek - podsumowanie najważniejszych informacji

Reasumując, śmiało można stwierdzić, że zioła dobre na żołądek mają szansę okazać się pomocne. Ich działanie warto byłoby jednak w jakiś sposób wspomóc. W szczególności warto zainteresować się zdrową, dobrze zbilansowaną dietą. Nie ulega wątpliwości, że pomocna będzie także aktywność fizyczna, zwłaszcza ta na świeżym powietrzu. Warto zadbać także o rezygnację z używek takich jak alkohol i papierosy.

FAQ

1. Jak sprawić, aby zioła na żołądek zadziałały skutecznie?

Jeżeli chcemy, aby wybrane przez nas zioła zadziałały skutecznie, należałoby popijać je systematycznie. Niektóre z ziół należy pić raz, inne dwa razy dziennie. Warto zadbać także o odpowiednią technikę zaparzania mieszanek ziołowych. Dobrze będzie także postawić zwyczajnie na mieszanki, które zawierają zioła o potwierdzonym działaniu na żołądek, jak np. Refluxo Herbs.

2. Czy zioła na żołądek należy pić na czczo?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy zioła należy stosować na czczo czy może lepiej byłoby popijać je po posiłku. Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Warto zawsze kierować się zaleceniami producenta zawartymi na opakowaniu konkretnej mieszanki ziołowej. 

3. Czy zioła na żołądek można stosować długo?

Zioła należałoby stosować przez minimum miesiąc, aby móc cieszyć się satysfakcjonującymi nas rezultatami. Większość mieszanek można jednak pić profilaktycznie i ciągle, warto jednak zapoznać się z informacjami, które dostarcza nam producent. Niektórzy mogą zalecać przerwy w kuracji. 

Bibliografia

  1. Strehlow W., Żołądek i choroby jelit, 2018
  2. Treben M., Choroby żołądka i jelit. Kuracje ziołowe, 2019
  3. Duke J.A., Handbook of medicinal herbs, 2002
  4. Corbin Winslow L., Kroll D.J., Herbs as Medicines, 1998
  5. Yarnell E., Abascal K., Herbs for Gastroesophageal Reflux Disease, Alternative and Complementary Therapies, 2016

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów