Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Zioła na wątrobę - co warto wiedzieć?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-07-07 10:10
Kobieta trzyma się za bolący brzuch. Obok opakowanie suplementu diety na wątrobę SteroHerbs.

Zioła na wątrobę powinny zainteresować każdego, kto chce w naturalny sposób wzmocnić działanie swojej wątroby. Życie w biegu i stresie, a także niewłaściwa dieta nie sprzyjają bowiem dobremu funkcjonowaniu tego ważnego narządu. Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie zioła na wątrobę warto byłoby zastosować. Okazuje się, iż polecanych gatunków jest całkiem sporo. Które zioła na regenerację wątroby warto mieć więc w swoim domu?

Zioła na wątrobę - poznaj te najskuteczniejsze

Zioła na wątrobę to jeden z najczęściej stosowanych sposobów na dolegliwości związane z tym organem. Jakie jednak powinniśmy wybrać? Te najskuteczniejsze przedstawione zostały w poniższej tabeli. 

 

Nasiona babki płesznik

Nasiona babki płesznik.
Ziele to zapewnia prawidłową perystaltykę jelit. Dzięki temu możliwe jest usuwanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii. Mowa tu także o toksynach, które znajdują się w naszej wątrobie. Warto więc włączyć to ziele do swojej codziennej diety.

Nasiona ostropestu plamistego

Nasiona ostropestu plamistego.
Ostropest na wątrobę to ziele, które okazuje się szczególnie pomocne w procesie oczyszczania wątroby z toksyn. Dzięki ostropestowi możliwe jest ograniczenie negatywnego wpływu alkoholu na narząd wątroby. Ziele to poleca się więc osobom, które spożywają duże ilości alkoholu.

Nasiona czarnuszki siewnej

Nasiona czarnuszki siewnej.

 

Dzięki czarnuszce siewnej możliwe jest odbudowanie wątroby, która może być niszczona zarówno przez alkohol jak i przez rozmaite toksyny. Ziele to działa także silnie antyoksydacyjnie, dzięki czemu okazuje się pomocne w walce z wolnymi rodnikami. Czarnuszce nie sposób odmówić również działania ułatwiającego trawienie.

 

Zioła na wątrobę są skutecznym, a także bezpiecznym sposobem dbania o ten ważny narząd. Należy jednak uważnie wybierać mieszanki ziół, które zamierzamy stosować. Warto przestudiować ich skład - mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego. 

Zioła na wątrobę - po jakie mieszanki warto sięgnąć?

Jak już wspomniano powyżej, istnieją różne, skuteczne zioła na wątrobę. Jeżeli interesuje nas dobrej jakości herbata na wątrobę, warto zakupić któryś z produktów uwzględnionych w poniższym rankingu.

TOP 3 ziół na wątrobę

I miejsce - Stero Herbs
II miejsce - Hepa Vitale
III miejsce - zioła Regeneris

Opakowanie suplementu diety SteroHerbs.

1. SteroHerbs - w skład tej mieszanki ziołowej wchodzą trzy zioła: ostropest plamisty, czarnuszka siewna oraz rzecz jasna babka płesznik. Niezaprzeczalnym atutem tego preparatu jest jego niezwykle wszechstronne działanie. Mieszanka ta wykazuje właściwości oczyszczające wątrobę oraz wzmacniające regenerację tego ważnego narządu. Skuteczność tego produktu potwierdzają pozytywne opinie zadowolonych klientów. 

Dzięki mieszance ziół Stero Herbs moja wątroba zaczęła funkcjonować zdecydowanie lepiej. Nie doświadczam już z jej strony przykrych objawów, z jakimi zmagałam się jeszcze kilka miesięcy wcześniej. Naprawdę dla mnie to znaczna poprawa - przyznaje pani Emilia z Grudziądza.

Moją ogromną wadą jest to, że lubię tłuste jedzenie. Moja wątroba niestety bardzo na tym cierpi i daje o sobie znać. Zaczęłam profilaktycznie pić Stero Herbs, zrezygnowałam też z innych używek i teraz, gdy od czasu do czasu zjem coś tłustego, nie czuję się tak źle, jak kiedyś! Żadne zioła nie dały mi takich efektów! - cieszy się pani Zuzanna z Sopotu.

Zdjęcie przedstawiające opakowanie suplementu HepaVitale.

2. Hepa Vitale - dzięki tej starannie wyselekcjonowanej mieszance ziołowej możemy wspomóc działanie wątroby. Nie można odmówić im także właściwości regenerujących i detoksykujących cały nasz organizm. Mieszanka ta pomaga również w obniżeniu poziomu złego cholesterolu w naszej krwi.

Zdjęcie przedstawiające opakowanie suplementu Regeneris.

3. Zioła Regeneris - w składzie tej mieszanki znajdziemy osiem starannie wyselekcjonowanych ziół. Troszczą się one o dobry stan naszej wątroby. Wspomagają proces jej regeneracji, a także dbają o to, aby nagromadzone w niej toksyny nie zakłócały jej prawidłowego funkcjonowania. Ten preparat ziołowy zawiera jednak aż osiem gatunków ziół. Jeżeli jesteśmy uczuleni na chociażby jeden z nich, nie będziemy mogli korzystać z dobroczynnych właściwości ziół Regeneris.

Zioła na oczyszczenie wątroby - co warto stosować oprócz nich?

Chociaż zioła na wątrobę wykazują skuteczne działanie, to we wspomaganiu pracy tego narządu nie powinniśmy ograniczać się tylko do nich. Najważniejsze jest działanie kompleksowe, dlatego należy pamiętać również o:  

  • zdrowej diecie, 
  • zrezygnowaniu z alkoholu,
  • sporcie, 
  • redukcji stresu.

Nieodpowiednio zbilansowana dieta bogata w rafinowane tłuszcze, cukier, a także w sól może pogarszać funkcjonowanie naszej wątroby. Jeżeli nasza wątroba funkcjonuje źle, warto także ograniczyć lub całkowicie wyeliminować alkohol. Sport także okaże się niezwykle pomocny. Warto wybrać taki rodzaj aktywności fizycznej, który sprawia nam największą przyjemność. Unikajmy natomiast tych rodzajów sportu, których uprawianie rodzi w nas frustrację. Doskonale byłoby także w jakiś sposób zredukować stres, który sprzyja zanieczyszczaniu naszych organów. Aby go zredukować, postawmy na jogę i relaksację. 

Podsumowanie

Bez większych trudności można stwierdzić, że stosowanie ziół na wątrobę może okazać się bardzo przydatne. Istnieje wiele niezwykle przydatnych gatunków ziół, z których możemy korzystać. Doskonale byłoby również zwrócić uwagę na to, aby prowadzić odpowiednio zbilansowaną dietę oraz uprawiać sport. Pomocne może okazać się również techniki relaksacyjne oraz ograniczenie napojów alkoholowych. 

FAQ

1. Kiedy warto zastosować zioła na wątrobę?

Ziół na wątrobę warto używać wówczas, gdy jesteśmy narażeni na stres, a także gdy stosujemy niewłaściwą dietę. Nadużywanie alkoholu także będzie wskazaniem do zastosowania ziół. Warto używać ich także wtedy, gdy nie mamy żadnych dolegliwości ze strony wątroby. Profilaktyka jest bowiem równie ważna jak eliminacja nagromadzonych już w organizmie toksyn. Warto jednak pamiętać, by wybierać mieszanki zawierające nasiona ostropestu plamistego, babki płesznik czy czarnuszki siewnej, jak np. Stero Herbs.

2. Jak parzyć zioła na wątrobę?

Jeżeli zależy nam na tym, aby zioła zadziałały jak najskuteczniej, należałoby odpowiednio je zaparzać. Przestrzegajmy więc zaleceń producenta, które najczęściej znajdują się na opakowaniu produktu, po który sięgamy. Doskonale byłoby również pamiętać o tym, że zioła zalewamy nie wrzącą, ale gorącą wodą.

3. Czy każdy może stosować zioła na wątrobę?

Zioła na wątrobę mogą być co do zasady stosowane przez każdego. Trzeba jednak upewnić się co do tego czy nie cierpimy na nadwrażliwość na jakieś zioło wchodzące w skład stosowanej przez nas mieszanki. Jeżeli tak, należy sięgnąć po inny rodzaj herbaty ziołowej na wątrobę.

Bibliografia

  1. Ożarowski A., Ziołolecznictwo, Warszawa 1980
  2. Lai M., Kasaranen A. R., Zdrowa wątroba, Białystok 2017
  3. Piechota M., Dysfunkcja wątroby, Lublin 2016
  4. Laughin A., Wątroba. Profilaktyka. Choroby. Żywienie. Dieta, Wrocław 2012
  5. Perlemuter G., Nie wątp w wątrobę, Warszawa 2019

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów