Zioła na hormony

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-06-13 15:13
Pęczek ziół na tle ułożonych na sobie kamyków.

Zioła na hormony pomagają rozwiązać tzw. kobiece problemy, czyli dolegliwości towarzyszące menstruacji. Obniżają rozdrażnienie w PSM, łagodzą skurcze, regulują obfitość i bolesność miesiączek. Wreszcie, usuwają z organizmu nadmiar gromadzącej się przed okresem wody, co redukuje obrzęki nóg i piersi oraz likwidują trądzik hormonalny. Redukują migreny i bóle lędźwiowe i żołądkowe nierzadko powodowane przez miesiączkę. Warto wiedzieć, jakie zioła mają korzystny wpływ na zdrowie intymne kobiet, by w prosty i zdrowy sposób móc przynieść sobie ulgę przed i w trakcie menstruacji.

Jakie zioła na regulację hormonów warto stosować?

Do ziół szczególnie polecanych kobietom na bolesne miesiączki i dolegliwości z nimi związane należą:

  • Ziele krwawnika pospolitego – działa przeciwbólowo, dzięki czemu łagodzi bóle w podbrzuszu. Dodatkowo ma działanie rozkurczające, co zmniejsza skurcze macicy i jeszcze bardziej redukuje bóle menstruacyjne. To naturalny środek na wywołanie miesiączki oraz zmniejszenie obfitych krwawień. Działa oczyszczająco, przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, dzięki czemu chroni przed infekcjami intymnymi.
  • Owoc niepokalanka pospolitego – reguluje poziom prolaktyny, dzięki czemu rozwiązuje zależne od tego hormonu objawy PMS: bóle piersi i brzucha, rozdrażnienie, a także zmiany nastroju. Pomaga osiągnąć owulację, ponieważ normalizuje również wydzielanie estrogenów i progesteronu.
  • Ziele przywrotnika pospolitego – uszczelnia naczynia krwionośne, co zapobiega krwotokom i pomaga opanować obfite i bolesne cykle miesiączkowe. Działa ściągająco i przeciwzapalnie. Wspomaga leczenie trądziku różowatego, który ma podłoże hormonalne.
  • Kłącze imbiru – przeciwzapalne i rozkurczające — usuwa bóle miesiączkowe. Wspiera drenaż, co redukuje obrzęki związane z zatrzymywaniem wody w organizmie przed okresem. Poprawia samopoczucie.
  • Kwiat nagietka lekarskiego – reguluje gospodarkę hormonalną i działa rozkurczowo. Zmniejsza dolegliwości odczuwane w trakcie miesiączki. Wspiera proces oczyszczania organizmu. Poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci.

Warto stosować zioła na hormony, aby wspomóc nasz organizm w trudnych chwilach.

Wyróżniamy dwa rodzaje bóli menstruacyjnych: pierwotne i wtórne. Pierwsze związane są ze skurczami macicy, o zróżnicowanej intensywność w zależności od jednostki. Mogą się nasilać w zależności od poziomu hormonów, w skrajnych przypadkach towarzyszą im wymioty, zawroty głowy lub biegunki. Bóle wtórne związane są z wadami rozwojowymi macicy i chorobami narządów rodnych mięśniakami macicy lub stanami zapalnymi przydatków. Kuracja hormonalna ziołami pomaga na bóle menstruacyjne o podłożu pierwotnym. Leczenie bóli o podłożu wtórnym należy pozostawić ginekologowi – Alicja Orłowska, Kredens Ziołowy.

Ranking ziół na uregulowanie hormonów. Poznaj polecane mieszanki ziołowe

MIEJSCE WYRÓŻNIONY ZA:

I

Lorem Vit Balans hormonalny

Zdjęcie opakowania ziół Lorem Vit Balans Hormonalny.

Mieszanka ziół dla kobiet pomagająca odzyskać równowagę hormonalną. Zmniejsza objawy PSM, łagodzi bóle menstruacyjne, reguluje obfitość miesiączek oraz przywraca prawidłowe owulacje. Pomaga pozbyć się wody gromadzącej się przed miesiączką (redukuje obrzęki nóg i piersi). Korzystnie wpływa na cerę – redukuje objawy trądziku hormonalnego.

Odkąd pijam regularnie herbatkę z Lorem Vit na balsans hormonalny, zapomniałam, co to znaczy okres i wszystkie związane z nim dolegliwości. Jestem mniej rozdrażniona, miesiączki są mniej bolesne i co szczególnie dla mnie cenne, bo miałam z tym duży problem, nie pojawiają się wypryski na żuchwie i brodziepisze pani Kamila z Otwocka.

Muszę brać leki, które podwyższają poziom prolaktyny, dlatego moje miesiączki są bardzo bolesne. Poradzono mi naturalne metody na zbicie hormonów i ziołową herbatkę Lorem Vit Balans hormonalny. Bardzo pomocna. Brzuch i piersi w trakcie okresu nie są już tak tkliwe, jest mniej skurczy. Czuję się lepiej również pod kątem wybuchów gniewu przed okresem pisze pani Dagmara z Tarnowa.

KUP ten produkt - porównaj ceny

II

Kredens Ziołowy - EutroHerbs

Zdjęcie opakowania suplementu EturoHerbs.

Herbata ziołowa regulująca pracę tarczycy, pomaga na dolegliwości menstruacyjne zależne w dużej mierze od poziomu hormonów. Zawiera ułatwiający zasypianie korzeń kozłka, który posiada także właściwości przeciwskurczowe, w problemach menstruacyjnych i jelitowych. Liść pokrzywy przeciwdziała zatrzymywaniu płynów w organizmie. Eutroherbs z kredensu ziołowego.

III

Kohela Miesiączki

Opakowanie suplementu diety Kohela.

Mieszanka kojącej układ nerwowy melisy, dziurawca i rumianku oraz rozkurczowych kaliny i krwawnika. W połączeniu z przeciwzapalnymi kwiatami malwy pozytywnie wpływają na prawidłowy przebieg krwawień menstruacyjnych i zdrowie intymne

IV

Dary natury. Herbatka dla pań

Opakowanie suplementu diety herbatka Dary natury.

Ekologiczna herbatka dla pań w każdym wieku. Reguluje funkcjonowanie organizmu kobiety. Pomocna w zakłóceniach i dolegliwościach związanych z miesiączką. Zapobiega stanom zapalnym w obrębie układu rozrodczego

V

Herbatka ziołowa na bolesne miesiączki

Zdjęcie opakowania herbatki na bolesne miesiączki.

Herbatka z krwawnikiem i arcydzięglem wspomagającymi prawidłowy cykl menstruacyjny i zdrowie narządów płciowych. Z detoksykującą pokrzywą i wyciszającą emocje lawendą, pozytywnie obniża napięcie i rozdrażnienie przedmiesiączkowe

Czy zioła na hormony wystarczą, aby poczuć się lepiej?

W przypadku bóli menstruacyjnych zioła mogą okazać się wybawieniem, ponieważ regularne i długotrwałe stosowanie farmaceutyków może wywierać negatywny wpływ na organizm. W tym przypadku lepiej sięgnąć po metody naturalne, które są zdrową alternatywą w redukcji bólu. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że zioła nie są tak silne, jak leki i mogą okazać się niewystarczające w przypadku nasilonego problemu. Zaleca się więc konsultację z lekarzem, by wykluczyć inne, możliwe problemy wywołujące bolesne miesiączki, czasami bowiem ich źródłem są choroby narządów kobiecych.

Podsumowanie

Zioła na hormony działają rozkurczowowo, przeciwbólowo i uspokajająco. Zdecydowanie warto stosować je przy trudnych miesiączkach — stosowane regularnie naturalne metody, niosą niższe ryzyko skutków ubocznych, niż przyjmowane cyklicznie leki likwidujące ból menstruacyjny. Terapię ziołami warto prowadzić pod okiem lekarza.

FAQ

1. Jak kobiety powinny zażywać zioła na hormony?

Zazwyczaj należy je przyjmować przez około tydzień przed spodziewanym okresem. Należy także stosować zalecenia podane przez producenta ziół, które znajdziemy na etykiecie produktowej. Niektóre zioła należy pić przed posiłkiem np. rumianek, inne między posiłkami (np. anyż zielony), a jeszcze inne po posiłkach (arcydzięgiel).

2. Jakie jeszcze zioła są polecane przy kobiecych problemach z hormonami?

Lista ziół pomocnych na dolegliwości menstruacyjne jest długa. Oprócz opisanych powyżej ziół pomocne mogą okazać się: szafran, głóg, oman wielki, korzeń maca, bylica, lulek czarny, brzoza, serdecznik pospolity, bluszcz, fenkuł, koniczyna, kozłek lekarski, lukrecja, macierzanka i wiele innych.

3. Gdzie można kupić zioła na hormony dla kobiet?

Dobrym wyborem będą sklepy internetowe producentów, ponieważ wtedy otrzymujemy świeży towar ze sprawdzonego źródła. Warto także nabywać zioła w aptekach i sklepach zielarskich.

Bibliografia

1. Kinga Miętkiewska i inni, Przywrotnik pospolity (Alchemilla vulgaris L.) – związki czynne, aktywność biologiczna oraz zastosowanie lecznicze, „Postępy Fitoterapii”, 19 (3), 2018, s. 176-182
2. Aleksander Ożarowski, Wacław Jaroniewski, Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie, Warszawa 1987
3. Marcin Molski: Nowoczesna Kosmetologia. Warszawa: Naukowe PWN, 2014, s. 40
4. Wiesław Gawryś: Słownik roślin zielnych łacińsko-polski. Kraków: Officina Botanica, 2008, s. 13-14
5. Bohumír Hlava: Rośliny kosmetyczne. Warszawa: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, 1984, s. 56


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów