Wszywka alkoholowa – czy warto skorzystać z tej metody?

Artykuł sponsorowany

Od dłuższego czasu nadużywasz alkoholu i chcesz zawalczyć o trzeźwość? A może uczestniczysz już w terapii uzależnień, jednak co jakiś czas sięgasz po kieliszek? W takich sytuacjach dobrze sprawdza się wszywka alkoholowa – metoda używana w terapii wspomagającej choroby alkoholowej od kilku dekad. Choć jej popularność znacznie zmalała, nie oznacza to, że nie stanowi ona skutecznego wsparcia w utrzymaniu abstynencji. W poniższym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat wszywki alkoholowej i jej zastosowania.

Mężczyzna kuca, opiera się plecami o framugę drzwi balkonowych. W ręce trzyma butelkę z alkoholem.

Czy wszywka alkoholowa jest lekiem na uzależnienie?

Na początku warto zaznaczyć, że wszywka alkoholowa nie jest cudownym lekiem na alkoholizm. Obecnie jej zastosowanie sprowadza się do wsparcia terapii alkoholowej, szczególnie w zakresie utrzymania abstynencji na jej początku. Wszywka alkoholowa jest bowiem metodą awersyjną, a jej działanie polega na wykształceniu w chorym lęku przed negatywnymi skutkami spożycia alkoholu. Niestety, metoda ta nie niweluje przyczyn choroby alkoholowej, dlatego po przeminięciu działania wszywki, uzależnione osoby często wracają do swojego nałogu.

Na czym polega działanie wszywki alkoholowej?

Wszywka alkoholowa to nic innego jak jałowe tabletki, które umieszcza się podskórnie. Przez okres kilku następnych miesięcy uwalniają one stopniowo do ustroju związek zwany esperalem. Działa on na dehydrogenazę alkoholową – główny enzym uczestniczący w metabolizmie alkoholu. Jego zablokowanie powoduje, że spożycie nawet niewielkiej ilości używki prowadzi do nagłego wzrostu stężenia aldehydu octowego we krwi, przez co chory zaczyna odczuwać szereg nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak:

  • zaczerwienienie twarzy;
  • uderzenia gorąca i nadmierna potliwość;
  • bóle i zawroty głowy;
  • nudności i wymioty;
  • uczucie lęku;
  • przyspieszenie pracy serca;
  • uczucie duszności.

Czy działanie wszywki alkoholowej można zablokować?

Niekiedy można spotkać się z informacjami, że wszywkę alkoholową można przepić. Oznacza to, że spożycie niewielkich dawek alkoholu ma rzekomo znosić jej działanie. Nie jest to oczywiście prawdą, o ile dawka zaimplantowanego leku była dobrze wyliczona. Co więcej, próby spożycia większej ilości alkoholu, w momencie aktywności wszywki, mogą zakończyć się niebezpiecznymi dla zdrowia i życia zaburzeniami układu krążenia. W momencie, gdy chory chce zrezygnować z działania wszywki, należy udać się do lekarza w celu chirurgicznego usunięcia implantu.

Butelka z mocnym alkoholem, owinięta łańcuchem zamykanym na kłódkę.

Wszywka alkoholowa w Warszawie? U KacDoktora znajdziesz profesjonalną pomoc!

Rozpoczynasz walkę z uzależnieniem i szukasz miejsca, w którym uzyskasz kompleksową pomoc? Masz problem z utrzymaniem trzeźwości i uważasz, że wszywka alkoholowa to rozwiązanie dla Ciebie? W Warszawie wszywaniem esperalu zajmuje się KacDoktor – firma z wieloletnim doświadczeniem w redukcji szkód zdrowotnych wywołanych spożyciem alkoholu. W jej szeregu pracują wykwalifikowany lekarze i ratownicy medyczni, którzy zadbają o Twoje bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. U KacDoktora możesz nie tylko skorzystać z wszywania esperalu, ale także odtrucia alkoholowego, które jest doskonałą metodą na detoksykację organizmu i wsparcie jego regeneracji.

Warto podkreślić, że z usług KacDoktora można skorzystać zarówno w nowoczesnym gabinecie, jak i zaciszu własnego domu. Wystarczy skontaktować się z firmą telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w 45 minut. Co więcej, KacDoktor pomaga całodobowo, w każdy dzień tygodnia. Nie musisz się też obawiać o zaciekawione spojrzenia czy plotki, ponieważ pracownicy firmy zadbają o pełną dyskrecję.

Skorzystaj z wszywki alkoholowej i zwiększ swoje szanse na wygraną z nałogiem!

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Kategorie:  Porady

Więcej artykułów