Ubezpieczenie na życie dla dzieci: jak wybrać polisę, która zapewni kompleksową ochronę zdrowia? Ubezpieczenie NNW dla dzieci i ochrona na wszelki wypadek
Artykuł sponsorowany
Popularną umową, zawieraną przez rodziców dzieci w wieku szkolnym, jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Nie jest to jedyny produkt, który zapewnia ochronę dla najmłodszych. Możesz zdecydować się na polisę, która w kompleksowy sposób zagwarantuje ochronę zdrowia Twojej pociechy. Sprawdź, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę.
Rodzaje ubezpieczeń dla dziecka – ubezpieczenie NNW szkolne, ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie zdrowia dziecka
Na rynku ubezpieczeniowym można znaleźć wiele różnego rodzaju polis, gdzie ubezpieczonym będzie dziecko. Wśród nich:
- Ubezpieczenie szkolne NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które zapewnia wsparcie finansowe, jeśli dojdzie u dziecka do uszkodzenia ciała wskutek nieszczęśliwego wypadku
- Ubezpieczenie na życie dla dzieci – może przyjąć formę polisy posagowej, pozwalającej na gromadzenie środków finansowych na lepszy start w przyszłość dla dziecka, oraz rodzinnej – z wypłatą świadczenia na wypadek, np. śmierci rodzica.
- Ubezpieczenie zdrowotne – ochrona może dotyczyć poważnego zachorowania dziecka, pobytu w szpitalu czy pokrycia kosztów leczenia i rehabilitacji.
Ubezpieczenie NNW dla dziecka – ubezpiecz dziecko na wszelki wypadek
Ubezpieczenie NNW szkolne może mieć różny zakres ochrony i wartość sumy ubezpieczenia. Przed podpisaniem umowy sprawdź, w jakich przypadkach towarzystwo gwarantuje Ci wypłatę świadczenia (i w jakiej wysokości). Ważna jest stawka odszkodowania za każdy procent uszczerbku na zdrowiu.
Ochroną z tytułu ubezpieczenia NNW mogą być objęte dzieci już w żłobku. Zobowiązany jesteś przy tym do opłacenia jednej składki, a ochrona jest świadczona przez 12 miesięcy. W razie wypadku i uszkodzenia ciała dziecka, złamania ręki czy nogi także w czasie wakacji, ubezpieczyciel powinien wypłacić Ci odpowiednie świadczenie.
Ubezpieczenie na życie dla dziecka
Swoje dziecko możesz ubezpieczyć w ramach własnej, grupowej polisy na życie, zapewniającej różny zakres ochrony. Świadczenia wypłacane są z tytułu poważnego zachorowania, doznania wypadku i uszczerbku na zdrowiu, za każdy dzień pobytu dziecka w szpitalu czy śmierci bliskiej osoby.
Innym wariantem ubezpieczenia na życie dla dzieci może być polisa posagowa, umożliwiająca odkładanie w ramach składek środków na przyszłość dla dziecka. Taka polisa może również uwzględniać cześć ochronną dla najmłodszych.
Ubezpieczenie zdrowia dzieci
Popularnym produktem jest także indywidualne ubezpieczenie chroniące zdrowie Twojej pociechy. Polecane będzie ono rodzicom chcącym uzyskać pomoc w razie nagłego, poważnego zachorowania lub wypadku. Takie ubezpieczenie może zapewnić wizyty u lekarzy, ale i wsparcie finansowe.
Jak korzystnie dokonać zakupu ubezpieczenia zdrowia dziecka? Jaką ochronę ubezpieczeniową wybrać?
Przy wyborze ubezpieczenia zdrowia Twojego dziecka sprawdź, jaki jest zakres ochrony świadczony przez ubezpieczyciela oraz ile wynosi suma ubezpieczenia. Taka polisa może obejmować:
- wypłatę odszkodowania w przypadku diagnozy choroby lub wykonania zabiegu,
- organizację wizyt u lekarzy specjalistów po zdiagnozowaniu poważnego zachorowania,
- świadczenie pieniężne za każdy dzień pobytu w szpitalu dziecka,
- świadczenia opiekuńcze.
Sprawdź w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU), dołączonych do umowy, do jakich świadczeń i pomocy ze strony ubezpieczyciela będziesz mieć prawo w ramach wybranej polisy dla dzieci. Wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa, czyli sytuacje, kiedy możesz nie otrzymać wypłaty świadczenia, znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
Autor
Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.