Trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej – co warto wiedzieć?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-05-14 13:39
ems2

Świat współczesnego sportu chętnie sięga po innowacyjne rozwiązania technologiczne. Od pewnego czasu wśród fanów aktywności fizycznej sporą popularnością cieszy się metoda EMS, w której wykorzystuje się elektrostymulację mięśniową. Takie treningi są uważane za bardzo skuteczne i efektywne, dlatego zdecydowanie warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

O co chodzi w metodzie treningowej EMS?

Treningi odbywają się pod okiem wykwalifikowanego trenera personalnego, co ma związek ze specjalnym kostiumem do ćwiczeń. Strój z konektorem jest połączony ze specjalną aplikacją, którą podczas sesji treningowej zarządza trener. W ten sposób możliwe jest indywidualne i prawidłowe dopasowanie siły impulsów elektrycznych, które zapewniają mięśniom masaż i pobudzają je do wzmożonej pracy.

Choć wzmianka o stymulacji impulsami elektrycznymi może brzmieć dla niektórych dość przerażająco, to trening EMS jest w pełni bezpieczny. Zanim ta metoda stała się alternatywą dla wizyt w tradycyjnej siłowni, od wielu lat była wykorzystywana przez profesjonalnych sportowców i fizjoterapeutów. Warto również wiedzieć, że takie treningi nie obciążają stawów i kręgosłupa, a na dodatek trwają zaledwie pół godziny.

Zalety treningów EMS

Metoda EMS jest obecnie uznawana za jeden z najskuteczniejszych sposobów na osiągniecie celów treningowych. Przed rozpoczęciem ćwiczeń w kombinezonie do elektrostymulacji mięśni trener personalny przygotowuje program treningów dopasowanych nie tylko do celów podopiecznego, ale także do jego stanu zdrowia, trybu życia, preferencji i aktualnej formy. Indywidualny plan pozwala na znacznie szybsze efekty niż w przypadku np. zajęć grupowych.

Na dodatek ćwiczenia odbywają się w małym studiu sam na sam z trenerem. Dla wielu osób taka kameralna atmosfera jest bardzo ważna ze względu na brak obserwatorów, którzy mogliby być źródłem stresu. Dzięki treningom z trenerami z MEON EMS Impulse Training można poprawić jędrność ciała, pozbyć się nadprogramowych kilogramów czy też wyrzeźbić mięśnie w możliwie jak najkrótszym czasie przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

Dla kogo są treningi z elektrostymulacją mięśniową?

Infekcje wirusowe Z tego rodzaju programu treningowego może korzystać właściwie każdy, o czym świadczy popularność EMS zarówno wśród zawodowych sportowców, jak i osób w trakcie rehabilitacji. Treningi z elektrostymulacją mięśniową mogą być świetnym rozwiązaniem właśnie po kontuzji, gdy chce się szybko przygotować ciało do powrotu do regularnego uprawiania sportu. Ponadto metoda EMS może sprawdzić się w walce z cellulitem.

Treningi z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej trwają zaledwie pół godziny i mogą dać zadowalające efekty już przy dwóch spotkaniach tygodniowo. Z tego powodu metoda EMS jest polecana zabieganym osobom, które nie mają czasu na długie sesje treningowe na siłowni kilka razy w tygodniu. Taka forma aktywności fizycznej może okazać się strzałem w dziesiątkę także w przypadku niezbyt wysportowanych osób.

fot. materiały prasowe

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów