Odtrucie alkoholowe, czyli jak wyleczyć kaca już w godzinę!
Artykuł sponsorowany
Leczenie kaca może się niektórym wydawać dużym oksymoronem – w końcu przypadłość ta pod żadnym pozorem nie jest chorobą. O uciążliwości syndromu dnia poprzedniego wie jednak każdy, komu przyszło się z nim zmagać. Intensywny ból głowy, wzmożone pragnienie czy nadwrażliwość na bodźce to tylko niektóre z licznych objawów kaca, które uniemożliwiają zajęcie się codziennymi obowiązkami. Jeszcze do niedawna osoby cierpiące z powodu kaca musiały ratować się domowymi sposobami, których skuteczność jest mocno dyskusyjna. Na szczęście posiadamy już lek na kaca, dzięki któremu nieprzyjemne objawy mijają już w godzinę. Dowiedz się więcej o odtruciu alkoholowym i jego zaletach!
Na czym polega odtrucie alkoholowe?
Działanie odtrucia alkoholowego, nazywanego również detoksem, polega na umiejętnym podaniu specjalnie dobranych kroplówek dożylnych, które wypłukują resztki alkoholu z organizmu i uzupełniają niedobory elektrolitów, witamin i antyoksydantów. Metoda ta umożliwia podaż związków odżywczych bezpośrednio do krwiobiegu, dzięki czemu pomija się etap wchłaniania w przewodzie pokarmowym. Odtrucie alkoholowe pozwala więc na dostarczenie dobroczynnych substancji do wszystkich tkanek organizmu w zaledwie kilka minut. Nic zatem dziwnego, że efekty detoksu alkoholowego są wyraźnie odczuwalne jeszcze w trakcie trwania wlewu.
Skuteczność odtrucia alkoholowego wynika także ze składu podawanych preparatów. Używane w tym zabiegu kroplówki zawierają związki odżywcze, które eliminują wszystkie przyczyny powstawania kaca. Podczas detoksu zazwyczaj używa się:
- izotonicznego roztworu soli fizjologicznej;
- mieszanki elektrolitów, czyli jonów sodu, potasu, magnezu i wapnia;
- glukozy;
- witamin z grupy B;
- witaminy C;
- ornityny;
- koenzymu Q10;
- doraźnych leków przeciwbólowych, przeciwwymiotnych lub relaksacyjnych.
O czym trzeba pamiętać przy wyborze kliniki oferującej odtrucie alkoholowe?
Zastanawiasz się, czy odtrucie alkoholowe jest bezpieczne? Nie ma powodów do obaw, jest to prosty i łatwy zabieg, jednak jego bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od wiedzy i doświadczenia wykonującej go osoby. Do wykonania detoksu alkoholowego niezbędne jest wkłucie dożylne, które jest procedurą przebiegającą z przerwaniem ciągłości skóry. Stwarza to ryzyko nie tylko uszkodzenia naczynia krwionośnego i otaczających tkanek, ale także zakażenia groźnymi patogenami. Właśnie z tego powodu, przed skorzystaniem z odtrucia, warto upewnić się, że wykonuje je członek personelu medycznego. Tylko wtedy zyskasz pewność, że posiada on niezbędne przeszkolenie w temacie aseptyki i antyseptyki.
Najlepsze odtrucie alkoholowe w Warszawie? Tylko w KacDoktorze!
Jeszcze do niedawna odtrucie alkoholowe było dostępne jedynie dla najzamożniejszych. Obecnie jednak kliniki oferujące detoks można znaleźć w każdym większym mieście, a duża konkurencja sprawiła, że ceny są o wiele bardziej przystępne. Przed skorzystaniem z odtrucia, warto jednak wybrać firmę, która przykłada dużą uwagę do jakości świadczonych usług.
KacDoktor to firma oferująca odtrucie alkoholowe w Warszawie i okolicznych miejscowościach. Jej pracownicy to wykwalifikowani lekarze i ratownicy medyczni, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w minimalizowaniu negatywnego wpływu alkoholu na zdrowie. Nie można też zapomnieć o fakcie, że KacDoktor szczególnie dba o komfort i wygodę pacjentów. Nie muszą oni specjalnie dojeżdżać do nowoczesnej kliniki, ponieważ mogą skorzystać z odtrucia alkoholowego w zaciszu swojego domu. Jak to możliwe?
Wystarczy zadzwonić bądź skontaktować się poprzez formularz internetowy, a specjalista od detoksu przyjedzie pod wskazany adres już w 45 minut. Co więcej, usługi KacDoktora dostępne są całodobowo, w każdy dzień tygodnia.
Nie musisz cierpieć przez cały dzień i zaniedbywać swoich obowiązków – dzięki odtruciu pozbędziesz się kaca na dobre!
Autor
Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.