Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

5 mitów na temat kolagenu rybiego, które warto obalić

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2023-04-27 09:26
Kobieta rozpuszcza w wodzie kolagen rybi.

Kolagen rybi cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że wokół tego produktu narosło wiele mitów. Czas je obalić. Dowiedz się więcej, a z łatwością dokonasz udanego wyboru.

Mit 1: Kolagen rybi nie jest lepszy od innych rodzajów kolagenu

To bardzo ważne białko dla ludzkiego organizmu. Jak sama nazwa mówi, kolagen rybi pozyskiwany jest ze skór ryb. Ten naturalny produkt nie zawiera konserwantów i parabenów. Ponadto charakteryzuje się wysokim poziomem rozpuszczalności i jest dobrze przyswajany przez organizm.

Kolagen wołowy jest pozyskiwany ze skór bydlęcych. Preparat stosuje się od niedawna i zaleca w formie suplementacji. Właściwości tego produktu są podobne do kolagenu rybiego i lepsze od wieprzowego. To dobre rozwiązanie dla sportowców, które wspiera regenerację mięśni. Pamiętaj jednak, że kolagen wołowy charakteryzuje się niższą przyswajalnością od rybiego.

Jeśli cenisz naturalne produkty i chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem, zdecydowanie warto postawić na kolagen rybi.

Mit 2: Kolagen rybi nie ma wpływu na zdrowie stawów i kości

Niektórzy twierdzą, że kolagen rybi nie wpływa na zdrowie kości i stawów, choć badania naukowe mówią zupełnie co innego. Eksperci stwierdzili, że właściwa ilość kolagenu
w organizmie sprzyja kondycji kości i stawów. To doskonała wiadomość dla osób, które zmagają się z osteoartrozą oraz sportowców z wysokim ryzykiem kontuzji. Kolejną zaletą jest wpływ na odbudowę chrząstki stawowej.

Dostępne na rynku preparaty zawierają peptydy kolagenowe, które zwiększają syntezę kolagenu w organizmie. Dzięki temu może wzrosnąć elastyczność stawów. Ponadto niektóre badania wykazały, że kolagen zmniejsza dolegliwości bólowe.

Eksperci wciąż badają wpływ kolagenu rybiego na kości. Według badań suplementacja może wpływać na poprawę ich gęstości, zwiększyć ich wytrzymałość, a także zapobiegać osteoporozie. Wszystko to sprawia, że warto włączyć preparaty do diety. Wysokiej jakości produkty znajdziesz w sklepie Kolagen.pro. Ponadto możesz liczyć na cenne wskazówki tutejszych ekspertów.

Mit 3: Suplementacja kolagenem rybim jest niebezpieczna

Bezpieczeństwo kolaganu rybiego to temat wielu spekulacji. Musisz jednak pamiętać, że zanim produkt trafi na rynek, musi przejść szereg restrykcyjnych badań. Żaden produkt zagrażający zdrowiu nie jest dostępny na sklepowych półkach. Dzięki temu możesz mieć pewność, że sięgasz po sprawdzone rozwiązanie.

Jednak u osób z alergiami czy nadwrażliwością na niektóre składniki mogą wystąpić skutki uboczne.  Wówczas dochodzi do osłabienia, bólu mięśni i stawów, czy problemów z wypróżnianiem. Takie działania pojawiają się zazwyczaj wśród osób, które nie stosują się do zaleceń, dotyczących dawkowania. Pamiętaj, aby przed zażyciem preparatu dokładnie zapoznać się z ulotką.

Mit 4: Wszystkie produkty z kolagenem rybim są takie same

Na rynku znajdziesz wiele produktów z kolagenem rybim. Pamiętaj, że mogą znacznie różnić się jakością i składem. Przed zakupem zwróć uwagę na zawartość witamin i upewnij się, czy dany produkt wpisuje się w zakres Twoich potrzeb zdrowotnych. Ponadto wiele produktów zawiera dodatkowe składniki, np. ekstrakt z ashwagandhy, która łagodzi stres. Natomiast odpowiednia zawartość astaksantyny zapewni ochronę przed stresem oksydacyjnym.

Jak wybrać idealny suplement z kolagenem rybim? Przede wszystkim wybieraj preparaty od renomowanych producentów, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami klientów. Ponadto dokładnie zapoznaj się ze składem i porównaj dostępne opcje. Dzięki temu z łatwością wybierzesz rozwiązanie o szerokim spektrum działania. O skuteczności kolaganu przekonało się wielu entuzjastów zdrowego stylu życia. Pamiętaj jednak, aby wybierać produkty pierwszorzędnej jakości.

Mit 5: Kolagen rybi nie wpływa na kondycję skóry, włosów i paznokci

Kolagen rybi zawiera wiele aminokwasów, które są ważnymi składnikami budulcowymi dla skóry, włosów i paznokci. Według badań opublikowanych w Journal of Cosmetic Dermatology suplementacja u kobiet w wieku 35-55 lat prowadziła do zmniejszenia zmarszczek oraz poprawy nawilżenia skóry. Ponadto naukowcy dowiedli, że stosowanie preparatów przez 12 tygodni prowadzi do zwiększenia średnicy włosa i poprawy elastyczności. Natomiast 24-tygodniowa kuracja zmniejsza łamliwości paznokci i pozytywnie wpływa na ich wygląd.

Podsumowanie – prawda o kolagenie rybim i jego korzyściach dla zdrowia

Kolagen rybi ma wręcz nieocenione korzyści dla zdrowia. Stosowanie kolagenu wpływa na łączenie komórek ze sobą. Ponadto stanowi bardzo ważny element budulcowy zębów, kości, chrząstek oraz naczyń krwionośnych. Badania naukowe obaliły wiele mitów na temat preparatów z kolagenem. Okazało się, że mają bardzo dobry wpływ na kości, stawy, włosy i paznokcie.

Jeśli chcesz cieszyć się z jak najlepszych efektów, wybierz preparat uznanego producenta. Ponadto dokładnie zapoznaj się z opisem i składem produktu. Dzisiaj na rynku z powodzeniem znajdziesz rozwiązanie idealnie dopasowane do własnych potrzeb.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów