Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Wszywka alkoholowa Esperal Wrocław

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-03-30 15:36
Esperal Wrocław

Dostrzegasz u siebie lub u kogoś ze swoich bliskich osób problem alkoholowy? Gdzieś, kiedyś, ktoś napomknął przy Tobie o wszywce alkoholowej, ale wstydziłeś się dopytać? Szukasz informacji czym tak naprawdę jest zabieg chirurgicznej implantacji Esperalu, jakie są szanse i zagrożenia wynikające z posiadania wszywki? Jesteś w odpowiednim miejscu – u nas znajdziesz rzetelne informacje na temat leczenia choroby alkoholowej, uzależnienie nie powinno być tematem tabu.

Esperal - terapia awersyjna

Na wstępie należy zdecydowanie podkreślić, że terapia Esperalem, mimo, iż zaliczana jest do leczenia farmakologicznego, de facto nie leczy uzależnienia, a jedynie wspiera silną wolę osoby posiadającą wszywkę, wywołując u niej wstręt i niechęć do alkoholu poprzez negatywne skojarzenia związane z potencjalnym wystąpieniem silnego zatrucia alkoholowego wywołanego przez połączenie Wszywka alkoholowa Wrocław z etanolem. Taka osoba zaczyna obawiać się o własne życie i zdrowie w obawie przed wystąpieniem nasilonych objawów kaca, takich jak:

  • Bardzo mocne bóle głowy i mięśni,
  • Wymioty,
  • Drgawki,
  • Wysypka,
  • Stany lękowo-depresyjne,
  • Zawał serca.

Strach jest tak silny, że wiele osób rezygnuje ze spożywania alkoholu na koszt pozostawania w trzeźwości.

Zaszycie alkoholika – krok po kroku

Samo stwierdzenie zaszycie alkoholowe, albo wszywka alkoholika niesie ze sobą wiele pejoratywnych skojarzeń, wiele osób uważa, że sam wydźwięk tych słów jest bardzo pesymistyczny. Należy podkreślić, że pod omawianymi nazwami nie wiąże się nic, czego realnie należy się obawiać. Wszywka alkoholowa jest mało inwazyjnym zabiegiem chirurgicznym, który polega na umiejscowieniu pod skórą pacjenta (zazwyczaj w okolicy pośladkowej) w znieczuleniu miejscowym tabletkę z lekiem blokującym pracę enzymu odpowiadającego za trawienie alkoholu. Na początku całej procedury lekarz chirurgii opowiada o całym procesie leczenia farmakologicznego, przeprowadza wywiad medyczny z pacjentem, a następnie dokonuje zabiegu w warunkach sterylnych i ambulatoryjnych.

Cały proces jest krótki, trwa około 30 minut. W naszych gabinetach dokładamy wszelkich starań, aby zabieg był bezbolesny, przeprowadzany jest w oparciu o znieczulenie miejscowe, pacjent nie jest usypiany. Z powodzeniem stosowane są również szwy rozpuszczalne. Efekty Esperalu utrzymują się przez kilka miesięcy w zależności od indywidualnych cech pacjenta. Zazwyczaj działanie waha się od 8 do 12 miesięcy.

Wszycie Esperalu – przeciwskazania

Istnieje kilka podstawowych przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania zabiegu wszycia Esperalu. Z tego powodu zawsze, przed każdym zabiegiem chcący poddania się implantacji Esperalu pacjent musi odbyć wywiad medyczny z lekarzem medycyny, który wykluczy istnienie potencjalnych przeciwwskazań. Przede wszystkim dyskwalifikujące są przewlekłe problemy z układem krwionośnym oraz choroby serca. Dodatkowo, przed zabiegiem należy zachować minimum 48 godzinną abstynencję. Jeżeli we krwi pacjenta znajdują się ilości alkoholu, taka osoba nie może podejść do zabiegu. Innym przeciwwskazaniem jest obecność alergii i uczuleń na składniki tabletki Esperalu, a także fakt, iż dana osoba umówiona została na zabieg pod przymusem, bez własnej woli.

Wszywka alkoholowa Esperal a detoks organizmu

Wykonanie wszywki alkoholowej we Wrocławiu ma jeszcze jeden, dodatkowy atut. Okres abstynencji wywołany przez kilkumiesięczne działanie Esperalu pozwala na dokładne oczyszczenie organizmu z toksyn oraz odbudowanie własnej kondycji i zdrowia, przez co dany człowiek gotowy jest do podjęcia dalszej psychoterapii uzależnień, przeprowadzanej indywidualnie, grupowo lub rodzinnie. Nasi pacjenci wielokrotnie w rozmowach z nami dziękują nam za każdy nowy dzień bez alkoholu. Często zaznaczają, że najgorsze są pierwsze chwile, jednak im dłużej stosują Esperal w połączeniu z silną wolą oraz metodami poznanymi na terapii, tym łatwiej im pokonać pojawiającą się chęć sięgnięcia po napój alkoholowy, realnie mając wpływ na zmianę swojego życia.

Wszywka alkoholowa – decyzja bardzo odpowiedzialna

Zazwyczaj wszelkie podejmowanie decyzji, czy wybór jednej z alternatyw jest trudne i niesie za sobą wiele konsekwencji. Tak samo jest w przypadku rozważania leczenia farmakologicznego za pomocą Esperalu. Decyzja ta wymaga dużej odwagi, odpowiedzialności, a także szczegółowego przeanalizowania sytuacji. Osoba cierpiąca na chorobę alkoholową musi zapoznać się ze wszelkimi zagrożeniami, ale również szansami, jakie niesie ze sobą poddanie się zabiegowi implantacji Esperalu, szczególnie uwzględniając przebieg wydarzeń po połączeniu substancji aktywnych tabletki z etanolem. Z tego powodu tę metodę leczenia poleca się jedynie osobom, które szczerze dążą do życia w trzeźwości, są zdeterminowane i zdecydowane, a ich decyzja nie jest chwilowa, podjęta pod wpływem osób z zewnątrz.

Jak długo działa Esperal?

Czas działania leku zależny jest od indywidualnych czynników danego organizmu, jednak przyjmuje się, że jest to maksymalnie rok. Wysokość dawki ustala się z lekarzem, co bezpośrednio również przyczynia się do działania Esperalu. Działanie leku polega na tym, że organizm nie ma możliwości metabolizowania alkoholu, przez co w ciele człowieka gromadzi się aldehyd octowy, toksyczny dla organizmu oraz wywołujący liczne nieprzyjemne objawy silnego zatrucia alkoholowego. Osoba uzależniona zaczyna obawiać się o własne zdrowie i samopoczucie, pojawia się skojarzenie dolegliwości z alkoholem, co przekłada się na awersyjne działanie wszywek. W medycynie znane są przypadki, gdzie osoba łącząca leczenie farmakologiczne Esperalem ze spożyciem napojów alkoholowych doznawała zapaści, uszkodzeń wątroby, a nawet część osób z tego powodu zmarło.

Wszywka Esperal Wrocław

Poszukując miejsca, gdzie można dokonać zabiegu zaszycia alkoholowego w … nazwa miasta należy sprawdzać, czy implantację tabletki z Esperalem będzie wykonywać lekarz chirurgii. Takim miejscem jest: https://esperalwroclaw.com/ gdzie w trosce o bezpieczeństwo oraz komfort pacjenta nasi lekarze pracują w oparciu o znieczulenie miejscowe. Disulfiram nie jest refundowany przez NFZ, a nabyć go można jedynie posiadając receptę. Z tego powodu chcąc poddać się leczeniu farmakologicznemu terapii awersyjnej warto udać się do polecanej prywatnej kliniki.

Warto podkreślić, że czynnikiem pomagającym w osiągnięciu sukcesu w walce z uzależnieniem jest połączenie kilku metod leczenia i terapii. Warto odbyć zarówno detoks, jak i psychoterapię wspartą leczeniem Esperalem. W ten sposób Pacjent uczy się pokonywać własne słabości oraz trudne momenty, wie jak reagować w określonych sytuacjach i jak radzić sobie w momencie wystąpienia ochoty sięgnięcia po alkohol. Mimo iż można usunąć wszywkę podczas jej działania, nie zaleca się takich czynności.

Esperal – czy zaszywanie alkoholika naprawdę działa?

Zaszycie alkoholowe jest jedną z metod terapii odwykowej. Tak naprawdę, wszystko zależy od konkretnego przypadku danej osoby. Jedni pacjenci pozbędą się uzależnienia, innym się to nie uda. Mimo, iż mogą wystąpić niepowodzenia podczas leczenia awersyjnego warto podkreślić możliwość ponownego zaszycia po zaprzestaniu działania substancji czynnych w tabletce, co znacząco podnosi szanse na wyjście z nałogu. Dużo osób wstydzi się ponownie zaszyć, boi się reakcji otoczenia, szyderstw. Nie ma w tym nic hańbiącego, a wstydzić się mogą jedynie te osoby, które nie chcą podjąć walki i trudu w wyzwolenia się z choroby alkoholowej.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów