Szczoteczki soniczne – popularne mity i fakty

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-09-16 11:34
szczoteczki soniczne

Z roku na rok amatorów szczoteczek sonicznych wciąż przybywa, jednak wraz z popularnością rośnie również liczba nieprawdziwych informacji na ich temat. Co jest w takim razie prawdą, a co nie? Zachęcamy cię do zapoznania się z naszym artykułem, w którym znajdziesz odpowiedź na to pytanie!

Jak działa szczoteczka soniczna?

Na początku warto wspomnieć nieco więcej o działaniu szczoteczki sonicznej. Nie bez powodu zyskała swoją nazwę, gdyż jej mechanizm oparty jest na działaniu fal dźwiękowych. Wprawiają one włosie w ruch wymiatający, co oznacza, że porusza się ono od góry do dołu. Ich dużym atutem jest delikatność dla dziąseł, dzięki czemu zyskuje szczególne względu u wszystkich osób z nadwrażliwymi dziąsłami. W takich przypadkach szczoteczki soniczne są wręcz polecane – poprzez wykonywanie masujących ruchów znacznie poprawiają ich ukrwienie oraz przyspieszają regenerację. Ponieważ podczas mycia szczoteczka wytwarza mikrobąbelki, w bardzo dokładny sposób czyści nie tylko zęby ale i przestrzenie między nimi, pozbywając się wszelkich zalegających nieczystości.

Szczoteczka soniczna – fakty

Produkcja szczoteczek sonicznych rozpoczęła się już w latach 90. XX wieku, z roku na rok zyskując coraz większą liczbę zwolenników. Od samego początku ich bezpieczeństwo i mechanizm działania były dokładnie monitorowane przez specjalistów, a technologia na bieżąco udoskonalana tak, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze efekty czyszczące. Dostępne obecnie na rynku modele szczoteczek mogą pochwalić się szerokim wyborem trybów pracy oraz niebywale dużą ilością ruchów wykonywanych w ciągu 1 minuty, co przekłada się na ich efektywność.

Dzieci mogą używać szczoteczki sonicznej bez przeszkód. Są to urządzenia wyjątkowo delikatne, dlatego też mogą stanowić element stałej pielęgnacji zarówno dzieci, jak i osób o wysoko wrażliwych dziąsłach. Z myślą o młodszych użytkownikach stworzone zostały także modele przeznaczone specjalnie do zębów mlecznych – od klasycznych różni je jedynie nieco drobniejsza budowa oraz mniejsza ilość drgań sonicznych. Mogą być one stosowane także już u najmłodszych w celu masażu dziąseł podczas bolesnego okresu ząbkowania.

Szczoteczka soniczna – mity

Szczoteczka soniczna to to samo, co szczoteczka ultradźwiękowa – nieprawda. Różnica pomiędzy nimi jest znacząca, gdyż polega na częstotliwości wytwarzanych fal. W przypadku szczoteczek sonicznych jest to maksymalnie ok. 700 Hz, natomiast ultradźwiękowych aż 1. 600. 000 Hz. Ponadto, fale dźwiękowe wywołują drgania, które możemy zobaczyć, zaś ultradźwięki nie są ani widoczne, ani wyczuwalne.

Szczoteczki soniczne uszkadzają wypełnienia – na takie stwierdzenie można natknąć się w internecie, jednak jest ono oczywiście nieprawdziwe. Osoby posiadające plomby, koronki lub protezy mogą używać tego urządzenia do codziennej pielęgnacji bez obaw, gdyż są one w pełni bezpieczne i na -pewno nie spowodują żadnych uszczerbków.

Szczoteczki soniczne nie powinny być używane przez osoby z założonym aparatem ortodontycznym – jest to kolejny mit, który można schować między bajki. Stomatolodzy wręcz zalecają używanie szczoteczki sonicznej osobom noszącym aparat ortodontyczny. Jest ona w stanie w dokładny sposób pozbyć się zalegających resztek pożywienia i bakterii między innymi właśnie z okolicy założonych zamków, do których klasyczne szczoteczki nie są w stanie dotrzeć. Szczoteczki soniczne nie tylko pomogą dokładnie wyczyścić wszystkie trudno dostępne przestrzenie, ale i dzięki ruchom masującym, ukoją obolałe dziąsła.

Szczoteczki soniczne wymagają używania specjalnej pasty do zębów – używając tego rodzaju szczoteczki można spokojnie używać każdej pasty. Jej wybór nie ma żadnego znaczenia, jeżeli chodzi o skuteczność działania sprzętu, dlatego też możemy wciąż używać swojego ulubionego produktu przeznaczonego do mycia zębów.

Zadbaj o swój uśmiech na najwyższym poziomie dzięki produktom z oferty marki Oclean – odwiedź sklep internetowy pod adresem https://oclean.pl.

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów