Szampon na łuszczycę – wybierz właściwy

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-04-15 10:03
Kobieta przeczesuje dłońmi piękne, długie, kasztanowe włosy. Obok opakowania kosmetyków Psorisel.

Szampon na łuszczycę jest idealnym produktem do pielęgnacji owłosionej skóry głowy z problemem łuszczycy. Po pierwsze, działa oczyszczająco, usuwa zalegające zanieczyszczenia. Po drugie, działa złuszczająco, niweluje nagromadzone blaszki łuszczycowe. Po trzecie, przeciwdziała przesuszeniom. Szampon na łuszczycę to dobry wybór. Poza wspomnianym działaniem wpływa także na poprawę kondycji włosów. Jakie jeszcze zalety ma szampon na łuszczycę skóry głowy? Co sprawia, że działa skutecznie?

Łuszczyca - najważniejsze informacje

Przyczyny Łuszczyca jest chorobą genetyczną.
Objawy Łuszczyca można objawiać się w różnych miejscach, a objawy mogą się od siebie różnić, ale najbardziej charakterystyczne dla tej choroby są czerwone lub ciemnoczerwone grudki, wyraźnie odcinające sią od skóry, które pokryte są biało-srebrną łuską.
Leczenie Warto zaznaczyć, że łuszczyca nie jest chorobą wyleczalną, jednak można doprowadzić do jej remisji. Leczenie może być:
• Miejscowe – preparaty z kwasem salicylowym, mocznikiem, glikokortykosteroidy
​• Ogólne – fototerapia, retinoidy, leczenie cytostatyczne, leki biologiczne
Zaraźliwość Łuszczyca nie jest chorobą zakaźną.

Szampon na łuszczycę - podstawowa charakterystyka

Szampon na łuszczycę to produkt o specjalistycznie opracowanym składzie. Składniki dobrego szamponu na łuszczycę zostały przebadane dermatologicznie pod kątem bezpieczeństwa dla skóry. Minimalizowanie ryzyka podrażnień i przesuszeń jest bowiem kluczowe w przebiegu łuszczycy. Powinny się w nim znaleźć substancje aktywne likwidujące objawy łuszczycy. Dobrym wyborem będą produkty ze składnikami pochodzenia naturalnego, które są bardzo delikatne, lecz ich skuteczność potwierdzona praktyką kosmetologiczną. W związku z tym działają intensywnie, ale są delikatne dla skóry. Jeśli będzie regularnie stosowany taki szampon, łuszczyca wyhamuje.

Kobieta przeczesuje dłońmi piękne, długie, kasztanowe włosy. Obok opakowania kosmetyków Psorisel.

Szampon na łuszczycę to specjalistyczny produkt dermatologiczny przeznaczony do codziennego stosowania. Wykazuje działanie złuszczające, ale jednocześnie nawilżające i natłuszczające, dzięki czemu walczy z objawami choroby i zapobiega przesuszaniu skóry. Stosowanie takich produktów regularnie może przynieść ulgę w uporczywych objawach choroby - mówi Karolina Formela, kosmetolog.

Szampon na łuszczycę głowy - składniki aktywne naturalnego pochodzenia

Szampon na łuszczycę głowy zawierający składniki pochodzenia naturalnego jest dobrą alternatywą dla agresywnych substancji chemicznych, które podrażniają skórę. Często znajdziemy je w drogeryjnych kosmetykach. PEG-i i SLS/SLES-y, EDTA, silikony i parabeny, a także sztuczne substancje zapachowe i barwniki są tanie i przez to często dodawane do kosmetyków, by poprawić ich konsystencję czy lepkość. Jednakże nie niosą ze sobą wartości pielęgnujących. Często wręcz szkodzą skórze, utrudniają wchłanianie składników odżywczych i prowadzą do przesuszenia. Dlatego warto ich unikać w kosmetykach. Odwrotnie substancje pochodzenia naturalnego – tych warto szukać w składach, zwłaszcza w składach kosmetyków do skóry z łuszczycą. Działają skutecznie i delikatnie, ale pozbawione są ciężkich skutków ubocznych. Wykazują właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, łagodzą stany zapalne, oczyszczają, a także zapobiegają swędzeniu skóry.

Psorisel - dermokosmetyczny szampon dla osób z łuszczycą

Zdjęcie opakowań kosmetyków Psorisel - szamponu i odżywek.

Szampon PSORISEL możesz zamówić tutaj: https://psorisel.pl/sklep/

Szampon dla osób z łuszczycą powinien zawierać substancje czynne. W jakich produktach je znajdziemy? Wśród preparatów na łuszczycę wyróżnia się seria dermokosmetyków Psorisel. Znajdziemy w niej szampon, płyn złuszczający i nawilżającą emulsję. Jakim składnikom zawdzięczają wysoką skuteczność? W szamponie Psorisel znajdziemy:

  • dziegieć brzozowy – posiada zdolność do odnawiania naskórka, przede wszystkim do jego zmiękczania oraz rozpuszczania. Co więcej, działa bakteriobójczo, antyseptycznie, przeciwzapalnie i grzybobójczo,
  • ekstrakt z wierzbówki kiprzycy – w jego składzie znajdują się między innymi: śluz, karoteny, pektyny, flawonoidy i kwas askorbinowy. Znajduje zastosowanie jako środek odkażający rany. Działa antybakteryjnie i ściągająco. Co więcej, ma właściwości przeciwzapalne oraz osłaniające,
  • ekstrakt z wierzby białej – pobudza podziały i wzrost komórek skóry, zmniejsza efekty fotostarzenia skóry. Wykazuje właściwości ściągające. Zwiększa krążenie w skórze,
  • niacynamid – pobudza funkcję ochronną naskórka. Silnie nawilża, łagodzi podrażnienia,
  • pantenol – wykazuje właściwości łagodzące i nawilżające,
  • betaina – to naturalny aminokwas o działaniu łagodzącym i nawilżającym. Niweluje podrażnienia. Zwiększa elastyczność skóry,
  • glinka biała – wykazuje właściwości antybakteryjne i oczyszczające.

Dzięki nim delikatnie, lecz definitywnie usuwa ze skóry zabrudzenia, pot i sebum. Liczne składniki antyseptyczne i odkażające zapobiegają stanom zapalnym i leczą je. Wspierają zabliźnianie się mikrourazów (np. zadrapań przy łusce). Szampon Psorisel pozostawia odpowiednie pH skóry, łagodzi podrażnienia i dodaje skórze elastyczności. Pozostawia ją czystą i gotową na przyjęcie kolejnych składników odżywczych. Pielęgnuje także włosy – pozostawia je na długo świeże i nawilżone, co chroni przez łamliwością. Konsumenci bardzo go sobie chwalą: Nie podejrzewałam, że kosmetyk może działać tak silnie. Stosuję dermokosmetyki Psorisel. Okazało się, że skutecznie poprawia kondycję mojej skóry, zmniejszając objawy łuszczycy. Skalp nie swędzi już tak dotkliwie, łuska mniej się zadziera. Głowa jest czysta, nie przetłuszcza się – może przez to swędzi mniej. Jednocześnie Psorisel wpływa też na kondycję włosów, dzięki czemu stały się mocniejsze i zdrowsze. Jestem bardzo zadowolona z jego działania - mówi Monika z Rzeszowa.

Wylistowane zalety kosmetyków Psorisel, obok grafika 3 produktów marki.

Szampon będzie działał lepiej, jeśli co drugi dzień nałożymy na skórę płyn złuszczający Psorisel. Działa on na zasadzie nieinwazyjnego peelingu chemicznego. Delikatnie wspomaga skórę w odrywaniu i usuwaniu obumarłych komórek naskórka, w tym tego z łuski, dzięki czemu znacząco ją minimalizuje. Świeżo odsłonięta skóra dostaje od razu kompleks odżywczych witamin z licznych, zawartych w płynie, olejów. Dodatkowo w formule płynu Psorisel znajdują się substancje odkażająco-ściągające, wspierające gojenie się ran. Które surowce kosmetyczne ze składu Psorisel mają takie właściwości?

  • kwas salicylowy – przeciwgrzybiczy, przeciwzapalny i antybakteryjny. Działa przeciwbólowo. Złuszcza martwy naskórek i oczyszcza pory.
  • kwas mlekowy – również złuszcza, co pomaga zmniejszyć ilość łuski. Antybakteryjny – daje ochronę przed infekcjami i wyrównuje pH skóry. Chroni także przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych, np. UV. Ponadto nawilża i stymuluje komórki do regeneracji.
  • olej konopny – zawiera niezbędne skórze kwasy omega-3 i omega-6. A ponadto witaminy: A, D, E, K. Odżywia, buduje barierę wodnolipidową i chroni przed promieniami słonecznymi.
  • sól Epsom – zawiera siarkę i magnez, minerały znane ze swego dobroczynnego wpływu na organizm już od XVII wieku. Przyspiesza gojenie ran i zmniejsza obrzęki. Poprawia mikrokrążenie. Oczyszcza i wspiera złuszczanie. Stymuluje cebulki włosowe do wzrostu, a włosy pozostawia w dobrej kondycji.
  • ekstrakt z nagietka – niweluje stany zapalne. Działa łagodząco. Odżywia, zapewnia skórze dawkę flawonoidów, karotenoidów, kumaryny i witaminy C, co czyni ją odporną na bakterie i grzyby.
  • bisabolol – zmniejsza świąd, uczucie ściągnięcia i przesuszenia. Uzyskuje się go z rumianku lekarskiego. Działa przeciwzapalnie, łagodzi odczyny alergicznie i zapobiega im. Co mówią o nim klienci:

Wybrałam kosmetyki  Psorisel bo już sama nie wiedziałam co robić, wiele preparatów nie przynosiło efektów, ale szybko przekonałam się, że to był strzał w dziesiątkę. Po kilku tygodniach zmiany łuszczycowe zdecydowanie stały się mniejsze, a moja skóra wyraźnie odpoczęła, przestała swędzieć i piec, co pomogło mi odzyskać pewność siebie w kontaktach z ludźmi - mówi pani Kalina z Poznania.

Dopełnieniem kompleksowej kuracji Psorisel jest stosowanie – najlepiej na przemian z płynem – odżywiająco-nawilżającej emulsji na noc Psorisel. Ma lekką, nietłustą formułę, dzięki czemu wchłania się szybko. Zapewnia skórze kompleks antyoksydantów, witamin, minerałów i NNKT, dzięki czemu skóra regeneruje się. Odnowiona, mocniejsza, jest w stanie skuteczniej walczyć z łuszczycą. Co znajdziemy w składzie emulsji Psorisel?

  • pirytionian cynku – składnik leków stosowanych na uszkodzoną skórę. Mocno ściąga, oczyszcza oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Reguluje ilość sebum. Przywraca także właściwy poziom pH.
  • mocznik – ma wybitne właściwości regeneracyjne – działa na naskórek jak plaster, naprawia mikrouszkodzenia i przyspiesza gojenie ran. Łagodzi świąd, wzmacnia wchłanianie innych substancji nakładanych na skórę.  Wspiera oczyszczanie porów i złuszczanie naskórka.
  • ichtiol – przeciwobrzękowy i przeciwbakteryjny. Zalecza stany zapalne.
  • skwalan roślinny – nawilża skórę,  łagodzi podrażnienia i poprawia natlenienie. Słowem – regeneruje. Uszczelnia płaszcz hydrolipidowy. Chroni przed przesuszeniem i postępami łuszczycy. Emulsję Psorisel doceniają konsumenci:

Choruję na łuszczycę już kilka lat i przeszłam kilka nawrotów. Odkąd przestawiłam się na dermokosmetyki jest lepiej, remisje są dłuższe. Moim ostatnim odkryciem jest seria Psorisel. Kosmetyki bardzo dobrze nawilżają, przez co jest mniej podrażnień i stanów zapalnych. Zmniejszyło się swędzenie skóry, co uważam za duży sukces i ulgę w objawach – pisze pani Monika z Lubiąża.

Kosmetyki z serii Psorisel dopełniają swoje działanie. Odpowiadają na wszystkie potrzeby skóry z łuszczycą i skutecznie zwalczają jej objawy. Sukcesywnie odbudowują zniszczone struktury skóry, czyniąc ją silniejszą, gotową stawić czoła chorobie.

Podsumowanie

Podsumowując, oprócz standardowego leczenia łuszczycy ważne jest wprowadzenie specjalnych dermokosmetyków, które świetnie pielęgnują skórę, przyczyniając się do złuszczania chorego naskórka, jego nawilżenia, a także łagodzenia objawów łuszczycy. Przy chorobie, jaką jest łuszczyca głowy – szampon, płyn i emulsja okażą się wybawieniem.

FAQ

  1. Jeśli stosuję szampon przeciw łuszczycy to czy powinnam też zmienić dietę?

Łuszczyca to choroba przewlekła, której etiologia jest złożona. Badania wskazują jednak, że w łagodzeniu jej objawów należy podejmować kompleksowe działania. Po pierwsze stosować leki, po drugie kosmetyki pielęgnujące skórę. Najlepiej, gdy zawierają one delikatne składniki aktywne pochodzenia naturalnego, tak jak np. zestaw Psorisel. Kolejnym czynnikiem łagodzącym objawy jest dieta. Należy unikać składników drażniących takich jak cukier, sól, warzywa psiankowate, wskazana jest natomiast suplementacja cynku i miedzi.

  1. Czy szampon na łuszczycę można kupić bez recepty? 

Szampon na łuszczycę to specjalny kosmetyk, które skład opiera się na naturalnych składnikach aktywnych. Dostępny jest bez recepty, dlatego dostęp do niego jest bardzo ułatwiony.

  1. Czy oprócz szamponu na łuszczycę, warto używać innych preparatów do pielęgnacji?  

Szampon na łuszczycę to jeden z podstawowych kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Jego zadaniem jest oczyszczać i złuszczać skórę. Nie należy jednak rezygnować z innych kosmetyków. Razem działają kompleksowo, a dzięki temu dają szansę na wydłużenie okresów remisji choroby. Wszystko za sprawą naturalnego składu produktów. Właściwości poszczególnych składników wzajemnie się uzupełniają, kompleksowo dbając o skórę głowy, a także kondycję włosów.

Bibliografia

  1. Reich A., Szepietowski J., Adamski Z., Chodorowska G., Kaszuba A., Krasowska D., Lesiak A., Maj
  2. J., Narbutt J., Osmola-Mańkowska A., Owczarczyk-Saczonek A., Owczarek W., Placek W., Rudnicka
  3. L., Łuszczyca. Rekomendacje diagnostyczno-terapeutyczne Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Część II: łuszczyca umiarkowana do ciężkiej, 2018
  4. Zjadewicz O., Pietrauszka K., Ziółkowska J., Tyc F., Bergler-Czop B., Miziołek B., Ocena
  5. występowania zaburzeń narządu wzroku u chorych na łuszczycę, 2018
  6. Błaszczyk H., Zalewska-Janowska A., Łuszczyca. Choroby skóry, 2009
  7. Tittenbrun K., Łuszczyca – poradnik pacjenta, 2018
  8. Nowicki R., Szczerkowska-Dobosz A., ABC łuszczycy. Łuszczyca w pytaniach i odpowiedziach, 2016

 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów