Preparaty na porost włosów – odkryj ich działanie!
Artykuł sponsorowany
Preparaty na porost włosów warto stosować, aby mieć zdrowe i lśniące włosy. W zaawansowanym stadium łysienia mogą zahamować ten proces. Kluczową rolę odgrywa skład z wyciągów roślinnych. Takie kosmetyki nie uczulają, są delikatne oraz wykazują korzystne działanie wzmacniające włosy i stymulujące ich porost.
Składniki, których należy unikać w preparatach na porost włosów |
|
Silikony | zanieczyszczają komórki skóry i hamują wzrost nowych włosów |
Parabeny | w dużych ilościach mogą spowodować zapalenie skóry głowy i uszkadzać cebulki |
PEG-i | prowadzą do zanieczyszczenia skóry i podrażnienia |
EDTA | sól wapniowo-disodowa, która przesusza skórę głowy |
Preparaty na porost włosów - jakie składniki powinny zawierać?
Preparaty na porost włosów powinny składać się z aktywnych składników roślinnych, do których należą:
- Ekstrakt z miłorzębu japońskiego - posiada ponad 60 bioaktywnych składników, dzięki czemu zwiększa odżywienie cebulek i przyspiesza wzrost włosów.
- Ekstrakt z nagietka - wzmacnia cebulki włosowe oraz przyspiesza porost nowych włosów. Zwiększa sprężystość włosów oraz nadaje blasku. Zwiększa nawilżenie włosów, dzięki czemu stają się mocniejsze.
- Ekstrakt z zielonej herbaty - to naturalne źródło witamin A, C i E, oraz minerałów, które odżywiają skórę. Dlatego to częsty składnik, który posiadają preparaty na porost włosów.
- Ekstrakt z guarany - stymuluje krążenie skórne oraz zwiększa przepływ krwi przez naczynia krwionośne.
- Ekstrakt z kory chinowej - odżywia cebulki włosowe oraz stymuluje porost nowych włosów.
- Ekstrakt z wąkroty azjatyckiej - usprawnia krążenie krwi w komórkach skórnych. Korzystnie działa na cebulki, przez co włosy rosną szybciej.
- Kofeina - usprawnia mikrokrążenie, dzięki czemu cebulki i mieszki włosowe staja się lepiej odżywione i dotlenione.
- Betaina - to naturalne źródło krzemionki, która jest niezbędna do prawidłowej budowy struktury włosów. Ponadto stymuluje porost włosów i zwiększa objętość kosmków.
- Witamina E - to silny antyoksydant, który nazywany jest eliksirem młodości. Zwiększa nawilżenie skóry oraz poprawia ukrwienie skóry głowy. Dzięki temu cebulki stają się lepiej odżywione.
- Pantenol - wpływa na nawodnienie skóry głowy oraz zapobiega przetłuszczaniu włosów. Łagodzi podrażnienia oraz doskonale regeneruje uszkodzone włosy.
- Olejek z mięty pieprzowej - usprawnia mikrokrążenie, przez co cebulki stają się odżywione i dotlenione. Dzięki temu włosy zaczynają prędzej rosnąć i wydłuża się okres ich życia.
- Ekstrakt z amli - wykazuje działanie przeciwzapalne, wzmacnia cebulki włosowe oraz zapobiega łysieniu. Koi podrażnioną skórę i regeneruje jej komórki.
- Mleczko pszczele - doskonale działa w leczeniu łysienia na tle androgenowym i łojotokowym. Preparat na porost włosów z tym składnikiem działa przeciwłojotokowo, odżywia skórę, cebulki włosowe oraz regeneruje włosy.
- Niacynamid - normalizuje pracę gruczołów łojowych i zmniejsza wydzielanie sebum. Dzięki temu nowe włosy odrastają prędzej i nie ulegają przetłuszczaniu.
- Glukonian cynku - likwiduje stany zapalne skóry głowy oraz korzystnie wpływa na cebulki oraz mieszki włosowe. Jest potrzebny dla odpowiedniej sprężystości włosów.
- Betaina - stymuluje syntezę keratyny, która wchodzi w skład włosów, przyspiesza regenerację włosów oraz chroni przed wypadaniem.
- Mocznik - działa nawilżająco na włosy oraz przyspiesza usuwanie martwego naskórka. Wzmacnia barierę lipidową oraz wpływa na przyswajanie cząsteczek wody przed włosy.
- Olej jojoba - regeneruje, wzmacnia oraz zwiększa połysk włosów. Nawilża je oraz działa antyoksydacyjnie i chroni skórę przed działaniem wolnych rodników.
- Olej z czarnuszki - odżywia włosy oraz pobudza ich porost. Nadaje blasku oraz zwiększa sprężystość struktury włosów oraz chroni cebulki przed obumieraniem.
- Honeyquat - zwiększa nawilżenie skóry głowy i włosów, dzięki czemu prędzej się regenerują. Wygładza strukturę kosmków, zapobiega ich elektryzacji oraz uszkodzeniu.
- Keratyna roślinna - to źródło cennych aminokwasów, które wchodzą w skład struktury włosów. Dzięki temu zwiększa się ich objętość oraz odporność na wypadanie.
- Bioferment z bambusa - to naturalny silikon, który zawiera preparat na szybszy porost włosów wzmacnia strukturę włosów oraz przyspiesza ich porost.
- Ekstrakt z żeń-szenia - wydłuża okres życia włosów, dzięki czemu nie wypadają zbyt wcześnie. Dostarcza składniki odżywcze, który przyspieszają porost włosów.
- Ekstrakt z arniki górskiej - dobroczynnie wpływa na naczynia krwionośne, chroni skórę głowy przed grzybami, które wywołują łupież i utrudniają porost nowych włosów. Preparaty na porost włosów z tym składnikiem zwalczają również bakterie.
Preparaty na porost nowych włosów należy włączyć jak najprędzej, zaraz po zauważeniu oznak łysienia. Dzięki temu można zahamować ten proces oraz przyspieszyć wzrost nowych włosów, które będą dzięki preparatom silniejsze – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde
Preparaty na porost włosów – ranking skutecznych preparatów na porost włosów
Preparaty na porost włosów są chętnie stosowane przez kobiety i mężczyzn. Dużą popularnością cieszą się produkty o naturalnym składzie, które zaprezentowaliśmy w poniższym rankingu.
FAQ
- Jak działają skuteczne preparaty na porost włosów?
Przede wszystkim wzmacniają cebulki i odżywiają je oraz dbają o skórę skalpu. Najlepszy preparat na porost włosów zawiera aktywne składniki roślinne. Takie znajdziemy w zestawie Delpos.
- Czy preparaty na porost włosów można stosować w ciąży?
Preparaty na szybszy porost włosów z naturalnym składem są bezpieczne dla organizmu, jednak w okresie ciąży zaleca się konsultację z lekarzem.
- Kiedy warto zacząć stosować preparaty na porost włosów?
Kurację należy rozpocząć jak najwcześniej, aby odżywić włosy, zahamować wypadanie oraz aktywować proces wzrostu. Preparaty na porost włosów można także stosować profilaktycznie, gdy zauważymy gorszą kondycję włosów. Preparat na szybszy porost włosów należy stosować codziennie przez co najmniej miesiąc.
Bibliografia
- Styczeń P.: Włosom na ratunek, Art of Beauty, 2, 2015
- Curyło K., Jurzak M., Najczęstsze choroby owłosionej skóry głowy: Troska o zdrowie w aspekcie społecznym, część 1, Oficyna Wydawnicza AFM, Kraków, 2015
- Nowicka D., Choroby łojotokowe skóry: Procedury zabiegów kosmetycznych, KosMed, Wrocław, 2011
- Kozłowska U., Łysienie i problemy pielęgnacyjne włosów: Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, PZWL, Warszawa, 2010, wydanie I
- Brzezińska-Wcisło L., Lis-Święty A., Wcisło-Dziadecka D., Rogala-Poborska I., Trzmiel D., Wrodzone i nabyte zmiany struktury włosów: Postępy Dermatologiii Alergologii, 2007
- Siemiątkowska J.: Zarys trychologii kosmetycznej, Instytut Kosmetologii Fryzjerskiej Trichomed, Stargard, 2014
- Adamski Z., Kaszuba A.: Dermatologia dla kosmetologów, Edra Urban & Partner, Wrocław, 2015
Autor
Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.