Maść na trądzik różowaty - wybierz najlepszą!
Artykuł sponsorowany
Maść na trądzik różowaty to produkt, którym powinien zainteresować się każdy, komu zależy na zredukowaniu uciążliwych objawów rosacea. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że nie każda maść na trądzik różowaty jest godna uwagi. Przed jej zakupem warto jest się dobrze zastanowić nad wyborem. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jaka maść na trądzik różowaty będzie najlepsza, zapoznaj się z poniższym artykułem.
Maść na trądzik różowaty - jakich składników w niej poszukiwać?
Aby mądrze wybrać maść na trądzik różowaty, koniecznie należy postawić na preparat bogaty w cenne składniki aktywne.
Jeżeli cierpimy na trądzik różowaty, maść bez recepty może nam pomóc pod warunkiem, że będzie miała ona wysokiej jakości, naturalne składniki aktywne. Regularne stosowanie, odpowiednio dobranej maści, może przynieść wiele korzyści i zminimalizować trądzik różowaty– mówi Milena Nalbandian, kosmetolog.
Warto zainteresować się składnikami, które zostały wymienione w poniższej tabeli:
Składnik aktywny | Działanie |
Kwas azelainowy | • przeciwzapalne • przeciwbakteryjne • delikatnie złuszczające • przeciwłojotokowe • redukujące niedoskonałości (wypryski, przebarwienia) |
Witamina E | • łagodzące podrażnienia i rumień • nawilżające • regenerujące • antyoksydacyjne |
Betaina | • kojące • chroniące przed podrażnieniami • zmniejszające zaczerwienienia |
Olejek drzewa różanego | • naprawcze • antyseptyczne • przeciwzapalne • nawilżające |
Każdy z tych składników posiada właściwości pomagające zwalczać trądzik różowaty - maść stworzona w oparciu o te komponenty z pewnością pomoże złagodzić przykre objawy.
Maść na trądzik różowaty - poznaj skuteczne kosmetyki
Jak już zostało wspomniane powyżej, maść na trądzik różowaty powinna posiadać wartościowe składniki aktywne. Wówczas będzie miała szansę być naprawdę skuteczna. W poniższym rankingu zestawiliśmy kilka maści na trądzik różowaty o najlepszych składach.
Poznaj nasz ranking maści na trądzik różowaty:
1. Acnerose
Obejmuje maść na rano, krem na dzień, pastę na noc oraz płyn oczyszczający. Niezaprzeczalną zaletą tego zestawu jest jego kompleksowe działanie. Kosmetyki Acnerose w pełni odpowiadają na potrzeby skóry z trądzikiem różowatym. Kosmetyki Acnerose zawierają naturalne składniki aktywne, dzięki czemu są dobrze tolerowane przez wrażliwą i naczynkową cerę. Ich działanie koncentruje się na zmniejszaniu stanów zapalnych, regenerowaniu zmienionej chorobowo skóry, łagodzeniu rumienia. Nie brakuje w nich również składników o właściwościach nawilżających, wzmacniających naczynka, antybakteryjnych.
Jak działa maść na trądzik różowaty Acnerose? Chroni skórę przed wysuszeniem, koi podrażnienia, zmniejsza stan zapalny i oczyszcza cerę z niedoskonałości. Przyczynia się do wyciszenia rumienia i rozjaśnienia przebarwień. Podstawą działania maści jest kwas azelainowy, betaina, witamina E oraz olejek drzewa różanego. Przeznaczona jest do stosowania na rano. Na noc stosuje się natomiast pastę Acnerose – to odpowiednik maści, tylko jej konsystencja jest gęstsza i tłustsza. Działa bardzo intensywnie regenerując skórę, eliminując wypryski, a także redukując rumień.
Dzięki kosmetykom Acnerose wreszcie moja cera odzyskała ładny wygląd. Zeszły wszystkie krostki, a skóra stała się przyjemna w dotyku oraz promienna - pisze pani Justyna z Warszawy.
Używam kosmetyków Acnerose już dobre kilka miesięcy. Przez ten czas moja cera bardzo się poprawiła. Przede wszystkim znikło uporczywe zaczerwienienie policzków. Nie mam już też problemu z nieznośnym pieczeniem i ściągnięciem skóry. Twarz przez cały czas jest fajnie nawilżona i odżywiona. Doceniam ten zestaw także za właściwości przeciwzmarszczkowe. Jak wiadomo, niestety, przy chorobach skóra starzeje się szybciej – pisze pani Ewa z Grudziądza.
2. Maść ZZ na nużeńca i trądzik różowaty
Jej atutem jest niezwykle prosty skład, w którym główną rolę odgrywają siarka i tlenek cynku. Dzięki nim maść całkiem przyzwoicie radzi sobie z osuszaniem wyprysków, niwelowaniem łojotoku i redukowaniem łuszczenia skóry. Samo użycie tej maści może okazać się jednak niewystarczające, jeśli zależy nam na rozjaśnieniu rumienia. Przed jej zastosowaniem zaleca się wykonanie testu uczuleniowego.
3. Snailmed Maść ze śluzem ślimaka
Podstawą działania maści jest wydzielina ze ślimaka, w której znajduje się wiele cennych składników odżywczych. Maść ma dobre działanie kojące i nawilżające, pomaga uporać się z podrażnieniami. Wygładza też skórę i nadaje jej większą elastyczność. Kosmetyk ten powinien stanowić tylko jeden z elementów pielęgnacji w trądziku różowatym, ponieważ nie ma tak wszechstronnego działania. Konieczne jest dobranie także innych preparatów, które zapewnią skórze bardziej kompleksową pielęgnację.
Maść na trądzik różowaty - jak wesprzeć jej działanie?
Jeżeli będziemy regularnie stosować dobrą maść, trądzik różowaty na pewno nie będzie tak dokuczliwy i wygląd naszej skóry się poprawi. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nawet najlepsza maść potrzebuje wsparcia. Warto byłoby więc równolegle:
- odpowiednio się odżywiać,
- redukować stres,
- stosować oczyszczające kuracje ziołami.
Bardzo ważne jest unikanie gorących i ostro przyprawionych potraw, które mogą nasilać objawy trądziku różowatego. Produkty wysokoprzetworzone, a także obfitujące w cukier również nie przysłużą się naszej skórze. Dietę warto oprzeć na wartościowych i odżywczych produktach, takich jak warzywa, owoce, orzechy, drób i ryby.
Objawy trądziku różowatego często zaostrzają się pod wpływem stresu. Trzeba więc zadbać o to, aby minimalizować jego skutki. Pomóc może w tym umiarkowana aktywność fizyczna, np. spacery czy joga.
Warto również rozważyć picie mieszanek ziołowych na oczyszczanie organizmu. Szczególnie tych na wątrobę, gdyż jej obciążenie toksynami może manifestować się właśnie poprzez zmiany skórne. Sprawdzi się np. ostropest plamisty, mniszek lekarski, pokrzywa. Niektórych ziół można używać do przemywania twarzy, np. naparu z rumianku czy z zielonej herbaty.
Maść na trądzik różowaty – podsumowanie
Maść na trądzik różowaty jest jednym z najważniejszych elementów zwalczania trądziku różowatego. Regularnie stosowana, może odmienić stan cery i przynieść dużą ulgę. Trzeba tylko umiejętnie ją wybrać. Najlepiej zdecydować się na zakup maści o naturalnym składzie. Oprócz tego warto zastosować także inne metody walki z trądzikiem różowatym. Mowa tu o unikaniu stresu, kuracji ziołami oraz o odpowiedniej diecie. Dzięki holistycznemu podejściu do problemu można liczyć na satysfakcjonujące efekty.
FAQ
1. Dlaczego warto zaopatrzyć się w dobrą maść na trądzik różowaty?
Trądzik różowaty wywołuje na skórze niedoskonałości i dyskomfort, a ponieważ ma charakter przewlekły, problemy ze skórą mogą się jeszcze pogłębić. Istnieją jednak sposoby na zredukowanie jego objawów - najważniejszym z nich jest regularne dbanie o skórę w odpowiedni sposób. Dlatego maść i inne kosmetyki na trądzik różowaty powinny zostać włączone do pielęgnacji na stałe. Dobrymi składami wyróżniają się te z serii Acnerose ponieważ są bogate w naturalne składniki aktywne.
2. Jak stosować maść na trądzik różowaty?
Regularnie, każdego dnia. Najlepiej wyposażyć się w wersję na dzień i na noc (w zestawie Acnerose to maść na rano i pasta na noc). Maść powinna być stosowana zawsze zgodnie ze wskazaniami producenta i aplikowana na oczyszczoną skórę twarzy.
3. Czy maść na trądzik różowaty może go pokonać?
Walka z trądzikiem różowatym nie jest łatwa. Schorzenie to uważane jest za nieuleczalne, więc nawet jeśli maść wyeliminuje wszystkie jego objawy, nie ma gwarancji, że problem nie nawróci. Jego objawy można kontrolować jedynie poprzez regularną pielęgnację i unikanie czynników wyzwalających.
Bibliografia
- Wolska H., Placek W., Trądzik różowaty – aktualne poglądy na etiopatogenezę i leczenie, 2016
- Czarnecka A., Tymicka J., Trądzik różowaty – postacie kliniczne i leczenie, 2005
- Kulwikowska A., Lewandowska S., Imko-Walczuk B., Rola roślinnych surowców kosmetycznych w leczeniu schorzeń dermatologicznych wywołanych hiperandrogenizmem, 2011
- Sielska H., Alergia kontaktowa u kobiet z trądzikiem różowatym, 2003
- Steinhoff M., Schmelz M., Schauber J., Facial erythema of rosacea – aetiology, different pathophysiologies and treatment options, 2016
Autor
Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.