Szampon na wypadanie włosów - jaki wybrać? Dlaczego warto?
Artykuł sponsorowany
Szampon na wypadanie włosów to podstawowy kosmetyk, który stosuje się jako rozwiązanie problemu ich nadmiernej utraty. Szampon na wypadające włosy ponadto pobudza i przyspiesza wzrost nowych, zdrowych kosmyków. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki szampon na wypadanie włosów wybrać, zapoznaj się z treścią tego artykułu.
Szampon na wypadanie włosów - dlaczego warto go stosować?
Szampon na wypadanie włosów to pierwszy wybór, jeśli chodzi o kosmetyki, które mają za zadanie hamować tę dolegliwość. Wysokiej jakości preparat jednocześnie myje i pielęgnuje skórę głowy, dbając również o kondycję włosów oraz ich cebulek. Produkt ten wzmacnia włosy, ogranicza ich wypadanie oraz sprawia, że włosy odzyskują gęstość i stają się mniej łamliwe. Aby takie działanie szamponu było możliwe, musi on mieć jak najbardziej naturalny, a jednocześnie skuteczny skład oraz oczywiście być stosowany regularnie. W poniższej tabeli zamieszczono informacje o składnikach aktywnych naturalnego pochodzenia, które w swoim składzie powinien zawierać dobry szampon przeciw wypadaniu włosów.
Składnik naturalny | Właściwości |
witamina E | poprawia wchłanianie składników aktywnych w głąb skóry oraz stymuluje cebulki włosów do wzrostu |
pantenol | nawilża i koi skórę głowy, chroniąc ją jednocześnie przed podrażnieniami |
olejek z mięty pieprzowej | sprawia, że cebulki włosów są lepiej odżywione i dotlenione, co przekłada się na pobudzenie wzrostu włosów |
mleczko pszczele | działa przeciwłojotokowo, sprzyja regeneracji włosów, zapewnia im gładkość |
ekstrakt z nagietka | stymuluje wzrost nowych włosów, nawilża je i odżywia oraz nadaje kosmykom elastyczność i połysk |
betaina | jako źródło krzemionki, stymuluje porost włosów oraz dodaje pasmom objętości |
ekstrakt z amli | wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu, a ponadto działa kojąco, łagodząco i przeciwzapalnie na skórę głowy |
ekstrakt z zielonej herbaty | wzmacnia mieszki włosów oraz działa antyoksydacyjnie |
Szampon na wypadanie włosów - czy to wystarczy?
Szampon na wypadanie włosów to tylko jeden z dostępnych kosmetyków do zwalczania tego uciążliwego problemu. Oprócz szamponu można stosować także inne produkty, jak np. maski, odżywki czy wcierki przeciw wypadaniu włosów. Uzupełnieniem dla tego rodzaju preparatów mogą być natomiast domowe metody, takie jak np. płukanki czy wcierki do włosów, przygotowane na bazie wywarów z ziół. Na wypadające włosy pomoże również odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w cynk oraz witaminy z grupy B.
Szampon przeciw wypadaniu włosów - ranking top 3 produktów
Szampon przeciw wypadaniu włosów powinien być wybierany z należytą starannością. Warto dokładnie sprawdzić skład preparatu oraz działanie, jakie ma za zadanie zapewnić każdy z poszczególnych składników aktywnych.
Godne polecenia szampony na wypadanie włosów, to przede wszystkim te, które posiadają naturalny skład. Kosmetyk zawierający sprawdzone ekstrakty roślinne, zapewni skuteczne działanie, a jednocześnie wysokie bezpieczeństwo stosowania, również w przypadku wrażliwej lub skłonnej do alergii skóry głowy – mówi Justyna Masal-Ochotny kosmetolog z Clinica Cosmetologica
Koniecznie sprawdź nasz ranking top 3 szamponów na wypadanie włosów!
Szampon przeciw wypadaniu włosów to podstawowy preparat, który powinno się stosować w celu zniwelowania tego problemu. Szampon powinien posiadać naturalny skład, dzięki czemu będzie bezpieczny i łagodny dla osłabionych włosów i wrażliwej skóry głowy. Stosowanie wraz z szamponem także odżywki i wcierki na wypadanie włosów sprawi, że kuracja zapewni szybsze rezultaty i będzie bardziej efektywna.
ZOBACZ TEŻ: Kosmetyki na wypadanie włosów - sklep
FAQ
1. Jaki skład powinien mieć dobry szampon na wypadanie włosów?
Dobry szampon przeciw wypadaniu włosów powinien mieć bezpieczną dla skóry formułę, bazującą na składnikach pochodzenia naturalnego, o potwierdzonym działaniu wzmacniającym włosy. Ponadto szampon nie powinien zawierać szkodliwych, chemicznych substancji, które mogą podrażniać skórę i wysuszać włosy, jak np. PEG-i, SLS-y, sztuczne konserwanty czy barwniki. Wszystkie te warunki spełnia szampon na wypadanie włosów Delpos, numer 1 w powyższym rankingu.
2. Jaki szampon na wypadanie włosów będzie najlepszy?
Najlepszy szampon na wypadanie włosów to taki, który jest skuteczny, a jednocześnie bezpieczny dla skóry głowy i osłabionych kosmyków. Dobrym wyborem będą więc naturalne szampony na wypadanie włosów. Przed zakupem konkretnego kosmetyku warto wcześniej przeanalizować jego skład i sprawdzić stężenie poszczególnych składników aktywnych. Im bliżej początku listy składników znajduje się dana substancja czynna, tym silniejsze będzie jej działanie.
3. Jak stosować szampon na wypadające włosy?
Szampon na wypadające włosy należy stosować regularnie. Jeśli używamy również płynu do skóry głowy, to najlepiej stosować go wieczorem, pozwalając wcierce działać przez całą noc. A włosy umyć nazajutrz rano. Szampon przeciw wypadaniu włosów stosuje się tak samo, jak zwykły szampon, z tą różnicą, że powstałą pianę warto pozostawić na głowie przez kilka minut, przed spłukaniem włosów.
Bibliografia
- Brzezińska-Wcisło L., Lis A., Kamińska G., Wcisło-Dziadecka D., Fizjologia i patologia wzrostu i utraty włosów na głowie u człowieka, „Postępy Dermatologii i Alergologii XX” 2003/5
- Jazienicka I., Chodorowska G., Budzyńska J., Włosy – fizjologia i zaburzenia struktury, „Dermatologia Estetyczna”, 2/2006
- Szklarczyk M., Goździalska A. Jaśkiewicz J., Choroby oraz pielęgnacja skóry głowy i włosów [w:] Goździalska A., Jaśkiewicz J.(red.), Stan skóry wykładnikiem stanu zdrowia, Oficyna Wydawnicza AFM, 2012
- Lang M., O włos od sukcesu. Trychologia w gabinecie beauty & spa, Kosmetologia Estetyczna, 3/2015
- Siemiątkowska J., Zarys trychologii kosmetycznej, Instytut Kosmetologii Fryzjerskiej Trichomed, Stargard, 2014
Autor
Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.