Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Serie leku Levocetirizine Genoptim wycofane z obrotu

2018-09-19 10:13
Lek Levocetirizine Genoptim wycofany z obrotu

18 września 2018 r. Główny Inspektorat Farmaceutyczny opublikował decyzję dotyczącą wycofania z obrotu dwóch serii przeciwalergicznego leku Levocetirizine Genoptim. Co było przyczyną takiej decyzji GIF i których partii leku ona dotyczy?

Lek Levocetirizine Genoptim – kiedy się go stosuje?

Substancją czynną preparatu Levocetirizine Genoptim jest lewocetyryzyna (lewocetyryzyny dichlorowodorek), będący lekiem przeciwhistaminowym II generacji. Lewocetyryzyna blokuje łączenie się histaminy z receptorami. Levocetirizine Genoptim stosuje się w leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz pokrzywki alergicznej.

Dlaczego wycofano lek Levocetirizine Genoptim?

Wycofanie Levocetirizine Genoptim nastąpiło na wniosek podmiotu odpowiedzialnego. Z treści decyzji GIF wynika, że nastąpiło ono "w związku z uzyskaniem w badaniach stabilności wyniku poza specyfikacją w zakresie parametru substancje pokrewne".

Zgodnie z decyzją nr 104/WC/2018 wycofano z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Levocetirizine Genoptim (Levocetirizini dihydrochloridum), 5 mg, tabletki powlekane o numerach serii:

  • numer serii: E16371A, data ważności: 09.2019,
  • numer serii: E16370B, data ważności: 09.2019.

Podmiotem odpowiedzialnym jest firma Synoptis Phama Sp. z o.o. Wydane decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Źródło: https://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1319,Decyzja-Nr-104WC2018.html 

 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów