Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Seria maści Curatoderm wycofana z obrotu

Redakcja KtoMaLek.pl 2019-08-21 12:21
seria-masci-curatoderm-wycofana-z-obrotu

20 sierpnia 2019 r. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję, na mocy której wycofano z obrotu serię maści Curatoderm, przeznaczonej do stosowania u osób chorujących na łuszczycę plackowatą. Dlaczego partia tego farmaceutyku musiała zostać wycofana?

Maść Curatoderm – kiedy się stosuje?

Substancją czynną maści Curatoderm jest takalcytol - syntetyczny analog kalcytriolu, powstający podczas metabolizmu witaminy D3. Stosuje się ją miejscowo w celu zahamowania nadmiernego rozrostu naskórka, zmniejszenia odczynów zapalnych i uregulowania procesu rogowacenia skóry. Wskazaniem do stosowania maści Curatoderm jest łagodna lub umiarkowana łuszczyca plackowata, bez względu na lokalizację zmian skórnych.

Dlaczego wycofano serię maści Curatoderm?

Wycofanie maści Curatoderm nastąpiło na wniosek pełnomocnika podmiotu odpowiedzialnego. Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego przesłana została informacja, z której wynika, że konkretna seria ww. produktu leczniczego została poddana badaniu stabilności i nie spełnia wymogów w zakresie parametru zawartość substancji czynnej.Zgodnie z decyzją 43/WC/2019 wycofano z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Curatoderm (Tacalcitolum), 4,17 µg/g; maść, opakowanie 20 g o numerze serii 813344 i terminie ważności 03.2021. Podmiotem odpowiedzialnym jest Almirall Hermal GmbH, Niemcy. Niniejszej decyzji GIF nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Źródło: https://rdg.ezdrowie.gov.pl/Decision/Decision?id=4136


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów