Masz pytanie? Zapytaj farmaceutę!

2019-04-17 11:24
Masz pytanie? Zapytaj farmaceutę!

Gdy idziemy na wizytę u lekarza, staramy się uzyskać maksimum informacji potrzebnych do rozpoczęcia leczenia. Nie zawsze się to jednak udaje z powodu zapominalstwa, pośpiechu, a także trudności w dostępie do lekarzy. Potrzebne informacje możemy uzyskać u farmaceuty, który posiada wiedzę na temat leczenia typowych dolegliwości oraz stosowania leków. Teraz możesz zadać pytanie farmaceucie na KtoMaLek.pl, nie wychodząc z domu!

Farmaceuta – źródło rzetelnej wiedzy

Panujący obecnie trend szukania informacji na własną rękę w sposób szczególny dotyczy strefy zdrowia. Problem ten jest bardzo złożony, a składa się na niego wiele czynników. Podstawową trudnością dla pacjentów jest utrudniony dostęp do lekarzy. Długie oczekiwanie w kolejkach i odległe terminy wizyt skutecznie odstraszają przed szukaniem pomocy w gabinecie lekarskim. Alternatywą są wizyty prywatne, jednak te bywają kosztowe. Z drugiej strony pacjenci często, pomimo wizyty lekarskiej, szukają potwierdzenia diagnozy w internecie.

Niejednokrotnie zdarza się, że informacje dostępne w sieci są trudne do zweryfikowania. Kierowanie się nimi w kwestii zdrowia może być ryzykowne. Jeżeli chcemy uzyskać rzetelną poradę dotyczącą leczenia oraz stosowanych leków, warto zwrócić się o pomoc do farmaceuty. Posiada on fachową wiedzę z zakresu stosowania leków u osób dorosłych i dzieci, ich możliwych działań niepożądanych oraz ewentualnych interakcji z innymi farmaceutykami. Może doradzić w kwestii doboru leków przy różnych przypadłościach (przeziębienie, zatrucie pokarmowe, zapalenie układu moczowego, dolegliwości bólowe itp.), a w razie konieczności skieruje pacjenta do lekarza.

Internet oferuje swoim użytkownikom wiele praktycznych usług on-line. KtoMaLek.pl postanowił wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i stworzył Zapytaj Farmaceutę – platformę umożliwiającą kontakt z farmaceutą bez wychodzenia z domu!

Jak działa Zapytaj Farmaceutę?

Platforma Zapytaj Farmaceutę daje użytkownikom serwisu możliwość zadawania pytań, na które odpowiedzi udzielają farmaceuci. Wystarczy wpisać treść swojego pytania w odpowiednim polu i kliknąć przycisk "wyślij pytanie", by pojawiło się ono na łamach serwisu. Wiek oraz płeć osoby zadającej pytanie może mieć znaczenie z punktu widzenia problemu zdrowotnego, który nas trapi, dlatego warto podać te informacje podczas wypełniania formularza. Nie jest to jednak obowiązkowe.

Na zadane pytania odpowiadają farmaceuci z całej Polski, którzy współpracują z serwisem KtoMaLek.pl. Jeśli podamy w formularzu nazwę miejscowości, na nasze pytanie będzie mógł odpowiedzieć farmaceuta ze wskazanego miasta.

Masz problem zdrowotny? Zadaj pytanie farmaceucie!

Zalety platformy Zapytaj Farmaceutę

Platforma Zapytaj Farmaceutę daje swoim użytkownikom wiele możliwości. Pacjenci często wstydzą się zadawać pewne pytania lekarzowi, czy farmaceucie. Nic w tym dziwnego, obecność obcych ludzi bywa krępująca, zwłaszcza wtedy, gdy mówimy o wstydliwym problemie. Dlatego na platformie Zapytaj Farmaceutę użytkownicy mogą zadawać pytania anonimowo.

Pytania w serwisie pojawiają się na bieżąco, a farmaceuci odpowiadają na nie w krótkim czasie. Dzięki temu użytkownik szybko i bez konieczności wychodzenia z domu zyskuje potrzebną wiedzę, konieczną do poprawnego stosowania leku, produktu medycznego, czy suplementu diety.

Jeżeli masz pytanie do farmaceuty, zadaj je na Zapytaj Farmaceutę!


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów