Syrop dla dzieci wycofany z aptek w całym kraju!

Redakcja KtoMaLek.pl 2019-09-11 14:24
syrop dla dzieci ibufen

10 września 2019 roku we wszystkich aptekach w Polsce został wycofany syrop Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym. Ten popularny lek musi zostać natychmiast wycofany z aptek ze względu na wadę jakościową. Sprawdź, która seria leku została wycofana i kiedy stosowany jest Ibufen dla dzieci FORTE.

Ibufen Forte dla dzieci – kiedy jest stosowany?

Ibufen Forte dla dzieci to popularny syrop stosowany powszechnie w przypadku wystąpienia gorączki, bólu głowy czy stanów zapalnych ucha u najmłodszych pacjentów. Jego substancją czynną jest ibuprofen, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Ibuprofen zawarty w tym produkcie leczniczym ma za zadanie obniżyć gorączkę i złagodzić ból u dziecka.

Ibufen Forte dla dzieci – które serie zostały wycofane?

Ibufen Forte dla dzieci został wycofany przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny ze względu na niespełnienie norm związanych z ilością ibuprofenu. Który lek dokładnie został wycofany?

Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym podmiot odpowiedzialny Medana Pharma S.A.

numer serii 031118, termin ważności: 11. 2020

 

Zachęcamy do sprawdzenia, czy nie macie go w swoich apteczkach.

Na KtoMaLek.pl dowiesz się nie tylko o wycofanych lekach, ale sprawdzisz również, w której aptece w pobliżu znajdują się Twoje leki. Jeśli zarezerwujesz je przez nasz serwis, będziesz mieć pewność, że leki będą na Ciebie czekać w aptece. 

Źródło: https://rdg.ezdrowie.gov.pl/Decision/Decision?id=4153

 

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów