Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Seria Płynu Burowa wycofana z obrotu

Redakcja KtoMaLek.pl 2019-07-24 16:22
Seria Płynu Burowa wycofana z obrotu

24 lipca 2019 r. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję wycofującą z obrotu serię leku Płyn Burowa, zawierającego roztwór zasadowego octanu glinu. Dlaczego GIF wycofał ww. lek z obrotu? Której serii preparatu dotyczy ta decyzja?

Lek Płyn Burowa – kiedy się stosuje?

Płyn Burowa (Aluminii subacetatis solutio) zawiera roztwór zasadowy octanu glinu, który działa ściągająco, przeciwzapalnie i odkażająco, a także zmniejsza obrzęk. Zalecany jest w stłuczeniach , sińcach, stanach zapalnych skóry i obrzękach zapalnych tkanek miękkich.

Dlaczego wycofano serię leku Płyn Burowa?

Wycofanie serii Płynu Burowa nastąpiło na wniosek podmiotu odpowiedzialnego. W przypadku jednej serii preparatu otrzymano wyniki poza specyfikacją w programie ciągłego badania stabilności w zakresie parametrów: postać i czystość - zawartość siaraczanów.Zgodnie z decyzją nr 37/WC/2019 wycofano z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Płyn Burowa (Aluminii subacetatis solutio), płyn na skórę, 100 g, o numerze serii 010319 i dacie ważności 03.2020. Podmiotem odpowiedzialnym jest Zakład Farmaceutyczny "Amara" Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.

Niniejszej decyzji GIF nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Źródło: https://rdg.ezdrowie.gov.pl/Decision/Decision?id=4126


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów