Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Seria leku Benzacne wycofana z obrotu

Redakcja K. 2019-09-02 11:02
Seria leku Benzacne wycofana z obrotu

30 sierpnia 2019 r. na mocy decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego wycofano z obrotu na terenie całego kraju serię popularnego leku przeciwtrądzikowego Benzacne. Dlaczego GIF podjął decyzję o wycofaniu serii tego preparatu ze sprzedaży?

Lek Benzacne – kiedy się stosuje?

Substancją czynną leku Benzacne jest nadtlenek benzoilu. Wykazuje on miejscowe działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwłojotokowe, a także wysuszające, znieczulające i przeciwświądowe. Dzięki temu znajduje zastosowanie w preparatach przeciwtrądzikowych.

Benzacne wskazane jest w leczeniu różnych postaci trądziku pospolitego (acne vulgaris). Stosuje się go w leczeniu trądziku pospolitego typu grudkowo-krostkowego, a także jako preparatat wspomagający w leczeniu cięższych postaci trądziku.

Dlaczego wycofano serię leku Benzacne?

Wycofanie leku Benzacne nastąpiło na wniosek podmiotu odpowiedzialnego. Wykryto wadę powłoki lakieru wewnętrznej powierzchni opakowania bezpośredniego (tuby), stosowanego do pakowania ww. produktu leczniczego.

Zgodnie z decyzją nr 58/WC/2019 wycofano z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Benzacne (Benzoylis peroxidum), 100 mg/g, żel o numerze serii 410471 i dacie ważności 02.2020. Podmiotem odpowiedzialnym jest Takeda Pharma Sp. z o.o. Niniejszej decyzji GIF nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Źródło: https://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1505,Decyzja-Nr-58WC2019.html


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów