Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Niech twoja wątroba będzie zawsze zdrowa

2018-01-30 12:40
jedzenie w towarzystwie - wątroba

Dopóki nie odczuwamy bólu, nie zamartwiamy się zbytnio o to, w jakiej kondycji znajduje się jeden z kluczowych organów. Lepiej na dłuższa metę nie praktykować takiego stylu życia, bo możemy później tego żałować. Dlaczego tak ważne jest by zachować wątrobę w nienagannej kondycji?

Wielofunkcyjny gruczoł w naszym ciele

Złożoność niektórych organów będących integralną częścią ludzkiego organizmu nierzadko może zaskakiwać. W momencie, kiedy zdamy sobie sprawę z tego, ile istotnych funkcji pełnią, szybciej zrozumiemy, że zamiast im szkodzić, powinniśmy zrobić wszystko, by wspomagać ich pracę. Dobrze mieć to na uwadze zanim doprowadzimy przez niefrasobliwość swój organizm do ruiny. Wszak na zmianę nawyków nigdy nie jest za późno.


Pomimo nadzwyczajnych zdolności regeneracyjnych należy pamiętać, że wątrobę mamy tylko jedną i nie będzie w nieskończoność w stanie wracać do dawnej sprawności. Gruczoł spełniający co do zasady cztery funkcje: magazynującą, metaboliczną, filtracyjną i detoksykującą wykonuje rozmaite zadania podczas wielu procesów zachodzących w naszym organizmie. Wszystko to powoduje, że wątroba staje się wyjątkowo podatna na choroby. Coraz większy odsetek społeczeństwa uskarża się na problemy z nią związane. Wbrew obiegowym opiniom nie biorą się one tylko z nadużywania alkoholu. Nie wypada nawet wysnuwać tak ogólnych stwierdzeń będących bardzo krzywdzących dla osób mających problemy z funkcjonowaniem tego gruczołu od urodzenia. Na całe szczęście postępy w medycynie sprawiają, że życie ludzi z chorą wątrobą przestaje być tak dokuczliwe, jak to miało miejsce dawniej.

Żółte światło ostrzegawcze

Najgorsze, co może nam się przytrafić to choroba wątroby. Jednak niektórym zaburzeniom w jej funkcjonowaniu nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zapobiec, ponieważ są one wrodzone. Spowodowany czynnikami genetycznymi Zespół Gilberta ma związek z zaburzeniami metabolizmu bilirubiny. Dotyka od 5-7% populacji, przy czym w większości mężczyzn. Jedną z osób borykających się z tą chorobą był sam Napoleon Bonaparte.Problem dotyczący schorzeń wątroby polega na tym, że zwykle osoby chore dowiadują się o wszystkim dopiero na etapie zaawansowanego stadium. To wyraźnie komplikuje sytuacje, bo często gruczoł ten znajduje się w opłakanej kondycji. Jednak jak żaden inny organ ma niesamowite zdolności w kwestii regeneracji. Dlatego wiedząc, co na wątrobę zastosować w wybranym przypadku szanse na wyleczenie wyraźnie wzrastają.


Marskość, niewydolność, ropnie, a także żółtaczką to jedne z najczęstszych schorzeń. Wątrobę mogą co ciekawe nękać także pasożyty. Motylica wątrobowa rzadko, ale jednak potrafi zaadaptować się do życia w ludzkim ciele. Wywołuje chorobę zwaną fascjolozą. Innymi z przyczyn mogących doprowadzić w konsekwencji do uszkodzeń wątroby są zatrucia oraz infekcje wirusowe. Oczywiście nie można też zapominać o nadmiernym spożywaniu alkoholu będącym problemem społecznym nie bez wpływu na zdrowie osoby uzależnionej. Najczęściej prowadzi on do marskości wątroby.

Nadzieja na lepsze jutro

Współczesna rozwój medycyny posunął się na tyle daleko, że nie ma sensu bezradnie godzić się z postępującymi schorzeniami. W powszechnej sprzedaży znajdziemy tabletki na wątrobę wspomagające działanie owego organu. Dostępne w aptekach bez recepty suplementy wspierają również metabolizm tłuszczów.

Bardzo pomocna w przywróceniu do dawnej kondycji wątroby okazuje się cholina. Jej niedobory nie należą do rzadkości. Problem stanowi fakt, że niemalże nie występuje w spożywanym przez nas pokarmie. Na szczęście znajdziemy ją w środkach takich jak hepatil skład tego suplementu nie jest przypadkowy. Ponadto obejmuje inny element, jakim jest L-asparaginian L-ornityny. Stosując się do zaleceń zamieszczonych w dołączonej do wspomnianego suplementu diety ulotce mamy szansę wspomóc pracę wątroby, a ponadto usprawnić metabolizm tłuszczów. Zobacz tutaj więcej informacji na ten temat: http://www.hepatil.com/produkty/hepatil.

Nie samymi suplementami diety człowiek żyje i dobrze byłoby oprócz sięganie po skuteczne preparaty zmienić swoje nawyki żywieniowe tak, by w jak najmniejszym stopniu obciążać niezwykle ważny dla nas organ. Ograniczmy też do minimum albo najlepiej całkowicie na jakiś czas spożywanie alkoholu.

W pełni zdrowa wątroba powinna cechować każdego z nas. Jeżeli z różnych względów jest inaczej, powinniśmy możliwie szybko dążyć do przywrócenia jej do dawnej świetności. Nie czekajmy aż jej stan się pogorszy, tylko zróbmy wszystko co w naszej mocy, by uczynić ją dokładnie taką, jaką być powinna.

Artykuł partnera
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów