Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

GIF wycofuje z aptek serię SKRZYP FIX

2018-10-25 11:20
SKRZYP FIX wycofany produkt leczniczy

24 października 2018 r. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu serii ziół do zaparzania w saszetkach SKRZYP FIX. To popularny produkt, stosowany pomocniczo m.in w zaburzeniach układu moczowego. Co było przyczyną tej decyzji GIF?

SKRZYP FIX – kiedy się stosuje?

SKRZYP FIX jest produktem leczniczym na bazie ziela skrzypu. Napar ze skrzypu polnego wykazuje działanie moczopędne, dlatego stosuje się go pomocniczo, aby wesprzeć pracę układu moczowego. Napar ze skrzypu pije się także w celu poprawy kondycji włosów i paznokciu. Sięgają po niego także osoby zmagające się z popękanymi naczynkami i podrażnieniami skóry.

Dlaczego wycofano serię SKRZYP FIX z obrotu?

Wycofanie produktu leczniczego SKRZYP FIX nastąpiło w wyniku wpłynięcia do GIF protokołu z badań przygotowanego przez Narodowy Instytut Leków. Badania próbki produktu wykazały, że nie spełnia on wymagań specyfikacji w zakresie czystości mikrobiologicznej. Przekroczono dopuszczalną zawartość ogólnej liczby drobnoustrojów tlenowych.

Zgodnie z decyzją nr 110/WC/2018 wycofano z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy SKRZYP FIX, zioła do zaparzania w saszetkach, 1,8g/saszetkę o numerze serii 01042018 i dacie ważności 04.2019 r. Podmiotem odpowiedzialnym jest "Herbapol-Lublin" S.A. z siedzibą w Lublinie. Decyzji GIF nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Źródło: https://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1331,Decyzja-Nr-110WC2018.html


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów