Aplikacja Visimed

Bezdotykowa recepta pozwala na realizację recepty bez chodzenia z wydrukami, bez konieczności dyktowania (w maseczce to szczególnie niewygodne) na głos w aptece PESEL i PIN recepty - dyskretnie, no chyba, że wolisz żeby wszyscy stojący w kolejce poznali Twój PESEL?

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

GIF wycofuje serie syropu Calcium Polfarmex

2019-06-13 21:39
GIF wycouje serie syropu Calcium Polfarmex

13 czerwca 2019 r. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję wycofującą z obrotu syrop Calcium Polfarmex, przeznaczony do uzupełniania niedoborów wapnia w organizmie. Chodzi o syrop i smaku truskawkowym. Dlaczego GIF podjął taką decyzję i które serie leku zostały wycofane?

Calcium Polfarmex – kiedy się stosuje?

Substancją czynną leku Calcium Polfarmex są glubionian i laktobiobian wapnia, łatwo przyswajalne sole organiczne tego pierwiastka. Wapń jest niezbędny do zachowania równowagi elektrolitowej organizmu, uczestniczy też w wielu procesach metaboliczny. Calcium Polfarmex stosuje się profilaktycznie oraz w celu leczenia następstw niedoboru wapnia w organizmie.

Calcium Polfarmex – które serie wycofane i dlaczego?

Wycofanie Calcium Polfarmex nastąpiło na wniosek podmiotu odpowiedzialnego. Według producenta konkretne serie produktu leczniczego nie spełniają wymagań jakościowych z uwagi na niewłaściwy zapach syropu. Decyzji GIF nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Zgodnie z decyzją nr 27/WC/2019 wycofano z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Calcium Polfarmex (o smaku truskawkowym) (Calcil glubionas + Calcil lactobionas), 114 mg jonów wapnia/5ml, syrop o numerach serii:

  • numer serii: 060518, data ważności: 05.2020
  • numer serii: 011118, data ważności: 11.2020

Podmiotem odpowiedzialnym jest POLFARMEX S.A. z siedzibą w Kutnie.


Źródło: https://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1458,Decyzja-Nr-27WC2019.html


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów