Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Seria maści bornej wycofana z obrotu

2018-09-11 16:06
Maść borna wycofana z obrotu

11 września 2018 r. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję wycofującą z obrotu serię maści bornej. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Co było przyczyną wycofania i o którą serię preparatu chodzi?

Maść borna – kiedy się stosuje?

Substancją czynną maści bornej jest kwas borowy w stężeniu 10%. Maść wykazuje działanie antyseptyczne, ściągające i wysuszające. Stosuje się ją w stanach zapalnych skóry, egzemie, a także na oparzenia i niewielkie uszkodzenia naskórka. Preparat ten można stosować u dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Maść borna jest lekiem dostępnym bez recepty.

Maść borna - którą serię wycofano z obrotu?

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał swoją decyzję na podstawie informacji otrzymanej od podmiotu odpowiedzialnego. Wynika z niej, że jedna seria produktu leczniczego Maść borna posiada nieprawidłowe oznakowanie terminu ważności na opakowaniu bezpośrednim.

Zgodnie z decyzją nr 103/WC/2018 wycofano z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Maść borna (Acidum boricum), 10%, maść o numerze serii 010618 i dacie ważności 06.2019. Podmiotem odpowiedzialnym jest Laboratorium Farmaceutyczne AVENA Sp. z o.o.

Źródło: https://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1316,Decyzja-Nr-103WC2018.html


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów