Lek dla dzieci wycofany z obrotu!

Redakcja KtoMaLek.pl 2018-01-31 10:34
pediprofen wycofany lek

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdecydował wczoraj o wycofaniu partii preparatu Pediprofen - leku o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, stosowanym u dzieci. Jaki był powód wycofania leku?

Pediprofen – jak działa i kiedy się stosuje?

Pediprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), zastosowaną substancją czynną jest ibuprofen. Preparat łagodzi różne dolegliwości bólowe (np. ból głowy, ból zęba) oraz gorączkę u najmłodszych. Lek jest przeznaczony dla dzieci od 6. miesiąca życia do 11. roku życia.

Które partie leku Pediprofen zostały wycofane?

Decyzja GIF z 30 stycznia 2018 r. dotyczy zawiesiny doustnej Pediprofen 20 mg/ml (100 ml) o numerze serii J01 i dacie ważności 12.2018 r. Podmiotem odpowiedzialnym jest SEQUOIA Sp. z o.o.

Konkretna partia leku została wycofana z obrotu z uwagi na niespełnienie wymagań w zakresie czystości mikrobiologicznej. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Źródło: https://archiwum.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1118,Decyzja-Nr-6WC2018.html

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów